Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni w sprawie Telewizji Trwam

Miasto, Samorząd, Polityka / 2012-03-04 13:30:00

Z apelem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie znalezienia miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam zwrócili się radomscy radni.

„Telewizja Trwam będąc nadawcą społecznym adresuje swój przekaz do osób o określonym światopoglądzie, ale jej mocno zakorzeniony w kulturze chrześcijańskiej i narodowej tradycji program niesie pociechę duchową i ulgę w cierpieniu bardzo wielu osobom, w tym także zagrożonym społecznym cierpieniem” - napisali radni w liście do KRRiT. Ich zdaniem niedopuszczenie TV Trwam do multipleksu jest „zaprzeczeniem fundamentalnych zasad państwa demokratycznego – wolności słowa, pluralizmu poglądów, swobody ich głoszenia i równego dla wszystkich podmiotów dostępu do środków technicznych zapewniających możliwość prezentowania tych poglądów społeczeństwu”.

Pismo do KRRiT, za przyjęciem którego głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciw, a siedem osób wstrzymało się od głosu, jest wyrazem solidarności z tą częścią mieszkańców Radomia, którzy z dezaprobatą przyjęli wiadomość o odmowie dopuszczenia do multipleksu TV Trwam.
Protest w tej samej sprawie, przypomnijmy, wystosowała do Krajowej Rady także Wspólnota Samorządowa m. Radomia.
 

autor: nika

Wasze komentarze (8)

radomek
2012-03-07 08:49:00

to samo zrobiła rada miasta Sopot i nie tylko. tu chodzi o to aby obywatel miał prawo wyboru!

PO-powiec
2012-03-05 20:44:00

Szczerze gratuluję podjęcia uchwały-protestu do KRRiT. Jestem spokojny, bo Radomiem kierują ludzie o PRAWYCH SUMIENIACH. BRAWO dla 16 RADNYCH, jestem też dumny z tego, że nikt nie był PRZECIW. ALLELUJA i do PRZODU !!!

kp
2012-03-05 18:21:00

To straszne !

binky
2012-03-05 10:54:00

"Co Was obchodzi telewizja Trwam. Pomijam samą jej linię programową. Ale to nie Wasza sprawa" - pisze "RADOMIANIN". Bardzo dobrze, że Rada podjęła ten temat. Nie tylko kasa się liczy. Radomianie też chcą mieć dostęp do katolickich stacji. Rada to nie komisja do rozdziału kartofli itp. Ma więc prawo zajmować się podobnymi sprawami

Radomianin
2012-03-05 08:42:00

Zawsze występuję w obronie tego miasta przed atakami wrogów Radomia, bo na prawdę kocham swoje miasto. Ale tym razem, to już jest przegięcie, które podniosło mi ciśnienie. Opanujcie się. Co Was obchodzi telewizja Trwam. Pomijam samą jej linię programową. Ale to nie Wasza sprawa

telewidz
2012-03-05 07:47:00

Radni Pisu i ci inni niech się zajmą swoim podwórkiem, a nie "globalnymi" zagadnieniami. Elektorat wyborczy to trzeba zdobywać inaczej, i inny, bo ten o który stara się Pis i tak zapomni za trzy lata o co chodzi, a ja nie!!!

nie kocham radomia
2012-03-04 22:31:00

Maciąg i Słoń

a
2012-03-04 13:52:00

O 16 radnych - pewnie 14 z pisu, a ta pozostała dwójka?