Konferencja przeznaczona była przede wszystkim dla przedstawicieli radomskich placówek, którzy realizują projekty europejskie. Wzięła w niej udział także koordynator Regionalnego Punktu Informacyjnego FRSE w MSCDN oraz przedstawiciel Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, jednocześnie koordynator projektów szkolnych PSP nr 4 w Radomiu.
Internetowa formuła spotkania umożliwiła udział w tym wydarzeniu ponad 30 osobom z całej Polski, m.in. z Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Gdańska, Sierakówka, Smardzowic, Różany. Głównym celem spotkania było podzielenie się informacjami i doświadczeniami w realizacji działań projektowych w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Koordynator projektów europejskich w PSP nr 17 w Radomiu opowiedziała o przedsięwzięciach, które zdobyły tytuł „dobrej praktyki”. Udzieliła wielu rad związanych z wzorową realizacją podjętych działań. Swoimi doświadczeniami podzieliła się także koordynator projektów pani wicedyrektor szkoły PSP nr 32 w Radomiu. Przybliżyła tematykę konkursów Eduinspirator, Eduinspiracje, Selfie +, w których placówka brała udział, a są formą upowszechniania rezultatów projektów.
Duże zainteresowanie wzbudziło przekazanie informacji na temat wypełniania wniosku o akredytację. Bardzo rzetelnie opowiedziała o tym koordynator szkolnych projektów, pani wicedyrektor PSP nr 34 w Radomiu, wyjaśniając zasady wypełniania i składania wniosków akredytacyjnych.
Konferencja zakończyła się wymianą pomysłów i planów związanych z działaniami projektowymi w czasie pandemii. Wszyscy przyznali, że obecnie większość działań musi odbywać się w sieci. Ostatnia część spotkania przerodziła się w „bank pomysłów”. W efekcie tego na portalu społecznościowym powstała grupa Erasmus+ POWER, Radom i okolice- wsparcie i wymiana doświadczeń.