Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Pomost pieszo-rowerowy połączy brzegi zalewu Siczki

Z regionu / 2021-11-26 12:12:00, aktualizacja: 2021-11-26 14:01:00

Budowa kładki będzie możliwa dzięki 1,8 mln zł z budżetu Mazowsza. Umowę w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz władze gminy Jedlni-Letniska.

W spotkaniu uczestniczył też radny województwa mazowieckiego Stefan Traczyk.

– Kładka połączy oba brzegi zbiornika. Będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców Kolonki, którzy obecnie muszą nadrabiać kilka kilometrów i okrążać zbiornik, by dostać się na drugą stronę akwenu. Niewątpliwie też taki pomost stanie się lokalną atrakcją turystyczną – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Kładka będzie przedłużeniem ulicy Płużańskiego w Jedlni-Letnisku. Budowa pomostu pieszo-rowerowego na zalewie Siczki to element projektu oczyszczenia zbiornika. Inwestycja zachęci dodatkowo turystów do odwiedzenia gminy Jedlnia-Letnisko i zalewu zaliczanego do obszaru Natura 2000.

Zalew Siczki powstał na początku lat 70. XX w. na rzece Gzówce. Na północnym brzegu rozpościera się Rezerwat Przyrody „Jedlnia”, który jest częścią Puszczy Kozienickiej. Zalew obecnie należy do obszaru Natura 2000.

autor: dm, mazovia.pl

Wasze komentarze (13)

POlo
2021-11-28 11:00:00

Poj...lo ich chyba

POlo
2021-11-28 10:57:00

Ta kladka jest tak tam potrzebna jak zajacowi dzwonek,jak swietlisty tunel na zeromskiego

Kładka Radka za 5 milionów na Ustroniu.
2021-11-27 14:02:00

Banda antyPOlskich zdrajców i złodziei.

Jan
2021-11-27 09:35:00

Może lepiej by było oczyścić ten zbiornik. Tam jest taki syf.

Disco gramy
2021-11-27 09:19:00

Co za jazda tatarkich wielicypedów wreszcie bez asysty Policji sobie popedałuje. Ile to oni nie przejechali, ile to oni nie zgrirowali. Record córwa za rekordem.

Disco gramy
2021-11-27 09:19:00

Co za jazda tatarkich wielicypedów wreszcie bez asysty Policji sobie popedałuje. Ile to oni nie przejechali, ile to oni nie zgrirowali. Record córwa za rekordem.

Disco gramy
2021-11-27 09:19:00

Co za jazda tatarkich wielicypedów wreszcie bez asysty Policji sobie popedałuje. Ile to oni nie przejechali, ile to oni nie zgrirowali. Record córwa za rekordem.

www
2021-11-27 06:54:00

To po co ten akwen? Planowana budowla przecież ogranicza jego przeznaczenie! Jeżeli przeszkadza okolicznym to lepiej zasypać i kłopot zostanie usunięty.

,,rondo,,Radosława na Kolejowej za ... 40.000
2021-11-26 22:58:00

Składam INTERPELACJĘ o zamknięcie INTERPELATORA z ...... Kowalanki.Taki wielki i GUPI.A do tego POdobno ma siedzieć.

Tw Bolek
2021-11-26 22:07:00

Komu ta kladka jest potrzebna przez ten zaj....ty akwen.sciezka rowerowa to jest potrzebna ale na drodze od radomia do siczek a co najmniej szerszy chodnik bo na tej drodze gina ludzie

2
2021-11-26 19:42:00

Nie mają tam pilniejszych potrzeb????? Wszystko pod publiczkę.

RADOM to PIS.
2021-11-26 18:28:00

Towarzysz rajkowski z antyradomskiego PO/PSL,porozwieszał w Urzędach Marszałkowskich w WALCawce,banery z napisami UWAGA:NIE przenoście nam stolicy do RADOMIA oraz NIE dla podziału Mazowsza.

Kładka Radka
2021-11-26 15:38:00