Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Koronawirus. Miasto uruchomi dodatkowe punkty szczepień

Radom on-line / 2021-04-08 15:33:00

W Radomiu zostaną uruchomione cztery samorządowe punkty szczepień. Powstaną one w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 na Michałowie, w Domu Kultury "Idalin", w Resursie Obywatelskiej oraz w sali sportów walki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Borkach. Zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia, samorządowe punkty szczepień powinny ruszyć 19 kwietnia.

Foto: UM Radom

- Podmiotem obsługującym punkty będzie Radomski Szpital Specjalistyczny. Obecnie prowadzimy rozmowy z kadrą, która będzie je obsługiwać. Mamy dużo zgłoszeń i liczę na to, że obsadę punktów szczepień uda się skompletować i zapewnić maksymalną ich wydajność. Oczywiście niezbędna będzie odpowiednia liczba szczepionek, ale to nie zależy już od samorządu, lecz od administracji rządowej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie w Radomiu działa punkt szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, w którym już zaszczepiło się około 23 tysięcy osób. Oprócz tego szczepienia są prowadzone w ponad 25 placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.

- Mamy nadzieję, że nasze cztery samorządowe punkty dodatkowo usprawnią proces szczepień przeciwko COVID-19 i dzięki temu jak najszybciej będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania - dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (31)

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-12 14:44:00

PiS doprowadził do tego, że na widok policjanta, człowiek zamiast czuć się bezpiecznie, czuje odrazę.

PIS uruchomi dodatkowe punkty.
2021-04-09 14:54:00

,,RCS,, za około .... 100 MILIONÓW $$$ z radomian pieniędzy od PełOoo. Wydali już 40 MILIONÓW $$$ na ,,RCS,, którego ... NIE MA.

Ibdarowany
2021-04-09 08:47:00

Mam tez nadzieje ze przy jazdym szczepieniu nasz hojny prezydent witkowski kazdemu da po 4 maseczki jednorazowe ktore mozna kupic po 0.3 zl i pokaze swoja klase jaki jest hojny i dibroczynny

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-09 07:13:00

Radom Podziękuje PiSowi w nadchodzących wyborach. Radomianie nie chcą już PiS. Suski,Skurkiewicz,Karczewski,Kosztowniak,Kwiecień,Fogiel. Bąk,Górska - ICH NIE INTERESUJĄ RADOMIANIE, ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH ZAPOMNIJCIE O NICH JAK ONI ZAPOMNIELI O swoich wyborcach przy dzieleniu funduszy oraz z finansów na koronawirusa Radom od rządu dostał całe 0 zł !!!

0
2021-04-08 21:21:00

ZA tydzień radomskie PO ogłosi, że punkty nie powstaną bo rząd jest temu winien. Ogłosi to zarowno Frysztak jak i pani Michalska Wilk. Taki mamy plan z Trzaskowskim.

0
2021-04-08 21:20:00

Dla radomskiej władzy najważniejsze jest szukanie dziury w całym. Witkowski ślepo wykonuje polecenia swoich pryncypałów.

0
2021-04-08 20:42:00

Miasto Radom otrzymało z RFIL w sumie ponad 52 miliony złotych, a miasta i gminy, tworzące powiat radomski ponad 38 milionów złotych. Wraz ze wsparciem dla powiatu radomskiego w wysokości ponad 42,5 miliona złotych daje to łączną kwotę ponad 132,2 milionów złotych - czytamy w liście radomskiego starosty. Jednocześnie podkreśla, że zarzuty o podziale pieniędzy według klucza politycznego są nieprawdziwe, ponieważ miasto Radom, którego władze nie są przedstawicielami partii rządzącej, otrzymało większe dofinansowanie niż powiat radomski. Bezpodstawne są również pretensje o brak pieniędzy na projekt budowy nowego SOR-u na radomskim Józefowie (koszt inwestycji około 70 milionów złotych). - Jednocześnie bez zbędnej dyskusji z budżetu Mazowsza poszło... 637 milionów złotych (!) na remonty szpitali: Bródnowskiego w Warszawie oraz placówki w Międzylesiu. Trudno nie dostrzec w tym poważnej sprzeczności logicznej, ale według pana marszałka winny jest rząd, który ?niesprawiedliwie? rozdziela pieniądze - pisze Trelka w swoim liście. Starosta radomski podkreśla, że zarzuty przyznawania pieniędzy wobec politycznego klucza są bardziej zasadne w stosunku do województwa mazowieckiego. Samorząd nie otrzymał bowiem żadnego wsparcia w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego (dofinansowanie wyłącznie dla samorządów, w których nie rządzą przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości), Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Infrastruktury Sportowej ? Mazowsze 2020 (niekorzystne warunki finansowania i brak możliwości pozyskiwania pieniędzy z innych źródeł) czy Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 2020. Waldemar Trelka krytykuje również marszałka Struzika za to, że powiat otrzymał od województwa 24 kilometry najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, przekazanych w ramach tzw. ustawy kaskadowej, bez jakichkolwiek uzgodnień czy konsultacji. - Na szczęście dla mieszkańców powiatu radomskiego, błyskawicznie nadrabiamy zaniedbania poprzedniego zarządcy i obecnie trwa już kompleksowa przebudowa takich zdewastowanych miejsc w gminach Kowala czy Wolanów - wyjaśnia włodarz powiatu. Jednocześnie zachęca marszałka Struzika do współpracy dla dobra wspólnego, ponad podziałami.

