Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Kolejne pewne zwycięstwo Radomiaka. Baraże o awans do II ligi coraz bliżej

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-04-25 18:52:00

Radomiak Radom pewnie pokonał na wyjeździe 2:1 WKS Wieluń w spotkaniu 26. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej III ligi. Od 37. minuty podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Aleksieja Dubiny. Bramki dla naszego zespołu na wagę trzech punktów strzelili Przemysław Śliwiński oraz Maciej Świdzikowski. "Zieloni" do 15 punktów powiększyli swoją przewagę nad Ursusem Warszawa, który tylko zremisował 1:1 na własnym stadionie z Polonią.

WKS Wieluń 1:2 Radomiak Radom

W 47. minucie Jakub Cieciura nie wykorzystał rzutu karnego.

Radomiak świetnie rozpoczął sobotni pojedynek. Już w 90. sekundzie meczu Przemysław Śliwiński umieścił piłkę w bramce Przybylskiego. W 37. minucie z boiska wyleciał Aleksiej Dubina. Białorusin musiał opuścić plac gry z powodu dwóch żółtych kartoników, które otrzymał w krótkim odstępie czasu. Wydawało się, że od tego momentu to gospodarze zaczną przejmować inicjatywę, ale nic z tych rzeczy. Radomianie w dalszym ciągu dominowali na boisku w Wieluniu. Spotkanie mógł i powinien rozstrzygnąć Jakub Cieciura, ale w 47. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Następnie Radomiak miał kolejne okazje, ale dopiero kapitan, Maciej Świdzikowski w 77. minucie zamknął ten mecz, strzelając na 2:0. Po chwili gospodarze szczęśliwie strzelili kontaktowego gola, jednak lider tabeli do końca pewnie kontrolował wydarzenia boiskowe i zgarnął kolejne trzy punkty. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego do 15 oczek powiększyli przewagę w tabeli III ligi nad Ursusem, który zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Baraże coraz bliżej..

W następnej kolejce "Zieloni" zmierzą się na własnym stadionie z rezerwami mistrza Polski - Legią II Warszawa. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (3 maja) o godz. 17:00 na stadionie im. Braci Czachorów przy ul. Struga 63 w Radomiu.

WKS WIELUŃ - RADOMIAK RADOM 1:2 (0:1)
Dawid Przezak 79 - Przemysław Śliwiński 2, Maciej Świdzikowski 77

Wieluń: Konrad Przybylski - Kamila Wira, Daniel Maczurek, Łukasz Fornalczyk, Łukasz Rybak - Przemysław Szewczyk (46 Marcin Kiwak), Piotr Przezak (54 Michał Wójcicki), Damian Dwornik, Damian Zawieja (85 Błażej Karasiak), Paweł Baraniak - Dawid Przezak.

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Michał Kiełtyka (90 Wojciech Serodziński), Chinonso Agu, Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel (90 Kacper Wnuk) - Leândro (42 Karol Kucharski), Przemysław Śliwiński (59 Szymon Stanisławski).

żółte kartki: Fornalczyk, Maczurek - Dubina, Agu.
czerwona kartka: Łukasz Fornalczyk (88. minuta, Wieluń, za drugą żółtą) - Aleksiej Dubina (37. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).