Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PPL poszukuje specjalistów do Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej

Radom on-line / 2020-12-31 10:51:00, aktualizacja: 2020-12-31 12:40:00

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" rozpoczęło poszukiwania wykwalifikowanej kadry do Zespołu Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, który będzie działał na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

W listopadzie br. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podpisało umowę na budowę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wykonanie prac uzupełniających w rejonie strażnicy LSRG na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. W związku z zaawansowanym etapem realizacji inwestycji Porty Lotnicze poszukują kandydatów na stanowisko Stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Kandydaci muszą mieć ukończone szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mile widziane jest także doświadczenie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, jak również posiadanie prawa jazdy kat. C.

- Istotnymi zadaniami jakie spełnia na co dzień LSP jest między innymi usuwanie i neutralizacja rozlewisk substancji ropopochodnych (np. paliwa lotniczego), zabezpieczenie tankowania samolotów z pasażerami na pokładzie, a także realizacja procedur wynikających z wykonywania operacji lotniczych przy ograniczonej widzialności. Niezwykle istotnymi działaniami, jakie nieustannie wykonują ratownicy i specjaliści Lotniskowej Straży Pożarnej, jest monitoring obiektów lotniskowych oraz prowadzenie działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Poza tym wszyscy pracownicy zatrudnieni w Lotniskowej Straży Pożarnej obligatoryjnie biorą udział w szkoleniach organizowanych na terenie kraju oraz cyklicznie raz na cztery lata biorą udział w szkoleniu "poligonowym" realizowanym w jednym z ośrodków na terenie Europy - zaznaczył Piotr Sitnicki, Szef Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej PPL.

Lotniskowa Straż Pożarna jest specjalistyczną służbą w ramach Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" realizującą szereg działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jej podstawowymi zadaniami jest udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w rejonie operacyjnym lotniska w przypadku wypadku lotniczego lub pożarów obiektów i urządzeń portu lotniczego.

Szczegóły dotyczące trwającej rekrutacji na stanowisko Stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej znajdują się na stronie https://ppl.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/14992_stazysta-w-zespole-podzialu-bojowego-lotniskowej-sluzby-ratowniczo-gasniczej.html.

autor: dm, PPL

Wasze komentarze (21)

Lucjan .
2021-01-04 19:33:00

POpaprańce:MOJE ZDROWIE JEST WAŻNIEJSZE NIŻ twoje.

NIEUDOLNY PiS próbuje mydlić oczy
2021-01-04 11:50:00

Gdyby głupota emitowała światło, to przy politykach podłej zmiany słońce miałoby kompleksy!!!

PIS to COVID-19
2021-01-04 11:48:00

Gdzie 70 mln zł za respiratory, Szumowski i spółka

Lucjan .
2021-01-03 22:42:00

wicio i frycio mają smuteczek.Brakuje 70 banieczek.Jak CBA będzie ICH zamykać,to poprosimy dużo fotek,jak płaczą.

lucjan
2021-01-03 20:12:00

do RADOM to PIS 2021-01-03 13:57:00 odjeb się pisowska kuuurrrwwooo

RADOM to PIS.
2021-01-03 13:57:00

Do 08:28;17:38.Tęczowa POmylona LUCJANno vel ZAKUTY ŁEB od RYCERZA.Jak to mówią MĘŻCZYŹNI .... damskie się nie liczy.P.S.Wilgoć jest?

lucjan
2021-01-02 17:38:00

do PO-dożynać złodziei. 2021-01-01 17:52:00 odjeb się pisowska kuuurrrwwooo

Etaty warszawskie a stawki radomskie. Tak pis sobie kombinuje
2021-01-02 08:28:00

Beata Szydło z ochotniczej straży jest bezkonkurencyjna. Na dwa etaty bo ja juz Unia w dupę praży

Etaty warszawskie a stawki radomskie. Tak pis sobie kombinuje
2021-01-02 08:27:00

Beata Szydło z ochotniczej straży jest bezkonkurencyjna. Na dwa etaty bo ja juz Unia w dupę praży

Etaty warszawskie a stawki radomskie. Tak pis sobie kombinuje
2021-01-02 08:27:00

Beata Szydło z ochotniczej straży jest bezkonkurencyjna. Na dwa etaty bo ja juz Unia w dupę praży

PO-dożynać złodziei.
2021-01-01 17:52:00

Do 17:09.Tęczowa LUCJANno z PełO.Mniej borygo,więcej denaturatu.

Radom to PiS
2021-01-01 17:09:00

To partyjny ratlerek PiS Wojciech Ścibor zwany dalej basenowym.

CBA.
2021-01-01 11:42:00

A radomianie poszukują 70 milionów i kasy z ,,RCS,,

Adam
2020-12-31 22:55:00

Niech Radom to Pis się zgłosi on się zna na wszystkim.

Pis love
2020-12-31 19:58:00

Po won z tego kraju bandyci i złodzieje jesteście tu spaleni

Złodzieje z PO.
2020-12-31 15:16:00

Oddawać 70 milionów!!!

Dojna zmiana PiS
2020-12-31 12:30:00

Zebrali antysemitów, komuchów, złodziei i zwykłych chamów, umyli, przebrali w garnitury, skropili wodą brzozową i nazwali to PiS. Mnie nie oszukali, niech się wstydzi, kto na nich głosował.

PiS się kończy tak jak 2020 rok!!!
2020-12-31 12:27:00

Każdy pisior ma prawo być IDIOTĄ ale nie oznacza to prawa do robienia IDIOTÓW z innych!!!

111
2020-12-31 12:25:00

nie nawidze po ale pis nie jest lepszy.. uważasz że rząd który w większości skalda sie z żydów robi cos dobrego dla kraju ? wpóscili obce wojska na naszą ziemie i maja bazy w miejscach gdzie jest najwieacej minerałow w polsce Amerykanskie giganty jak fb i google nie placa podatkow w naszym kraju a Ty nazywasz kogo złodziejem... pozdrawiam wylacz tv wlacz myslenie

praca za miskę ryżu
2020-12-31 12:25:00

8 nowych podatków oraz 11 podatków wzrośnie od 2021 roku - DOJNA ZMIANA. Kończmy z tą obłudą i żenadą.

 1 2 >