Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

W radomskich parkach będzie czyściej. Zadbają o to... drapieżne ptaki

Miasto, Samorząd, Polityka / 2021-03-02 11:37:00

Do parku im. Tadeusza Kościuszki i Leśniczówki wrócili sokolnicy ze swoimi podopiecznymi. Wśród nich są myszołowiec towarzyski, jastrząb zwyczajny, raróg zwyczajny, raróg górski, sokół wędrowny i puchacz śnieżny.

Foto: UM Radom

Ich zadaniem jest odstraszanie ptactwa, aby problem ptasich odchodów nie był już tak uciążliwy. Drapieżniki wraz ze swoimi opiekunami będą wykonywały obloty od świtu aż po zmierzch, codziennie do 30 kwietnia. Potem nastąpi przerwa do końca lipca. Przez cały sierpień sokolnik i jego ptaki będą się pojawiać codziennie w obu parkach. Z kolei od 1 do 15 września co drugi dzień - czytamy na oficjalnym fanpage'u miasta.

autor: dm

Wasze komentarze (19)

RADOM to PIS.
2021-03-06 09:03:00

P-Osrali SWOJĄ POtologią,cały Radom.Ale WASZ czas,powolutku się kończy.

lucjan
2021-03-03 07:09:00

Orlica (lucjan/na) ktoś CI wsadził z tyłu szpica.

lucjan
2021-03-03 07:08:00

Orlica (lucjan/na) ktoś CI wsadził z tyłu szpica.

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:30:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:29:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:29:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:29:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

Orlica
2021-03-02 19:29:00

Kochany hetujący . Kiedy ostatnio ? . Byłeś w którymś z radomskich parku. Czysto, kosze na śmieci puste, wróbelki ćwierkają, gołąbki sobie gruchają tylko zamiast wron Kaczki i Kaczory z pisu po chodnikach swoje odchody oddają. Kruk krukowi oka nie wykole. A ja ten cały pis z Miasta wkrótce w pis du wypier....... na zbity kaczy dziób

lucjan
2021-03-02 16:40:00

Komentarz zablokowany.

0
2021-03-02 16:05:00

Przecuież ty pisiorze nie chodzisz po parku, bo cały dzień swoje posrane wypociny zamieszczasz w necie

gus
2021-03-02 16:03:00

Drapieżne ptaki będą wyręczać nieroba, złodzieja, kłamcę, oszusta, łapówkarza i cudzołożnika.

RADOM to PIS.
2021-03-02 15:15:00

W całym mieście chlew i syf,a PrOsiaki będą .ówna,po ptakach zbierać??

Alicja
2021-03-02 12:49:00

i tak ptaki zasraja ławki ktorych nie ma kto myc bo i po co.

0
2021-03-02 12:33:00

Szanowny wyborco PO! Zawsze rano podczas makijażu czy też golenia spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie: Czy ja dobrze zrobiłam,zrobiłem popierając totalnych? Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczyło też mnie? Czy ciągłe donoszenia na Polskę i Polaków do Brukseli lub za Odrę służy mnie i Polsce? Czy w Polsce było mniej korupcji przy tym wyborze? Czy zapadały sprawiedliwe wyroki sądowe? Czy powodziło mi się lepiej i więcej zarabiałem? Czy wtedy odychałem całymi płucami i nie było mi duszno? Czy wtedy emigranci wracajli i podejmowali pracę w Polsce? Czy w tym czasie dzieci dostawały 500+? Czy w tym czasie emeryci dostawali 13 i 14 emeryturę? Czy partia,którą popieram rozliczyła się z afer czy zamiotła je pod dywan? Czy partia którą popieram spełniła obietnice wyborcze? Czy aborcja nienarodzonych dzieci główny punkt programowy tej partii jest moim wyborem? Pamiętaj odpowiadasz przed samym sobą a więc bądź szczery! Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?