<

Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Magda Gessler w Radomiu: nieudana rewolucja

Radom on-line / 2012-03-29 23:57:00

- Nie będę swoim nazwiskiem firmować tego lokalu, bo to są kuchenne, a nie dyskotekowe rewolucje – tak Magda Gessler skomentowała to co stało się w restauracji  „Enigma”, a raczej już „Pyszny Browar” w kolejnym odcinku jej programu, nakręconym w Radomiu. Znana restauratorka na potwierdzenie tych słów zdjęła ze ściany lokalu fotografię ze swoją podobizną, po czym opuściła go wyraźnie rozczarowana i poirytowana.
 

Fot. ze strony programu

„Kuchenne rewolucje” to program emitowany w stacji TVN, w którym Magda Gessler „uzdrawia” podupadające lokale gastronomiczne. Do radomskiej „Enigmy”, mieszczącej się przy ulicy Wałowej, pierwszy raz przyjechała w połowie grudnia, by ratować restaurację z opresji. Program zrealizowany w Radomiu widzowie w całej Polsce mogli obejrzeć w czwartek o godz. 21.30.

Od początku swojej wizyty w „Enigmie” pomiędzy właścicielką lokalu a Magdą Gessler brakowało chemii. Ta pierwsza, mimo, ze sama zaprosiła restauratorkę do pomocy, niezbyt entuzjastycznie przyjmowała kolejne jej pomysły, jak choćby ten o skuciu ze starych ścian z pięknej, czerwonej cegły, tandetnej zaprawy przypominającej „baranka”.

Problem w lokalu stanowiła też jakość dań oferowanych przez kuchnię. Dania przyrządzane były z gotowych wyrobów z torebek lub słoików, czego restauratorka zwyczajnie nie znosi. Ogłosiła więc w Radiu Eska konkurs na szefa kuchni, na który zgłosiło się kilka osób. Otrzymali oni zadanie przygotowania golonki na piwie, co wcale nie było sprawą łatwą, biorąc pod uwagę wymagania Magdy Gessler. Na jej wyróżnienie zasłużyły dwie osoby – jedna z naboru, a także dotychczasowy szef kuchni.

I o ile problem jakości potraw udało się rozwiązać, to różnic między właścicielką restauracji, a Magdą Gessler przez cały program nie brakowało. – „To nie jest do uratowania”, „Mój dyskomfort  w tym miejscu jest absolutny”, „Niewiarygodne w jakim syfie siedzą” czy nawet „Popier....ne miejsce” – to tylko niektóre z opinii wygłoszonych przez Magdę Gessler w „Enigmie”.

Ostatecznie osobą, która wzięła na siebie ciężar przeprowadzenia „rewolucji” okazał się 24-letni syn właścicielki, a zarazem barman. Lokal zmienił oblicze, skuto nieestetyczną zaprawę ze ścian, odsłaniając historyczne mury, przeobrażenie przeszedł też bar - z dyskotekowego na bardziej stylowy.  Zmieniła się także nazwa: "Enigmę", na „Pyszny Browar”, daniami firmowymi stały się zaś golonka po bawarsku i zupa piwna. 

I gdy po tych wszystkich zmianach zaproszono gości, którzy szczelnie wypełnili lokal, wydawało się, że „Pyszny Browar” jest na dobrej drodze do sukcesu. Tymczasem po siedmiu tygodniach Magda Gessler przyjechała na inspekcję lokalu i okazało się, że w sobotni wieczór rzeczywiście klientów nie brakuje, ale są to amatorzy dyskoteki, nie zaś samej kuchni. A przecież właściciele obiecali, iż dyskoteki miało już nie być. Niczego nie zmienił też fakt, że golonka, ktorej Magda Gessler spróbowała, wciąż była smakowita…

Magda Gessler nie kryła nawet, że poczuła się oszukana. Nie pomogły tłumaczenia właścicielki, iż ludzi w Radomiu ciężko jest wyciągnąć z domu i właśnie dyskoteka ratuje budżet lokalu.  Wyraźnie zdenerwowana restauratorka zdjęła zdjęcie ze swoim wizerunkiem ze ściany i opuściła lokal. Na zakończenie stwierdziła, że została okłamana i nie będzie firmować swoim nazwiskiem dyskoteki.

