Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

14,5 mln zł dla Powiatu Radomskiego, ani złotówki dla miasta

Z regionu / 2021-03-31 15:22:00, aktualizacja: 2021-03-31 15:39:00

Radom nie dostanie ani złotówki z trzeciej transzy Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych - poinformował na Facebooku prezydent Radosław Witkowski. Z kolei Powiat Radomski otrzymał ponad 14,5 miliona złotych.

- Z ogromnym rozczarowaniem przyjąłem informację, że nasze wnioski nie zyskały uznania rządzących. Przypomnę, że zabiegaliśmy o dofinansowanie rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejskim szpitalu oraz przebudowy ulicy Wolanowskiej. Podjęte decyzje są trudne do przyjęcia. Czas pandemii pokazał jak ważne i jak potrzebne są inwestycje w ochronę zdrowia. Jeśli zaś chodzi o ulicę Wolanowską, to wydawało się, że jest polityczna zgoda, co do pilnej potrzeby jej modernizacji. Tak właśnie wyglądają rezultaty deklarowanego wsparcia przez polityków PiS na rzecz miejskich inwestycji - komentuje prezydent Witkowski.

Powiat Radomski otrzymał ponad 14,5 miliona złotych w dodatkowym naborze do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na kolejne etapy budowy szpitala w Pionkach. Wsparcie otrzymały również niektóre samorządy gminne z naszego powiatu. Łącznie do gmin i powiatów w regionie radomskim trafi prawie 51 mln zł - czytamy z kolei m.in. na fanpage'u Powiatu Radomskiego na Facebooku. Tutaj znajdziecie wypowiedź w tej sprawie posła Marka Suskiego i starosty, Waldemara Trelki.

autor: dm

Wasze komentarze (41)

Radom to Radom
2021-04-06 22:29:00

Lucak, ty betonie piSSde**i, to sa pieniedza wszystkich Polakow z podatkow, oplat i innych, ktore piSSde**a z taka luboscia podnosi, a nie jakies tam 'pisda ł'! Jedyne co 'pisda ł' to szesc lat niszczenia tego kraju na kazdym poziomie i w kazdej plaszczyznie! ***** ***

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-06 08:16:00

Ja Marek Suski, PRZEPRASZAM za nieprawdziwe słowa wypowiedziane pod adresem Marty Micalskiej-Wilk na konferencji prasowej PiS w dniu 8 września 2018 r., sugerujące, że wymieniona Pani Marta Michalska-Wilk korzystając ze swych politycznych wpływów, wynikających z przynależności do Platformy Obywatelskiej faworyzowała swoją rodzinę poprzez ułatwienie im intratnych finansowo kontraktów w spółkach i jednostkach Gminy Miasta Radomia podczas sprawowania funkcji radnej Miasta Radomia, czym naraziłem jej cześć i nazwisko rodzinne na szwank, a siebie na śmieszność i pogardę.

Obalamy PiS !!!
2021-04-06 08:15:00

Różnica w zegarkach polega na : Nowak afera zegarkowa, zegarek za 18 000 zł Obajtek człowiek -kryształ jeden zegarek za 250 000 zł drugi za 180 000 zł.

Zegarmistrz Sławek
2021-04-06 07:35:00

Przypomnijmy. Śledczy namierzyli Sławomira Nowaka, prawą rękę Tuska i całej PO. Po przeszukaniu tylko kilku skrytek znaleźli trochę ukrytej kasy z łapówek. Było tego ledwie 4 miliony w gotówce. Reszty nie udało się znaleźć. Nie udało się też namierzyć zagranicznych kont na których spoczywa PRAWDZIWA KASA. Kolejny łapówkarz z PO skazany prawomocnym wyrokiem. To Józef Pinior. W kolejce stoi Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, któremu w ramach łapówek kupowali dom w Chorwacji. Ilu jest jeszcze takich łapówkarzy w PO? A ilu zegarmistrzów w PO którzy po wyrzuceniu ich z rządzenia Polską przeszli do brania łapówek w samorządach?

Taki jest PiS
2021-04-05 08:34:00

Suski przeprasza Michalską-Wilk, i to jest TO. Cały PiS najpierw na obraża a później, skulony jak pies ogrodnika musi przepraszać. Tak jest jak język nie ma połączenia z mózgiem. BUHAHAHA

Hahaha
2021-04-02 15:03:00

Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że co czwarta osoba powiązana z PiS, jest tak samo popieprzona, jak trzy pozostałe.

olo
2021-04-02 11:40:00

o prostu wszyscy wiedzą, że panu Witkowskiemu ile by nie dać tyle zmarnuje. przy tej władzy w mieście wszystkie pieniądze idą w błoto.

