Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Trwa przebudowa wiaduktów kolejowych

Radom on-line / 2021-04-08 10:33:00, aktualizacja: 2021-04-08 15:00:00

W czerwcu przygotowany już będzie bezpośredni przejazd pociągiem z Radomia do Warszawy. W naszym mieście budowane są nowe wiadukty przy ulicach Kozienickiej, Gołębiowskiej i Energetyków. Obiekty będą lepiej dostosowane do szybszych przejazdów i przewozu większych ładunków. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest współfinansowana ze środków POIiŚ.

Wiadukt kolejowy w Radomiu na ulicy Energetyków

Wykonawca deklaruje, że w czerwcu pojadą pociągi z Warszawy do Radomia bez komunikacji zastępczej. Na odcinku między Radomiem a Dobieszynem będzie zapewniony przejazd jednym torem. Od Dobieszyna do Warszawy po dwóch torach.

Przy wiadukcie na ul. Kozienickiej tymczasowa kładka dla pieszych i rowerzystów zapewnia komunikacje mieszkańcom i pozwala na realizacje prac. Budowane są przyczółki i podpory. Nowy wiadukt między ul. Kozienicką i Struga będzie miał dwa przęsła. Przewidziano więcej pasów ruchu - trzy pasy zamiast dotychczasowych dwóch. Z wiaduktu będą windy na nowy przystanek Radom Gołębiów. Przebudowana zostanie kompleksowo obszar kolejowy pod wiaduktem. Nowy peron będzie wyposażony w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie.

Przy wiadukcie na ulicy Gołębiowskiej zdemontowana została stara betonowa konstrukcja. Już wybudowano nową przeprawę, dostosowaną do kursowania pociągów z prędkością do 160 km/h. Kolejne prace, m.in. układana izolacja, przygotują obiekt do układania torów i montażu elementów wyposażenia linii kolejowej.

Na wiadukcie przy ulicy Energetyków kończą się prace. Gotowa jest konstrukcja obiektu. Wykonawca układa izolację obiektu, która zapewni właściwe odprowadzenie wody po opadach. Rozpoczęły się prace przygotowujące do ułożenia nowych torów. Następnie wywieszana będzie sieć trakcyjna.

Pociągiem dojeżdżamy bliżej Radomia

Od 14 marca pociągi z Warki w stronę Radomia na odcinku do Dobieszyna jeżdżą dwoma torami. Dwutorowa trasa zwiększa sprawność połączeń i ogranicza niespodziewane przerwy w kursowaniu pociągów. Składy przejeżdżają już nowym mostem kolejowym nad Pilicą.

Podróżni skorzystają z lepszego dostępu do kolei dzięki nowym peronom i zmodernizowanym stacjom i przystankom m.in.: Kruszyna, Wola Bierwiecka, Bartodzieje, Lesiów, Radom Stara Wola. Budowane są nowe konstrukcje peronów. Wykonawca pracuje na odcinku z Dobieszyna do Lesiowa. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu na wysokości kilku metrów kończy się rozwieszaniu sieci trakcyjnej. Montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Roboty widać obok torów. Na drogach dojazdowych do przejazdów kolejowo-drogowych układany jest asfalt.

Szybsze podróże z Warszawy do Radomia

Po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością 160 km/h, a towarowe z prędkością 120 km/h. Dzięki temu skróci się czas podróży ze stolicy na południe Mazowsza.

Wartość modernizacji linii kolejowej nr 8, odcinka Warszawa Okęcie - Radom (LOT A, B, F) i odcinka Warka – Radom (LOT C, D, E) to ponad 645 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

autor: dm, PKP PLK

Wasze komentarze (21)

0
2021-04-15 19:09:00

Czy ktoś zablokuje tego kretyna?

RCS za około ... 100 MILIONÓW $$$
2021-04-09 15:17:00

wicio/frycio i wsPOlnicy.

