Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Broń po ciężkim meczu wygrała ze Startem

Damian Markowski, bronradom.pl 2015-03-28 17:54:00

Broń Radom pokonała u siebie 2:1 Start Otwock w spotkaniu 20. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej III ligi. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla strzelca decydującej bramki, Mariusza Marczaka.

Może nie było to zbytnio porywające widowisko, ale tym razem piłkarzom Broni nie można było odmówić walki, czy zaangażowania. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale w II połowie worek z bramkami już się otworzył. W 51. minucie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Pawła Bylaka, jednak podopieczni trenera Dziubińskiego pokazali klasę doprowadzając do wyrównania, a za chwilę wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Był to mecz walki. Arbiter pokazał aż 10 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Trzech piłkarzy Broni nie zagra w następnym meczu, ale Marczak, Nowosielski i Bojek wystąpią na pewno w derbach Radomia z Radomiakiem, więc kto wie, może to było zwykłe "wykartkowanie" się przed spotkaniem w Wielką Sobotę?

Po rozegranych dwudziestu meczach nasz zespół z dorobkiem 34. punktów zajmuję 3 miejsce w ligowej tabeli.

W następnej kolejce podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego zagrają w Białobrzegach z miejscową Pilicą. Spotkanie rozegrane zostanie już w najbliższą środę (1 kwietnia) o godz. 16:00.

BROŃ RADOM - START OTWOCK 2:1 (0:0)
Piotr Nowosielski 71, Mariusz Marczak 80 (k) - Paweł Bylak 51

Broń: Karol Budzikur - Bartosz Krukowski, Wojciech Gorczyca (66 Michał Bojek), Paweł Ankurowski, Sebastian Wichucki - Dominik Leśniewski (90 Piotr Stefański), Mikołaj Skórnicki, Damian Sałek, Piotr Nowosielski (85 Przemysław Wicik) - Wajih Bouchniba (90 Emil Więcek), Mariusz Marczak.

Start: Jakub Dutkowski - Dawid Brewczyński (82 Bolesław Kobrzyński), Tomasz Karaś, Bartłomiej Pacuszka, Szymon Maruszewski - Paweł Bylak (60 Martin Koćmierowski), Mikołaj Tokaj, Łukasz Choiński (70 Mateusz Zieliński), Rafał Wiśniowski - Filip Łuszczyński, Sebastian Szerszeń.

żółte kartki: Marczak, Bojek, Bouchniba, Nowosielski - Brewczyński, Choiński, Tokaj, Karaś, Łuszczyński, Szerszeń.
czerwona kartka: Mariusz Marczak (86. minuta, Broń, za drugą żółtą).

sędziował: Mariusz Dąbrowski (Sieradz).