Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ulica Wolność zostanie przebudowana

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-29 12:40:00, aktualizacja: 2021-03-29 16:01:00

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach zapisanego w budżecie miasta Radomskiego Programu Dróg Lokalnych. Ta propozycja została wspólnie wypracowana podczas spotkania prezydenta z przewodniczącymi klubów radnych.

Foto: UM Radom

- To była bardzo rzeczowa, merytoryczna rozmowa. Cieszę się, że wszyscy byliśmy zgodni, co do potrzeby przebudowy ulicy Wolność. Jej nawierzchnia jest w bardzo złym stanie, a ruch jest coraz większy, ponieważ w tym rejonie powstały nowe budynki mieszkalne - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. Wkrótce będzie mógł ogłosić przetarg na wykonanie prac. W ramach tego zadania ma powstać nowa nawierzchnia na ulicy Wolność oraz fragmencie ulicy Warzywnej. Poza tym planowana jest przebudowa wlotów w ulice Inżynierską i Grochową oraz budowa nowych chodników.

- W ramach Radomskiego Programu Dróg Lokalnych jeszcze w tym roku chcielibyśmy ogłosić także przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę trzech kolejnych ulic: Starej Woli Gołębiowskiej, Klwateckiej i Perzanowskiej, ale to oczywiście będzie zależało od naszych możliwości finansowych - mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (26)

Asfalt będzie od Mercedesa.
2021-03-30 08:57:00

Ale skończą w 2033.A ile radomian kasy pójdzie się j...ć.

Asfalt będzie od Mercedesa.
2021-03-30 08:57:00

Ale skończą w 2033.A ile radomian kasy pójdzie się j...ć.

Z Idalina
2021-03-30 08:34:00

Ciekawe , jaki asfalt położą......?

NIGDY WIĘCEJ PiS!!!
2021-03-30 07:28:00

Chciałbym tylko przypomnieć, że ul. Wolność odkąd powstała nie była remontowana - brawa dla Witkowskiego. Następnie ul. Wolanowska to samo co Wolność - brawa dla Witkowskiego. UWAGA na Koniec - KOP W DUPĘ DLA PiS bo nic nie robią dla swojego miasta tylko LANS LANS i LANS........

jjj
2021-03-30 07:11:00

ulica Tytoniowa wstyd Radomia

Wstyd
2021-03-29 23:10:00

Ulice na Obozisku to dopiero XIX wiek a może i wczesniej.

RADOM to PIS.
2021-03-29 20:42:00

Musicie na mnie zagłosować na waszego ściborka kochanego który wam tu codziennie przekazuje jak macie żyć be zemnie kto wam tu wpisze że lotnisko jest naj a wicio i frycio be no kto by od rana do wieczora siedział tu na tym forum i tą prawdę objawioną przekazywał. A widzicie korytko mi się kończy i jak będę żył z pensji nauczyciela tak żyje plebs ja jestem lepszy, mądrzejszy ja jestem z pis i mi to się po prostu należy te kilkaset tysięcy rocznie.

RADOM to PIS.
2021-03-29 20:23:00

Budujemy najcudowniejsze, największe, najulubieńsze, najfajniejsze, utęsknione, wyczekiwane, najtańsze, dające największe zatrudnienie w rejonie lotnisko i to nie jest nasze ostatnie słowo bo w planach mamy znów jego bankructwo i zaoranie. Ale obiecujemy że trzecie lotnisko na naszych działkach jeśli tylko na nas zagłosujecie będzie jeszcze lepsze i jeszcze tańsze i jeszcze bliżej ciepłych krajów.

0
2021-03-29 20:10:00

PiS uważa, że zwykli ludzie są głupi. Trzeba za to PiS ukarać. Oczywiście trzeba zrobić w dniu wyborów. pamiętajcie, że PiS z Was drwi i kpi. Kłamie na każdym kroku, Kłamie zawsze, wszędzie i w każdej sprawie.

lucjan
2021-03-29 20:08:00

Komentarz zablokowany.

RADOM to PIS.
2021-03-29 19:39:00

Cozadzień to kielecki rynsztok jątrzący w Radomiu.DAMI,RADIO RECORD,ECHO DNIA też kieleckie.Niejakiego tatarka.witkowski.Jak to możliwe że ,,rcs,, będzie kosztować tyle,co międzynarodowe,największe i najnowoczśniejsze lotnisko od PISu,na Sadkowie.Nasze wnuczki tego tego waszego ,,rządzenia,, nie spłacą.

Emeryt+
2021-03-29 19:28:00

Do wszystkich krytykujących Pana Prezydenta Witkowskiego. Mieszkam już trochę na tej ulicy i mimo, że dojeżdżam do swojego bloku mało komfortowo, to rozumiem, dlaczego jeszcze nie wyremontowano nawierzchni. Po prostu dalej budują się tu bloki, i wiadomo, trzeba porobić przyłącza instalacji, a i ruch samochodów budowy, pewnie zniszczyłby szybko nową nawierzchnię. Dlatego teraz jest właściwy czas, żeby się tym zająć. Pewnie ostatni blok osiedla Wolność powstanie za jakieś 2 - 3 lata, czyli projekt ulicy, wszelkie pozwolenia, etc. tyle właśnie zajmą. Zamiast wylewać niesłuszne pomyje na władze, trzeb trochę pomyśleć po gospodarsku, co w tym przypadku trzeba zapisać na plus Panu Prezydentowi.

Adam
2021-03-29 19:15:00

Wiecie kto wygra przetarg ? i jakie będzie sasfalt ?

rad
2021-03-29 19:08:00

Aż wstyd pisać. Może panowie Tyczyński i Witkowski pofatygują się na ul, Mazowiecką. No ale po co to mało ważna ulica i nikt z zarządu i ich znajomy tam nie mieszka

emerytka
2021-03-29 17:26:00

A kiedy skończą drogi gruntowe w tym tzw. MIESCIE

Un
2021-03-29 17:03:00

Patrzajta ludziska jakby Kosztowny naście lat temu nie umorzył kary dla ówczesnego właściciela słonecznej to by 10 milionów jak znalazł na remont ulicy było. A za zaorane lotnisko to by chyba 90% Radomia wyremontowali.

Dziadostwo z PO.
2021-03-29 14:39:00

Komentarz zablokowany.

do tego poniżej
2021-03-29 14:34:00

Krótko. Głupiś czerwony buraku

do mieszkańca zadowolonego