OBALAMY PO !!!!!!!!
2021-04-09 14:56:00

JBĆ PO!

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-09 07:40:00

Proszę państwa poniżej przedstawiam reprezentantów rządu w terenie byłego województwa radomskiego: o to z jakich członków składa się PiS radomski, miszcz perukarstwa złotousta Caryca z Grójca, kolejny kelner wiceminister obrony narodowej który chciał się postrzelić w wojsku aby w nim nie służyć, następny były prezydent łysy bzykacz co popadnie , jeszcze piekarz udający prawnika, kolejna pielęgniarka lubiącą wypić, następny ślusarz ze Skaryszewa z zamiłowania kolekcjoner działek, oraz zażarty pedał basenowy. Czy to są osoby do reprezentowania Nas. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

Daniel Obajtek prezes ORLEN (PiS)
2021-04-09 07:15:00

Pozdrawiamy brudne pały, które u nas tankowały. (12.08.2011): Cena na stacjach: 5,26 zł. Na rynkach światowych: 108 dolarów za baryłkę. Dzisiaj (08.04.2021): Cena na stacji: 5,79 zł Na rynkach światowych: 63 dolary za baryłkę. Widać kto nas naprawdę doi. Podpowiem DOJNA ZMIANA PiS.

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-09 07:14:00

Warto dodać, że wkrótce rozpocznie się dostawa luksusowych terenowych BMW z 300 konnymi silnikami dla rządzących polityków z PiS. Do dziś zmarło ponad 57 000 Polaków. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

0
2021-04-08 20:44:00

Miasto Radom otrzymało z RFIL w sumie ponad 52 miliony złotych, a miasta i gminy, tworzące powiat radomski ponad 38 milionów złotych. Wraz ze wsparciem dla powiatu radomskiego w wysokości ponad 42,5 miliona złotych daje to łączną kwotę ponad 132,2 milionów złotych - czytamy w liście radomskiego starosty. Jednocześnie podkreśla, że zarzuty o podziale pieniędzy według klucza politycznego są nieprawdziwe, ponieważ miasto Radom, którego władze nie są przedstawicielami partii rządzącej, otrzymało większe dofinansowanie niż powiat radomski. Bezpodstawne są również pretensje o brak pieniędzy na projekt budowy nowego SOR-u na radomskim Józefowie (koszt inwestycji około 70 milionów złotych). - Jednocześnie bez zbędnej dyskusji z budżetu Mazowsza poszło... 637 milionów złotych (!) na remonty szpitali: Bródnowskiego w Warszawie oraz placówki w Międzylesiu. Trudno nie dostrzec w tym poważnej sprzeczności logicznej, ale według pana marszałka winny jest rząd, który ?niesprawiedliwie? rozdziela pieniądze - pisze Trelka w swoim liście. Starosta radomski podkreśla, że zarzuty przyznawania pieniędzy wobec politycznego klucza są bardziej zasadne w stosunku do województwa mazowieckiego. Samorząd nie otrzymał bowiem żadnego wsparcia w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego (dofinansowanie wyłącznie dla samorządów, w których nie rządzą przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości), Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Infrastruktury Sportowej ? Mazowsze 2020 (niekorzystne warunki finansowania i brak możliwości pozyskiwania pieniędzy z innych źródeł) czy Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 2020. Waldemar Trelka krytykuje również marszałka Struzika za to, że powiat otrzymał od województwa 24 kilometry najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, przekazanych w ramach tzw. ustawy kaskadowej, bez jakichkolwiek uzgodnień czy konsultacji. - Na szczęście dla mieszkańców powiatu radomskiego, błyskawicznie nadrabiamy zaniedbania poprzedniego zarządcy i obecnie trwa już kompleksowa przebudowa takich zdewastowanych miejsc w gminach Kowala czy Wolanów - wyjaśnia włodarz powiatu. Jednocześnie zachęca marszałka Struzika do współpracy dla dobra wspólnego, ponad podziałami.

