Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski i wicemarszałek Rajkowski: Pieniądze zostały podzielone politycznie

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-04-07 16:05:00, aktualizacja: 2021-04-07 17:00:00

- Trzecia transza Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych została podzielona politycznie - uważają prezydent Radomia Radosław Witkowski i wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. Ich zdaniem, decyzja pominięcia naszego miasta na liście beneficjentów, jest bulwersująca.

Foto: UM Radom

- Nie ma naszej zgody na takie traktowanie mieszkańców Radomia i regionu. Wspólnie z wicemarszałkiem Rajkowskim nie akceptujemy politycznej decyzji premiera Morawieckiego, który nie przyznał z Funduszu Inicjatyw Lokalnych żadnych pieniędzy na remonty Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. O tym, jak ważne są to inwestycje, świadczą liczby. Przed pandemią, Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala na Tochtermana oraz SOR w placówce na Józefowie, tylko w ciągu jednego roku udzieliły pomocy i porad 150 tysiącom mieszkańców Radomia i całego regionu - mówił Radosław Witkowski.

Po chwili prezydent Radomia dodał: - Mimo to pan premier, zamiast na ochronę zdrowia, postawił na budowę basenów czy paneli fotowoltaicznych na budynkach Urzędów Gmin. Zwrócę się do premiera z prośbą o uzasadnienie tej decyzji. Zaproponuję także, żeby w kolejnych transzach Funduszu Inicjatyw Lokalnych wydzielić odrębną pulę pieniędzy na inwestycje w ochronę zdrowia. Skoro mamy przygotowywać się na kolejne fale pandemii, to my w Radomiu chcemy być przygotowani jak najlepiej. Sami oczywiście też nie szczędzimy pieniędzy na ochronę zdrowia. W ciągu ostatnich 6 lat na inwestycje w szpitalu przeznaczyliśmy ponad 120 mln złotych - mówił prezydent Witkowski.

- Rząd ze środków, które są dedykowane na przeciwdziałanie COVID-owi przeznacza dokładne zero, a więc ani dla miasta Radomia, ani dla mieszkańców ziemi radomskiej i subregionu. To nie są nasze fanaberie, to jest potrzeba tu i teraz wybudowania, dobudowania drugiego SOR-u, tak żebyśmy nie byli zaskoczeni przy następnych tego typu sytuacjach, taką sytuacją, jaka miała miejsce chociażby w szpitalu na Józefowie - stwierdził natomiast wicemarszałek Rajkowski.

autor: dm

Wasze komentarze (56)

mareg
2021-04-14 09:08:00

to co wam kasa. zebyscie ja sobie przywlaszczyli nieudacznicy

Zibi
2021-04-12 14:18:00

Niech ten prezydent weźmie się do roboty!!!

RADOM wolny od PiS
2021-04-08 20:28:00

Komentarz zablokowany.

Nigdy nie zagłosuje już na PiS!!!
2021-04-08 20:27:00

Komentarz zablokowany.

TAK PiS dba o zdrowie Polaków
2021-04-08 20:25:00

Komentarz zablokowany.

UWAGA !!!!
2021-04-08 20:24:00

Ścibor wraca z Warszawy i dopiero po 22 będzię komentował, ale dziunia juz jest tak z.uchana, że nie ma siły z basenowym rozmawiać a co dopiero coś z kręcić. Stąd jego odstające uszy i wytrzeszcz niemożebny oraz poroże ogromne które trzeba obcinać żeby się zmieścił w domu......

OBALAMY PO !!!!!!!!
2021-04-08 15:07:00

Kit im w oko.Złodziej na złodzieju.

gość który to zbierał padł w 2010 r
2021-04-08 14:56:00

http://www.grzechy-platformy.org/korupcja/

David
2021-04-08 14:53:00

niech się pan zajmie rewitalizacją, mosirem i administratorem, bo kolesie obsadzeni na stołkach troche sobie poluzowali smycze

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-08 14:48:00

Komentarz zablokowany.

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-08 14:46:00

Ja Marek Suski, PRZEPRASZAM za nieprawdziwe słowa wypowiedziane pod adresem Marty Micalskiej-Wilk na konferencji prasowej PiS w dniu 8 września 2018 r., sugerujące, że wymieniona Pani Marta Michalska-Wilk korzystając ze swych politycznych wpływów, wynikających z przynależności do Platformy Obywatelskiej faworyzowała swoją rodzinę poprzez ułatwienie im intratnych finansowo kontraktów w spółkach i jednostkach Gminy Miasta Radomia podczas sprawowania funkcji radnej Miasta Radomia, czym naraziłem jej cześć i nazwisko rodzinne na szwank, a siebie na śmieszność i pogardę.

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-08 14:45:00

Jak długo ta banda (PiS) będzie robić kretynów z obywateli!

blik
2021-04-08 14:39:00

Trutnie przecież to ścierwo POlityczny POmiot dziadka z PZPR (albo Wermachtu jak ryża łajza) i ojca UW nie odpowie ci na żadne pytanie. To troll któremu płacą łapówkarze od Nowaka.

Kariera Suskiego
2021-04-08 14:10:00

Od kierowania autobusem PKS po kierowanie Polskim Radiem. Fascynująca ścieżka kariery. Doświadczenie i zdobyte kwalifikacje to podstawa.

Program PiS w skrócie
2021-04-08 14:10:00

Jeśli ciężko pracujesz i dobrze zarabiasz to masz się podzielić z tymi, którym się nie chce.

PiS to ideologia sprzeczna z rozumem.
2021-04-08 14:08:00

Ludzie mają dość polityki PiS, bo to drugi PZPR.... " nadszedł czas, że bycie w PiS jest większym wstydem niż bycie w PZPR."

Szkoda tylko Polski - PiS ją zrujnuje
2021-04-08 14:04:00

Będziemy rządzić polską, jak Obajtek Pcimiem ? stwierdził w 2015 r. Jarosław Kaczyński. Jak widać nie pomylił się: zadłużenie gminy Pcim : 2005 r. ? 4,36 mln zł, 2015 r. ? 14,58 mln zł. Wzrost zadłużenia: 334 %, cóż to była za słuszna przestroga

obserwator dojnej zmiany - sygnalista
2021-04-08 14:03:00

Rząd nie panuje nad pandemią. Oczywiście coś się zmieniło, bo przy pierwszej fali masowo kupowano papier toaletowy, makaron, produkty pierwszej potrzeby, a teraz się kupuje pałace, dworki i apartamenty. Tak rząd PiS dba o nasze zdrowie.

Tak się żyje za pieniądze podatników w PiS
2021-04-08 14:02:00

Morawiecki chce ?docisnąć? Polaków i szykuje bolesną podwyżkę. ?To karanie ludzi przedsiębiorczych?. Jak zasilić budżet i przy okazji sfinansować swoje obietnice? Sięgnąć do kieszeni Polaków. Rząd planuje podwyżkę składek zdrowotnych dla najbogatszych, podczas spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy premier Morawiecki miał zasugerować, by najlepiej zarabiających ?jeszcze docisnąć?.

Tak się żyje za pieniądze podatników w PiS
2021-04-08 14:02:00

Dług publiczny Polski w 2021 r. ma wynieść 64,7 proc. PKB, czyli pierwszy raz w historii przekroczy magiczną barierę 1,5 biliona złotych. Oto prawdziwy obraz finansów Polski zarządzany przez PiS. Tego nie spłacą nawet nasze wnuki.

 1 2 3 >