„Radomski” odcinek wzbudził dużo emocji wśród internautów. Na stronie programu nie brakuje komentarzy, niektóre sugerują nawet, że w programie wszystko odbyło się według z góry ustalonego scenariusza. Przeważają jednak krytyczne opinie, których autorzy uważają, że „Pyszny Browar” przez przywrócenie w nim dyskoteki zmarnował szansę na to, aby stać się naprawdę kultową i szanowaną restauracją. 

A jakie będą dalsze losy "Pysznego Browaru', pokaże czas... 

autor: ts

Wasze komentarze (24)

Marco
2014-04-22 17:35:00

Jak ktos nie potrafi docenic rad i wskazówek to czego od niego wymagać.

Mija
2014-02-28 16:48:00

Komentarz zablokowany.

0
2012-10-23 15:14:00

Po prostu wstyd i obciach na całą Polskę i nie ma się co dziwić, że Magda Gessler była oburzona! Czy uda się w końcu coś normalnego zrobić w Radomiu?!

Jacek
2012-10-23 15:12:00

Berznadziejne miasto i beznadziejna właścicielka lokalu...

pawel
2012-04-08 23:53:00

to jest klamliwe forum, monitorowane,

edek
2012-04-08 23:49:00

Czy to oby na pewno wolne forum? Można się tu wypowiedzieć negatywnie o pani G ? Bo ja w to watpie. Probuje dodac cos prawdziwego na jej temat i mi usuwaja. Pomozcie, strażnicy demokratycznej wolnosci

Kryspin
2012-04-08 23:46:00

Jeżeli została zawarta umowa na podstawie której pani G. zobowiązuje się pomóc temu lokalowi, to jak widać, umowa ta nie została dotrzymana. Właściciel lokalu miał więc prawo zrobić z nim co zechciał, gdyż nie uzyskal rezultatu obiecanego przez panią G. Sprawa jest więc oczywista, a ja nie rozumiem jak można wierzyć temu medialnemu oszustwu. Odwiedzałem niektóre restauracje w których była ta pani ze swoja ekipą telewizyjną. Rozmawialem z tamtejszymi pracownikami. Jedzcie tam najpierw sami i przekonajcie sie czy efekty jej pracy sa takie jak na antenie tv. Ona moim zdaniem po prostu kłamie, mydli oczy widzom. To medialna oszustka, a z takimi ludźmi nie można zawierać umów. Tak więc ten radomski lokal jest niepotrzebnie szykanowany

Seba
2012-04-02 02:13:00

To sie nazywa byc pustą osobą!! jak mozna tak traktowac ludzi, może bomba w tym "klubie" pomoglaby rozwalając cały budynek razem z szefostwem. pozdrawiam.

karolek
2012-04-02 00:09:00

Pani właścicielka nie ma pojęcia o robieniu restauracji. A patrzy na swoich klientów oceniając ich najwyraźniej swoją miarą. Wydaje sie jej ze w naszym miescie nie ma ludzi doceniających dobry klimat i smak, a do tego nie moze sie jej pomiescic w glowie jak gole cegly moga taki nastroj wprowadzic. Polecam Pani wlascicielce wizyte chociazby w Karakowie, gdzie co druga knajpa jest robiona w starych piwnicach - niech sie uczy jak to sie robi. A ze sie nie nadaje do prowadzenia restauracji niech swiadczy o tym chociaz to, ze pomimo bardzo dobrej golonki, zeberek i karkówce, w swojej karcie nie ma nic innego do zaproponowania. Po wizycie Gesslerowej ruch w tym lokalu bardzo wzrosl, a dalszej rewolucji w karcie nie widac. nie wspominajac o tym, ze tynk jeszcze wisi nic z tym sie nie dzieje. Pozostaje mi tylko miec nadzieje ze ktos sie tam ocknie i wykorzysta szanse ktora wlasnie dostaje.