UWAGA !!!!
2021-04-08 20:26:00

Komentarz zablokowany.

UWAGA !!!!
2021-04-08 20:20:00

Ścibor wraca z Warszawy i dopiero po 22 będzię komentował, ale dziunia juz jest tak z.uchana, że nie ma siły z basenowym rozmawiać a co dopiero coś z kręcić. Stąd jego odstające uszy i wytrzeszcz niemożebny oraz poroże ogromne które trzeba obcinać żeby się zmieścił w domu......

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 19:57:00

Komentarz zablokowany.

PiS nas oszukał !!!
2021-04-08 19:46:00

Dług publiczny Polski w 2021 r. ma wynieść 64,7 proc. PKB, czyli pierwszy raz w historii przekroczy magiczną barierę 1,5 biliona złotych. Oto prawdziwy obraz finansów Polski zarządzany przez PiS. Tego nie spłacą nawet nasze wnuki.

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 19:44:00

Dwa nieszczęścia spotkały się razem pandemia i panSuski.

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 19:43:00

Rząd nie panuje nad pandemią. Oczywiście coś się zmieniło, bo przy pierwszej fali masowo kupowano papier toaletowy, makaron, produkty pierwszej potrzeby, a teraz się kupuje pałace, dworki i apartamenty. Tak rząd PiS dba o nasze zdrowie.

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 19:40:00

To był śmiertelny błąd. Tej decyzji społeczeństwo polskie rządzącym nigdy nie wybaczy. Adam Niedzielski przyznał, że udział tzw. Brytyjskiej mutacji koronawirus osiągnął w Polsce 80 procent. Pojawia się więc pytanie, czemu w grudniu rząd pozwolił Polaków z Wielkiej Brytanii na wjazd do Polski bez testów? Rząd PiS jest odpowiedzialny za śmierć Polaków.

RADOM wolny od PiS
2021-04-08 19:39:00

Proszę państwa poniżej przedstawiam reprezentantów rządu w terenie byłego województwa radomskiego: o to z jakich członków składa się PiS radomski, miszcz perukarstwa złotousta Caryca z Grójca, kolejny kelner wiceminister obrony narodowej który chciał się postrzelić w wojsku aby w nim nie służyć, następny były prezydent łysy bzykacz co popadnie , jeszcze piekarz udający prawnika, kolejna pielęgniarka lubiącą wypić, następny ślusarz ze Skaryszewa z zamiłowania kolekcjoner działek, oraz zażarty pedał basenowy - hejter PiSowski. Czy to są osoby do reprezentowania Nas. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ - GOŃMY TYCH NIEUDACZNIKÓW!!! UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 19:38:00

Radom Podziękuje PiSowi w nadchodzących wyborach. Radomianie nie chcą już PiS. Suski,Skurkiewicz,Karczewski,Kosztowniak,Kwiecień,Fogiel. Bąk,Górska - ICH NIE INTERESUJĄ RADOMIANIE, ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH ZAPOMNIJCIE O NICH JAK ONI ZAPOMNIELI O swoich wyborcach przy dzieleniu funduszy oraz z finansów na koronawirusa Radom od rządu dostał całe 0 zł !!!

0
2021-04-08 19:35:00

Do POtrzeba powtarzać wszędzie sentencję " rządzacy mają dostarczyć szczepionki"

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 19:35:00

Rządzą 6 lat, zmniejszyli ilość karetek, lekarzom mówili niech jadą, zamykali szpitale, ogłaszali zwycięstwa, zalecali lód w gacie, kupowali limuzyny, stworzyli szpitalne oddziały VIP, a teraz do umierających we własnych odchodach ludzi mówią - to nie jest nasza wina ? Radosław Fogiel z PiS. LUDZIE !!! Jak to się stało że naszą Ojczyzną rządzą: jacyś psychopaci, jakieś świry, jacyś czeladnicy piekarscy, jacyś perukarze, jakieś ćpuny, jacyś chuligani kolejowi, jacyś ... UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 19:34:00

Komentarz zablokowany.

debil Trzaskowski
2021-04-08 19:33:00

Do POtrzeba powtarzać wszędzie sentencję " rządzacy mają dostarczyć szczepionki"

 1 2 >