Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Radomiak minimalnie gorszy od Wisły Kraków

dm 2019-06-26 20:22:00

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu, piłkarze I-ligowego Radomiaka Radom przegrali 1:2 w ośrodku Sielanka w Warce z ekstraklasową Wisłą Kraków. Jedyną bramkę dla Zielonych zdobył Rafał Makowski.

Poziom w pierwszej połowie środowego sparingu, był bardzo wysoki. Przez pół godziny to Radomiak wyglądał lepiej i stworzył kilka okazji. Gol padł po ładnej akcji i strzale Makowskiego. Później więcej z gry mieli wiślacy, a bramka padła, po chyba jedynym błędzie Zielonych w defensywie i stracie przed polem karnym.

Druga połowa była wyrównana, aczkolwiek zawodnicy byli nieskuteczni. Wynik ustalił Rafał Boguski, który lobem pokonał Artura Halucha, ustalając wynik na korzyść Wisły.

W sobotę Radomiak zagra w Łodzi z miejscowym ŁKS-em.

Radomiak Radom - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Rafał Makowski 11 - Krzysztof Drzazga 37, Rafał Boguski 89

Radomiak: Mateusz Kochalski (46' Artur Haluch) - zawodnik testowany (46' Damian Jakubik), Michał Grudniewski (46' Karol Kucharski), Mateusz Cichocki (46' Martin Klabnik), Adam Banasiak (46' Mateusz Lewandowski) - Leandro (46' Bruno Luz), zawodnik testowany (46' Michał Kaput), Meik Karwot (46' Maciej Filipowicz, 81' Patryk Winsztal), Rafał Makowski (46' Patryk Winsztal, 70' zawodnik testowany), Mateusz Michalski (46' Patryk Mikita) - zawodnik testowany (58' Dominik Sokół).

Wisła: (I połowa) 22. Michał Buchalik - 8. Łukasz Burliga, 5. Lukas Klemenz, 27. Marcin Wasilewski, 21. Marcin Grabowski - 77. Emmanuel Kumah, 80. Patryk Plewka, 10. Vullnet Basha, 28. Vukan Savićević, 11. Krzysztof Drzazga - 23. Paweł Brożek. (II połowa) 74. Kacper Chorążka - 19. David Niepsuj, 20. Rafał Janicki, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 2. Rafał Pietrzak - 9. Rafał Boguski, 26. Kamil Wojtkowski, 43. Dawid Szot, 7. Michał Mak, 29. Szymon Stasik - 71. Denys Bałaniuk.