Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomka wygrywa pierwszy mecz o brąz

dm, tauronliga.pl 2021-04-11 09:25:00

W pierwszym meczu o brązowy medal Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na własnym parkiecie 3:0 z ŁKS Commercecon Łódź.

Dużo ciekawego działo się już w pierwszym secie. Łodzianki objęły prowadzenie 6:2 i w połowie partii było 16:9 dla nich. Tylko najwięksi pesymiści wśród kibiców ŁKS Commercecon mogli przypuszczać, że wygrają gospodynie. A jednak... Od stanu 22:22 już tylko radomianki zdobywały punkty, a kropkę nad i postawiła Bjelica. Wcześniej był blok i punktowa zagrywka Honorio.

Drugiego seta zakończyła seria radomskich bloków. Gospodynie w tym elemencie były po dwóch partiach lepsze od rywalek 9-4. W drugim secie cały czas miały inicjatywę. Łodzianki zbliżyły się na 20:18, ale w końcówce miejscowe były wyraźnie lepsze.

ŁKS Commercecon wcale nie zamierzał się poddawać. Zespół gości objął prowadzenie 8:4 i trener gospodyń wziął czas. Przerwa pomogła i po kolejnym udanym ataku Bjelicy mieliśmy 9:9. Do stanu 18:17 gra była wyrównana. Następnie Bjelica zdobyła kolejny punkt i radomianki zaczęły powiększać przewagę - czytamy na stronie tauronliga.pl.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: Radomka - ŁKS 1:0

Drugie spotkanie zaplanowano na wtorek (godz. 20:30) w Łodzi.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

Radomka: Bjelica 16, Samara Rodrigues 6, Bruna Honorio 18, Łukasik 15, Moskwa 2, Skorupa 2, Witkowksa (libero) oraz Picussa, Biała.

ŁKS: Wójcik 10, Lazović 3, Ninković 4, Bongaerts 2, Alagierska 7, Zaroślińska-Król 6, Saad (libero) oraz Pacak 2, Pasznik, Strasz (libero), Kalandadze 9.

MVP: Bruna Honorio (Radomka).