Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Sukcesy lekkoatletów RLTL Optima Radom

dm, radombiega.pl 2021-02-22 15:17:00

Dawid Krzemiński skokiem na odległość 15 m 34 cm wywalczył złoty medal w trójskoku na 65. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 23. Uzyskany wynik pozwolił młodemu i utalentowanemu zawodnikowi zająć miejsce tuż za podium w kategorii seniorów. Do medalu zabrakło 5 cm.

Dawid Krzemiński i trener Artur Błasiński

Kolejni reprezentanci naszego klubu doskonale spisali się w pozostałych konkurencjach rozgrywanych na obiektach Areny Toruń. Gabriel Mikołajewski na dystansie 400 m, uzyskując wynik 48,37 s, zdobył srebrny medal w kategorii U 23. Natomiast Olgierd Michniewski po emocjonującej walce na dystansie 60 m przez płotki, zajął 2. miejsce, uzyskując tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski do lat 23. Od czasu mistrzostw może pochwalić się doskonałym wynikiem na poziomie 7,93 s.

Tuż za podium uplasowali się kolejni nasi zawodnicy: Martyna Kotwiła na 200 m, Natalia Wosztyl - 400 m oraz Krzysztof Turski na 1500 m. Dopełnieniem startów było 6. miejsce Anety Rydz w skoku w dal.

Gratulujemy wszystkim udanych startów i czekamy na sezon letni - kończy sprawozdanie portal radombiega.pl.