Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dodatkowe stypendia dla uzdolnionych artystycznie

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-09-21 12:49:00, aktualizacja: 2021-09-21 15:40:00

Osiem dodatkowych stypendiów ufundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity trafi jeszcze w tym roku do uzdolnionej artystycznie młodzieży. Nabór wniosków potrwa do 15 października.

– Po rozliczeniu pieniędzy z zeszłego roku okazało się, że zostało nam prawie 23 tysiące złotych. Chcemy, by te pieniądze zostały wykorzystane na dodatkowe stypendia jeszcze w tym roku. To wystarczy na osiem stypendiów w wysokości ponad 2800 złotych - mówi pełnomocnik fundacji Krzysztof Gajewski.

Przypomnijmy, że stypendia fundacji Polish Orphans Charity są przyznawane w Radomiu od 15 lat. To wsparcie kierowane do dzieci uzdolnionych artystycznie, będących w trudnej sytuacji życiowej. - Zachęcam do składania wniosków o przyznanie stypendium. Chcemy pomóc młodym osobom w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. To, że rzeczywiście jest to skuteczne wsparcie potwierdzają międzynarodowe sukcesy wielu naszych stypendystów, w tym np. Klaudii Kowalik - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z regulaminem stypendium może być wykorzystane wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup materiałów potrzebnych do pracy twórczej lub opłacenie udziału np. w warsztatach artystycznych.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium jak zawsze będzie prowadził Urząd Miejski. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku są dostępne na stronie:

https://bip.radom.pl/ra/zalatw-sprawe/stypendia/13154,Stypendium-Polish-Orphans-Charity.html

Pod koniec bieżącego roku planowane jest także ogłoszenie jeszcze jednego naboru wniosków – tym razem o przyznanie stypendium za 2021 rok. Na ten cel kanadyjska fundacja przekazała prawie 80 tys. złotych.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (10)

bywalec
2021-09-24 13:23:00

Dla mnie najbardziej uzdolniony artystycznie jest prezydent miasta, szczyt artyzmu to jego zarządzanie miastem

zwykły człowiek
2021-09-24 11:27:00

Szanowny pane Gajkowski no to proszę wyjaśnić czemu pan już nie jest w PO oraz co tam z ta bronią było. Z poważaniem

dtg
2021-09-23 17:28:00

Czasami tak w życiu bywa że tłuste zapijaczone mordy podpinają się nie pod swoje pomysły i projekty

Krzysztof Gajewski
2021-09-22 22:10:00

Jak ktoś pisze moje nazwisko to proszę dopisywać przed nim wyraz Pan. To po pierwsze - po drugie nikt nigdy nie wywalił mnie z Platformy a po trzecie to nigdy nie występowałem o pozwolenie na broń. Po czwarte to do nikogo nie muszę się łasić bo to ja jestem przedstawicielem fundacji w Polsce od 15 lat i to ja zdobywam te pieniądze i je wspólnie z kapitułą rozdzielam. od samego początku działa w tej fundacji również Pan Prezydent Witkowski. Gdy zaczynaliśmy nie był ani Posłem ani Prezydentem. Jeżeli więc autor lub autorka ma honor i jest honorową osobą to napisze - że przeprasza za pisanie nieprawdy. Ale do tego trzeba osoby honorowej !

lucjan.
2021-09-21 17:36:00

Dlaczego CBA nie zainteresuje się łapówkami w postaci posadzek w Radomiu?

dziunia (lucjan)
2021-09-21 17:09:00

Witkowski.Nie masz honoru za grosz.Jak całe PO.

do ducha, LGBT
2021-09-21 14:38:00

Pisz dalej dokumenty zbieramy.......

duch
2021-09-21 14:09:00

Uzdolniona artystycznie jest rodzina Ruszczyka i proszę im dać

LGBT
2021-09-21 14:05:00

Stypendia są tylko dla gejów i lesbjek?

i to całe PO
2021-09-21 14:03:00

A cóż to. Gajewski zmartwychwstał? Przecież był wywalony z PO za kłamanie w sprawie zezwolenia na broń. A teraz znów się łasi. Taki honorowy.