Plac, który znajduje się przed gmachem Urzędu Miejskiego nie otrzymał nigdy żadnej oficjalnej nazwy. Plac bez nazwy z czasem zaczął być nazywany przez mieszkańców Placem Corazziego. Jednak według Łukasza Zaborowskiego z Biura Planowania Regionalnego, nazwa ta jest zdecydowanie nieadekwatna do miejsca ani do funkcji tego miejsca.
- Gmach został wzniesiony na potrzeby Komisji Województwa Sandomierskiego i nazywany był Pałacem Rządowym, dlatego nazywanie placu przy budynku placem Corazziego jest totalną pomyłką. Jeśli mielibyśmy nazwać jakoś to miejsce, proponowałbym nazwę związaną właśnie z pierwotnym przeznaczeniem budynku bądź historią miasta. Rozumiem, że radomianie muszą jakoś nazwać to miejsce, bo ułatwia to odnalezienie się w przestrzeni miejskiej, ale historycznie rzecz ujmując jest to plac przed Urzędem Wojewódzkim albo Pałacem Rządowym, a nie Placem Corazziego. Corazzi zaprojektował jedynie sam budynek – wyjaśnia Zaborowski.
Wśród proponowanych przez Łukasza Zaborowskiego nazw znajdują się: Plac Województwa Sandomierskiego, Plac Komisji Województwa Sandomierskiego czy Plac Województwa Sandomierskiego. Pamiętajmy, że Radom jest historyczną stolicą regionu.
Gmach Urzędu Miejskiego zbudowany został w latach 1825-1827 według projektu włoskiego architekta Antonio Corazziego. Jego klasycystyczny i pałacowy charakter sprawia, że budynek jest jednym z najcenniejszych obiektów Radomia. Budynek został wybudowany na zlecenie ówczesnych rządzących z przeznaczeniem na siedzibę władz Komisji Województwa Sandomierskiego.