Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Dwa brązowe medale radomianek na MP!

RadomSport 2012-06-18 16:20:00

Dwa brązowe medale wywalczyły lekkoatletki radomskich klubów podczas mistrzostw Polski seniorów, które odbyły się w weekend w Bielsku-Białej - informuje portal RadomSport. Karolina Jaroszek z ZTE Radom zdobyła go w biegu na 100 mppł. Katarzyna Kwoka z UKS-u Technik Radom zgarnęła "krążek" tego samego medalu w chodzie na 20 km.

Jako pierwsza na podium stanęła zawodniczka Technika. Czas 1:37:50 dał jej najniższe miejsce na podium. Równych sobie nie miała rekordzistka Polski Paulina Buziak (1:36:10). Obydwie panie rozdzieliła Agnieszka Szwarnóg (1:37:19).

Natomiast od samego początku rywalizacji płotkarek Karolina Jaroszek wykazywała się nieprzeciętną formą. Co prawda, przed mistrzostwami mogła pochwalić się piątym czasem w kraju tym roku, jednak dwukrotnie bijąc swój rekord życiowy udowodniła, że pracę domową przed mistrzostwami zdała wzorowo. W finale wspomniany dystans przebiegła w czasie 13,53, dając wyprzedzić się jedynie Urszuli Bhebne z AZS-u AWF Warszawa oraz Karolinie Kołeczek z Sandomierza. W finale B tej konkurencji wystąpiła Martyna Mąkosa. Zajęła w nim trzecie miejsce - donosi RadomSport.