Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PILNE! Sejm nadał nową nazwę Politechnice Radomskiej! Mamy uniwersytet!

Radom on-line / 2012-07-27 09:49:00

Sejm RP przyjął na piątkowym posiedzeniu projekt ustawy o nadaniu Politechnice Radomskiej nowej nazwy - Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego!
 

Zmianę nazwy poparło 442 posłów. Przeciwny był Radosław Sikorski (PO), a wstrzymali się Ludwik Dorn i Marzena Wróbel(Solidarna Polska) i 14 innych posłów.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym Uczelnia może ubiegać się o przyjęcie nazwy "uniwersytet" uzupełnione przymiotnikiem określającym jej profil, jeżeli posiada co najmniej sześc uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym, minimum czterech uprawnienia w zakresie nauk objętych profilem uczelni. Politechnika Radomska spełnia te kryteria.

Przypomnijmy, że od 1 marca Politechnika Radomska jest bogatsza o trzy wydziały, które powstały po przekształceniu poprzednich oraz zlikwidowaniu instytutów na prawach wydziału. Dzięki temu uczelnia może ubiegać się o studia II stopnia na kilku kierunkach. Powstały Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny oraz Wydział Informatyki i Matematyki.
 

autor: kt

Wasze komentarze (26)

gostek
2012-07-27 23:21:00

Brawo helmutek . Po szkolach wieczorowych , jakie wyklady.

helmutek
2012-07-27 22:40:00

a co ci radni mieliby tam robić? żeby wykładać to trzeba wykształcenie mieć.

olo
2012-07-27 18:22:00

Będą nowe miejsca pracy dla radnych PiS.

ćwir ćwir!
2012-07-27 15:48:00

Wróbelek nie głosował! zdradziła radom!

kto jak głosował
2012-07-27 15:07:00

Było za 444 posłów a nie 443.Info ze strony www.sejm.gov.pl Niestety ale przeciw był Radosław Sikorski z PO a wstrzymał się Ludwik Dorn z Solidarnej Polski.Nie głosowali m.in poseł minister Nowak,premier Kaczyński i poseł Wróbel!

hurrra!
2012-07-27 14:35:00

Mamy sukces ! to sukces całego miasta i tyle ! Dziekujemy i Kosztowniakowi i Kopacz ! zgoda buduje!

dajcie spokoj ...
2012-07-27 14:26:00

panowie "super", "poland" i "123" ... czemu próbujecie zeszmiacic nawet tak wspaniałą okazję plując politycznym jadem ? dajcie sobie siana bałwany. cieszmy sie. ten jeden dzien po prostu cieszmy sie bo jest z czego!

123
2012-07-27 14:05:00

Witkowski i Kopacz już nam załatwili Gaz! dziękujemy za takie załatwiactwo. Witkowski to nierób więc nic nie mógł pomóc zaś Pani Marszałek jeżeli faktycznie pomogła to dziękujemy!

poland
2012-07-27 13:54:00

To wyłączna zaśługa posła Witkowskiego i minister Ewy Kopacz. Podpinanie się nie pod swój sukces to grzech pisiorki!

super!
2012-07-27 13:45:00

Brawo dla władz Kosztowniaka i Rady Miejskiej za doprowdzenie sprawy do końca i silne lobbowanie za Uniwersytetem! super super super!

kolker narner
2012-07-27 12:42:00

brawo Radom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wieczny student
2012-07-27 12:36:00

Współczuję tym co potrafią tylko narzekać. A dla Radomia gratulacje za Uniwersytet. :)

0
2012-07-27 12:23:00

hahahhahaa

do apertinuesemutastostutoboch
2012-07-27 12:03:00

a mojego kolegę wyrzucili z PR po czym poszedł na AGH i skończył na samych piątkach ... takich przypadków można przywołać krocie w każdej międzyuczelnianej konfiguracji. kiepskiej baletnicy i rąbek u spódnicy przeszkadza. powtórzę jeszcze raz: to kwalifikacje decydują o szansach w pracy a nie stempel na dyplomie. pozdrawiam, Radomir Jasiński

Jacekk
2012-07-27 11:37:00

Największą szkodę dla miasta przynoszą właśnie sami jego (niektórzy na szczęście) marudni mieszkańcy , którzy sr...ją we własne gniazdo.

Marian
2012-07-27 11:33:00

brawo ! Teraz trzeba iść w kierunku pełnego Uniwersytetu i przede wszystkim zwiększenia liczby studentów i kierunków!

apertinuesemutastostutoboch
2012-07-27 11:32:00

mojego kolegę wyrzucili z Politechniki Warszawskiej za słabe wyniki w nauce, to przyszedł do Politechniki Radomskiej, po roku dali mu tutaj stypendium za dobre wyniki w nauce... to mówi samo za siebie o poziomie nauki...

Do czorta
2012-07-27 10:59:00

U Ciebie nic się nie zmieni bo kończyłeś Politechnikę Radomska i tak będziesz pisał w w cefał.

Brawo Panie Radku!
2012-07-27 10:57:00

Brawo Panie Radku! Ja też jestem po PR i mam świetną pracę. Tylko zyciowe ofermy i nieudacznicy moga tak pisać!

do studentki
2012-07-27 10:31:00

Pani "studentko", Prosze mi pokazać skan jednego choćby ogłoszenia tego typu. Dodam, że to kwalifikacje decydują o szansach w pracy a nie stempel na dyplomie. Wiem co mówię, bo kończyłem PR a na pracę nie narzekam. Pozdrawiam, Radomir Jasiński

 1 2 >