Radomianie i ich rodziny z całej Polski
2021-04-01 14:35:00

W czym miasto Radom, Lublin, Katowice, Kraków i wiele innych nie dostało NIC z dla samorządów w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych ???Panie Morawiecki, prosimy odpowiedz pan, bo ludzie pytają.

RADOMIANKI i RADOMIANIE
2021-04-01 14:28:00

W czym miasto Radom jest gorsze, że nie dostało ani grosza? Panie Morawiecki, prosimy odpowiedz pan, bo ludzie pytają.

RADOMIANKI i RADOMIANIE
2021-04-01 14:27:00

MY rekomendujemy odwołanie rządu PiS, przekroczyli granicę arogancji nepotyzmu i afer, a decyzja o nie przyznaniu Radomiowi żadnej kwoty dotacji to wstyd, a przecież mamy 6 posłów PiS i dwóch senatorów z partii rządzącej, HAŃBA WAM, ALE SUWEREN PAMIĘTA NA KOGO NIE GŁOSOWAĆ !!!!!!***** ***

pisowcom denaturat smakuje lepiej.
2021-04-01 13:05:00

Pisowcy codziennie walą w rogi swoich żarliwych radomskich wyznawców. Nawet jakby kazali im zeżreć gówno, to zrobią to z rozkoszą. Pisowskie oszołomy, zasłużyliście na to, żeby was codziennie kacza sitwa dymała.

POpaprańce.ODDAWAĆ SETKI MILIONÓW radomian.
2021-04-01 11:47:00

ZŁODZIEJE !!!

POpaprańce.ODDAWAĆ SETKI MILIONÓW radomian.
2021-04-01 11:46:00

ZŁODZIEJE !!!

RADOMIANKI i RADOMIANIE
2021-04-01 10:08:00

W czym miasto Radom jest gorsze, że nie dostało ani grosza? Panie Morawiecki, prosimy odpowiedz pan, bo ludzie pytają.

obserwator dojnej zmiany - sygnalista
2021-04-01 08:33:00

W powiecie rządzi PiS, i tylko tam gdzie jest PiS idą pieniądze. Wybory pokażą gdzie PiS się znajdzie czyli na śmietniku historii. Radomianie pamiętają i PiS w Radomiu jest skończony. 6 parlamentarzystów z PiS NIE interesuje RADOM, tylko władza, a MY pamiętamy kto o NAS nie pamięta. WYBORY POKAŻĄ SIŁĘ RADOMIA!!!!!

NIGDY WIĘCEJ PiS !!!
2021-04-01 07:33:00

A jeśli chodzi o pieniądze, to CBA szukało 400 zł u marszałka senatu Grodzkiego, a zgubil 15 000 0000 zł. PiS to czeladnicy - JUŻ NIGDY ICH NIE WYBIERZEMY !!!

Dojna zmiana PiS
2021-04-01 07:15:00

Radom podziękuje PiSowi przy następnych wyborach i na nich NIE ZAGŁOSUJE!!!! Mieszkańcy Wolanowskiej podziękują szczególnie oraz wszyscy pacjenci szpitala na Tochtermana.

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-04-01 07:14:00

Mamy 6 parlamentarzystów z PiS nigdy Radom nie miał tylu przedstawicieli przy rządzie,oraz wielu innych w spółkach skarbu państwa: ONI NIE DBAJĄ O NAS, WIĘC MY ZAPOMNIMY O NICH PRZY WYBORACH PARLAMENTARNYCH ORAZ SAMORZĄDOWYCH. PiS dla NAS RADOMIAN pokazał gdzie NAS ma. MY TEŻ ***** ***

Lucjan
2021-04-01 05:09:00

A czego się nieudacznik spodziewał? Rozpoczął wojenkę z PiS i chciałby pieniądze od PiS? Niech chodzi na klęczkach po urzędach tak jak robił to Kosztowniak. Musiał żebrać u takich Nowaków. A tego pajaca duma rozpiera bo myśli że kupił sobie dziennikarzy to mu już wystarczy. A Radom tonie

cx
2021-03-31 22:51:00

Powtórzę to co napisałem bo jakiś oszołom zależny od PO spamuje. Zatem: Radzio utopiłby te pieniądze w stadionie i hali. To lepiej mu nic nie dawać.

 1 2 3 >