To poprostu nam się należało - PiS
2021-04-08 20:10:00

Rząd nie panuje nad pandemią. Oczywiście coś się zmieniło, bo przy pierwszej fali masowo kupowano papier toaletowy, makaron, produkty pierwszej potrzeby, a teraz się kupuje pałace, dworki i apartamenty. Tak rząd PiS dba o nasze zdrowie.

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 20:02:00

Mieliśmy już aferę z zakupem bezwartościowych maseczek i respiratorów-widmo, kupionych od handlarza bronią, to za mało rząd PiS dokonał zakupu łóżek do COVID-owego szpitala we Wrocławiu na kwotę 400 tys. zł na łóżka ze złomu, które mają termin eksploatacji do... grudnia 2018 roku. Domyślam się, że odwołanie Pana Dyrektora Pacyny wiązało się z tym, że podobne informacje wyszły by na jaw bardzo szybko a tak powołało się pełnomocnika z ramienia PiS i wszystko działa w godzinę, no to gratuluję, tylko proszę pamiętać o spowiedzi świętej i o 8 przykazaniu. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 20:01:00

Dług publiczny Polski w 2021 r. ma wynieść 64,7 proc. PKB, czyli pierwszy raz w historii przekroczy magiczną barierę 1,5 biliona złotych. Oto prawdziwy obraz finansów Polski zarządzany przez PiS. Tego nie spłacą nawet nasze wnuki.

PiS dla mnie nie znaczy nic - Wojciech Ścibor
2021-04-08 20:00:00

Widzisz Ściborek mówiłem sprawdzaj dom jak wyjeżdżasz z domu dziunia lubi wiesz co, a jednak ty wolisz chłopów w kieckach. Twoje odstające uszy i wytrzeszcz wskazują jednoznacznie... pedale.....

OBALAMY PiS !!!!
2021-04-08 20:00:00

Warto dodać, że wkrótce rozpocznie się dostawa luksusowych terenowych BMW z 300 konnymi silnikami dla rządzących polityków z PiS. Do dziś zmarło ponad 57 000 Polaków. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

WOJCIECH Ś.
2021-04-08 18:16:00

O 14:35 to RADOSŁAWa MAŁYSAą stara tęczowa POrówa.

@nigdywiecejpis
2021-04-08 17:33:00

jesteś większym debilem niż sam jesteś sobie w stanie to wyobrazić i nic nie może cię obrazić, bo cytując kpt.Wagnera "w języku ludzi kulturalnych brak jest słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takich bydlaków".

OBALAMY PO !!!!!!!!
2021-04-08 16:00:00

POszoł won z Radomia.

Nadieżda Krupska.
2021-04-08 15:59:00

JBĆ PO.Qwy i złodzieje.

kkk
2021-04-08 15:49:00

nie mam pracy i zasilku jakie macie propozycje i pomysly takich ludzi w Polsce jest z 700000

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-08 14:35:00

Warto dodać, że wkrótce rozpocznie się dostawa luksusowych terenowych BMW z 300 konnymi silnikami dla rządzących polityków z PiS. Do dziś zmarło ponad 57 000 Polaków. UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY !!!!

UWAGA !!!
2021-04-08 14:16:00

PAD jest po szczepieniu i posiadając w sobie chipa, dlatego rozmawiał przez telefon stacjonarny z królem Jordanii bez kabla....BUAHAHAHAHAHA

Daniel Obajtek prezes ORLEN (PiS)
2021-04-08 14:14:00

Pozdrawiamy brudne pały, które u nas tankowały. (12.08.2011): Cena na stacjach: 5,26 zł. Na rynkach światowych: 108 dolarów za baryłkę. Dzisiaj (08.04.2021): Cena na stacji: 5,79 zł Na rynkach światowych: 63 dolary za baryłkę. Widać kto nas naprawdę doi. Podpowiem DOJNA ZMIANA PiS.

 1 2 >