Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Mieszkanie Plus. Zmiany w zasadach naboru wniosków

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-30 08:37:00

Rada Miejska przyjęła nową uchwałę w sprawie zasad przeprowadzenia naboru wniosków od osób zainteresowanych wynajęciem mieszkań powstających przy ul. Tytoniowej w ramach programu "Mieszkanie Plus".

Zmiany zostały zaproponowane w związku z uchwaleniem nowelizacji ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Istniała także konieczność dostosowania treści uchwały Rady Miejskiej do procedur przyjętych przez spółkę PFR Nieruchomości odpowiadającą za rynkową część rządowego programu.

Wśród najważniejszych zmian jest m.in. zniesienie kryterium dochodowego, które w pierwotnej wersji określało górną granicę dochodów gospodarstw domowych ubiegających się o wynajęcie mieszkania. Trzy dodatkowe punkty będą otrzymywali najemcy posiadający mieszkaniowy wkład oszczędnościowy gromadzony na książeczce mieszkaniowej. Kolejna zmiana polega na wprowadzeniu zasady, że wnioski będzie można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Pełna treść nowej uchwały znajduje się w załączniku poniżej.

Przypominamy, że nabór wniosków jeszcze nie jest prowadzony. Przewidywany termin jego rozpoczęcia to przełom II i III kwartału, czyli pół roku przed oddaniem mieszkań do użytku.

Projekt Uchwały Rady Miejskiej przyjęty w dniu 29 marca 2021 roku

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (11)

@koledzy Witkowskiego zarabiają krocie
2021-03-31 21:50:00

To rada miejska zniosła kryterium dochodowe dla swoich kolesi z PIS. https://warszawa.tvp.pl/53033475/radom-zmiany-w-zasadach-naboru-chetnych-do-programu-mieszkanie-plus

fff
2021-03-30 14:30:00

ulica Tytoniowa totalne dno bloto i ziemia i rudery wstyd Radomia

Prawdziwy HIT:kolejna wpadka PiS!!!!!!
2021-03-30 14:26:00

Za 270 starych łóżek szpital zapłacił 400 tys. zł. firmie zajmującej się organizacją imprez i rekrutacją kelnerów. Teraz miejscowe służby sprawdzają sygnały mówiące o tym, że Niemcy najprawdopodobniej przekazali łóżka za darmo...

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-03-30 11:22:00

Wczoraj było jedno z najbardziej odrealnionych wydań wiadomości TVPiS: o WOŚP ? NIE MOGLI, o załamaniu służby zdrowia ? NIE MOGLI, o pokłóconym rządzie PiS ? NIE MOGLI, o ukrywaniu pedofili w kościele ? NIE MOGLI.

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-03-30 10:50:00

Płacimy miliony złotych przez PiSowskie afery, ale CZY POLACY MUSZĄ PŁACIĆ TAKŻE ŻYCIEM? W mazowieckim zostało tylko 13 respiratorów. Powinno być o 1000 więcej, ale przez aferę Szumowskiego nie dotarły do Polski! UMIERAJCIE W CISZY, RZĄD PiS JEST ZAJĘTY!!!!

TO JEST KOLEJNY SKANDAL DOJNEJ ZMIANY!!!!
2021-03-30 10:50:00

Ten rząd to faktycznie ma ze sobą jakiś problem. Respiratory kupił od handlarza bronią, maseczki od instruktora narciarskiego, a teraz wychodzi na jaw kolejna aferka. Jej bohaterem jest sprzedawca ogrodowych grilli i trampolin ogrodowych, który wcisnął Wojskom Obrony Terytorialnej ?wysokiej klasy? kompasy. W 2019 r. jednostka wojsk specjalnych NiL ogłosiła przetarg na wojskowe kompasy dla WOT. I tenże właśnie specjalista od trampolin i grilli, wygrał. Mimo że jego konkurenci apelowali do NiL o rozwagę i uprzedzali, że te kompasy są do niczego, skończyło się jak skończyło. Mało tego, w kolejnym przetargu ten sam sprzedawca też wygrał i tym sposobem WOT wzbogaciło się o tandetne chińskie kompasy oraz równie tandetne, chińskie latarki.

koledzy Witkowskiego zarabiają krocie
2021-03-30 10:10:00

zniesienie kryterium dochodowego, które w pierwotnej wersji określało górną granicę dochodów gospodarstw domowych ubiegających się o wynajęcie mieszkania - czyli zrobione POd członków PO bo oni zarabiają krocie w miejskich spółkach ok. 30 tysięcy miesięcznie

Będą na wynajem na godziny
2021-03-30 09:37:00

Dla członków dobrej zmiany pis ulga 1 mln złotych w prezencie od Łobajtka z Orlena. Jeszcze do tych klitek miasto będzie musiało dopłacić. Ta narodnaja radna Kotwica to ma łeb jak ruski sklep. Tylko w głowie jak na półkach jest pustostan. Może nawet i Rejczok zmieni stare na nowe mieszkanie. Żona Morawieckiego też z własnej kieszeni do WC-łazienki basen z kaczką szpitalną gratis dorzuci. Bo premier gołodupiec i biedny jak mysz kościelna.

Będą na wynajem na godziny
2021-03-30 09:37:00

Dla członków dobrej zmiany pis ulga 1 mln złotych w prezencie od Łobajtka z Orlena. Jeszcze do tych klitek miasto będzie musiało dopłacić. Ta narodnaja radna Kotwica to ma łeb jak ruski sklep. Tylko w głowie jak na półkach jest pustostan. Może nawet i Rejczok zmieni stare na nowe mieszkanie. Żona Morawieckiego też z własnej kieszeni do WC-łazienki basen z kaczką szpitalną gratis dorzuci. Bo premier gołodupiec i biedny jak mysz kościelna.

Będą na wynajem na godziny
2021-03-30 09:36:00

Dla członków dobrej zmiany pis ulga 1 mln złotych w prezencie od Łobajtka z Orlena. Jeszcze do tych klitek miasto będzie musiało dopłacić. Ta narodnaja radna Kotwica to ma łeb jak ruski sklep. Tylko w głowie jak na półkach jest pustostan. Może nawet i Rejczok zmieni stare na nowe mieszkanie. Żona Morawieckiego tez z własnej kieszeni do WC-łazienki basen z kaczką szpitalną gratis dorzuci. Bo premier gołodupiec i biedny jak mysz kościelna.

Będą na wynajem na godziny
2021-03-30 09:36:00

Dla członków dobrej zmiany pis ulga 1 mln złotych w prezencie od Łobajtka z Orlena. Jeszcze do tych klitek miasto będzie musiało dopłacić. Ta narodnaja radna Kotwica to ma łeb jak ruski sklep. Tylko w głowie jak na półkach jest pustostan. Może nawet i Rejczok zmieni stare na nowe mieszkanie. Żona Morawieckiego też z własnej kieszeni do WC-łazienki basen z kaczką szpitalną gratis dorzuci. Bo premier gołodupiec i biedny jak mysz kościelna.