pela
2012-04-01 18:40:00

Niestety przez jedną rodzinę, osobę miasto jest postrzegane w takich kategoriach a nie innych...jedyne co przychodzi mi do głowy to żal, że taki człowiek wychodzi przed szereg aby w pewnym rozumowaniu reprezentować mieszkańców...wielka szkoda

Przemo
2012-04-01 18:09:00

Komentarz zablokowany.

przybysz
2012-03-31 19:04:00

No coż, czego można było spodziewać się po ludziach(?) z Krainy Latających Scyzoryków vel Szkieletczyzny? Dla nich łomot DJa to sens życia...

benek
2012-03-31 18:59:00

To nie jest wina Radomian, że właścicielka jest taka, a nie inna, więc proszę nie nazywac nas dresiarzami!

ania
2012-03-31 08:49:00

totalna porażka , teraz nawet nie mam ochoty tam iść

Kamned
2012-03-30 23:01:00

Córka Ikonowicza się wkurzyła... A co mnie to obchodzi?

Radomianin
2012-03-30 12:52:00

"Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie". Ten cytat z klasyki literatury niestety jak ulał pasuje do tej sytuacji. W Enigmie mamy dyskotekę zamiast restauracji dlatego, że chcieli tego sami klienci. Piwo i podrygiwanie przy prymitywnych, technicznych dźwiękach zwanych "DJ-skim graniem". To smutne, ale wierzę, że są tu w Radomiu też jakieś elity, które wybiorą sobie przynajmniej kilka miejsc, w których zwyczajnie będzie elegancko, smacznie i miło.

aps
2012-03-30 12:02:00

Jestem radomianką i wstyd mi że nasz Radom pokazał takie swoje oblicze, ze swojej strony mogę tylko przeprosić P. Magdę, że spotkała się z takimi ludźmi, którzy nie rozumieją idei "rewolucji" i zmarnowali szansę jaką chciała Pani im dać. Włąścicielkę lokalu nie było nawet stać na gest podania ręki, ale za to było ją stać na wiele więcęcej.............koszmar,żenada, rozczarowanie, a tak długo czekałam na ten odcinek. Pani Magdo Radom jest piękny i ma wiele innych lokali, które na pewno nie zmarnowały by takiej szansy. Mimo wszystko zapraszamy ponownie.

radomianka
2012-03-30 10:18:00

Porażka straszna. A ta właścicielka ...brak słów zaprasza p.Magde żeby ożywiła lokal a potem stroi fochy żałosne to było. Jak najdalej od tego " lokalu".

eew
2012-03-30 09:21:00

Ale, swoją drogą, Gesslerowa lubi mieć posłuch- te piski, krzyki- zeszła do poziomu "prowadzącej" lokal, czy wróciła do swojego?... Oglądałam ostatnio powtórkę, gdzie gość polemizował z nią, na co ona stwierdziła,że jak się nie uspokoi, to go obleje wodą, po czym to zrobiła, natomiast ten,(również po ostrzeżeniu), że on zrobi to samo, P. Magda z dumą wypięła pierś i " proszę bardzo" pewna siebie.Gość oblał ją także. Wściekła się , walnęła szklanką o podłogę i odeszła sfoszona. Dobre to było...Widzieć jej zdziwienie- bezcenne....

www
2012-03-30 08:17:00

Szanowna redakcjo, z przerażeniem obejrzałem Magdę Gessler z Kuchennymi Rewolucjami w Radomiu. Szkoda, że tak promowaliście lokal Enigma przy Wałowej. Prostactwo lokalu na każdym kroku aż nadto widoczne. Właśnie sobie uzmysłowiłem, że część mieszkańców to ludzie prości, pozbawieni smaku i dobrego gustu. Żałosny spektakl w wykonaniu właścicieli. Niestety, ale hasło "miasto dresiarzy" wciąż aktualne. Nie dziwię, że normalni jedzą w okolicach miasta, np. w Babie Jadze. Antypromocja Radomia stała się faktem, choć nadal wierzę w magię Radomia.

 1 2 >