Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

''Lotnisko w Radomiu jest wręcz niezbędne dla rozwoju lotniska Chopina''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-11-30 12:01:00, aktualizacja: 2020-11-30 16:01:00

- Lotnisko w Radomiu będzie lotniskiem uzupełniającym dla lotniska Chopina w Warszawie. Zostało to potwierdzone szeregiem analiz - powiedział w rozmowie z Radom24.pl dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.

Jak stwierdził dr Bartoszewicz, inwestycja w naszym mieście ma spowodować, że ograniczona możliwość rozwojowa lotniska Chopina, ze względu na wymiar środowiskowy oraz lokalizacyjny, będzie zastąpiona lotniskiem w Radomiu. - To jest bardzo realnie zweryfikowane i sprawdzone. Analizy zostały przeprowadzone nie tylko przez jeden podmiot, ale przez wiele. Wszystko wskazuje na to, że lotnisko w Radomiu jest wręcz niezbędne dla rozwoju lotniska Chopina - mówi ekspert PPL.

Dr Artur Bartoszewicz skomentował również przyszłość lotniska w Modlinie w kontekście kryzysu epidemicznego i powstania lotniska w Radomiu: - Lotnisko w Modlinie jest lotniskiem zombie, takim lotniskiem, które jest utrzymywane tylko dlatego, że środki publiczne są tam wpompowywane. Ograniczenie środowiskowe, geologiczne, słaba infrastruktura transportowa, to nie daje temu lotnisku perspektyw wzrostowych. Oczywiście, ambicjonalnie można go utrzymywać i znajdzie się szereg osób i decydentów w kraju, którzy będą chcieli to robić. Jak ktoś chce leczyć swoje kompleksy, to niech leczy...

autor: dm

Wasze komentarze (23)

0
2020-12-06 10:25:00

Ale Was boli, że Radom otrzymał szanse na rozwój. Trzymam kciuki i cieszę się że ktos dostrzegł potencjał mojego miasta. Za rządów Platformy w Radomiu to nawet hali sportowej i stadionu nie mogą dokonczyc i o czym tu gadac.

Co za bagno.
2020-12-04 10:27:00

Ten 12:54 to jakiś rynsztok.

Radom to Radom
2020-12-03 12:54:00

A pis to piSSda! Nie ma wiekszej glopoty jak byc w piSSdecji, popierac piSSdecje itd. itp. Wezmy takiego jegomoscia nizej...pustostan miedzy uszami, nic konkretnego do powiedzenia nie ma, obraza, szczuje i nienawidzi kazdego, kto nie kocha piSSdecji, a Obersturmführerowi kaczorrowi, jakby tamten mu tylek wypial to wlazl by na stojaco. ***** ***!

RADOM to PIS.
2020-12-03 01:04:00

Do Molenda.Nie ma większej głupoty niż wybranie w Radomiu witkowskiego&wspólników.A bardziej fałszywej parti jak PełO,to nie było w histori Radomia.I nie pisz bzdur,jak nie masz pojęcia,o czym piszesz.Hałas.Ty w życiu,pasażerskiego samolotu nie widziałeś.Bo słyszeć,to na pewno słyszałeś.Ale traktor w czasie jazdy w kielczykowie.

RADOM to PIS.
2020-12-03 01:03:00

Nie ma większej głupoty niż wybranie w Radomiu witkowskiego&wspólników.A bardziej fałszywej parti jak PełO,to nie było w histori Radomia.I nie pisz bzdur,jak nie masz pojęcia,o czym piszesz.Hałas.Ty w życiu,pasażerskiego samolotu nie widziałeś.Bo słyszeć,to na pewno słyszałeś.Ale traktor w czasie jazdy w kielczykowie.

Jan Molenda
2020-12-02 15:28:00

Ni nie ma hałasu bo nic nie lata! Jeśli zadacie sobie trochę trudu to odkryjecie kto wymyślił Lotnisko w Radomiu i znakomita liczba "znafcuf" zamilknie i przestanie pisać głupoty Panie Radom to***

do zielonyRadom
2020-12-02 11:41:00

Kolego mieszkam od 2 lat przy samym lotnisku. Hałas jest tylko wtedy gdy ćwiczą samoloty wojsk NATO. Samoloty pasażerskie nie generują dużego hałasu. Na Kusocińskiego pod oknem mam większy hałas jak jestem w Polsce niż przy lotnisku.

RADOM to PIS.
2020-12-01 08:40:00

Krótko.Wczoraj 21:11.00:14;00:15;07:37;08:17 to POmylona LUCJANna (Luśka).Masz nasr..e w berecie,jak nikt w Radomiu.P.S.Nad Ursynowem latają samoloty od lat 70 tych.

0
2020-12-01 08:17:00

po pierwsze RCS miało kosztować 110 mln ale przez to, że uciekła ROSA (przypominam ze synek ziomek z Wujcikiem) pewnie zapłacimy za 210 mln

Dojna zmiana
2020-12-01 07:37:00

Komentarz zablokowany.

Mr
2020-12-01 00:15:00

W sumie to po co cokolwiek budować drogi, szkoły,szpitale jaki to ma sens, po co to komu?, przecież to są nasze podatki!!!, czy ktoś się pytał nas czy chcemy??? Co za bzdurne komentarze, najlepiej nic nie robić.

Mr
2020-12-01 00:14:00

W sumie to po co cokolwiek budować drogi, szkoły,szpitale jaki to ma sens, po co to komu?, przecież to są nasze podatki!!!, czy ktoś się pytał nas czy chcemy??? Co za bzdurne komentarze, najlepiej nic nie robić.

zielonyRadom
2020-11-30 21:11:00

Jeśli rzeczywiście coś będzie latać z naszego lotniska to po roku przeklniemy tą inwestycje bo poprostu w mieście nie będzie dało się żyć od hałasu.

Wszystko tylko nie Płock.
2020-11-30 16:14:00

struzik (książe mazowsza-wielki łeb) utrzymuje za Mazowieckie (radomskie) państwowe pieniądze,ten swój prywatny bubel w Modlinie zwany ,,lotniskiem,, On już dawno powinien siedzieć.Kiedy to się skończy.

MANIFESTacje od Radosława.
2020-11-30 15:09:00

Do ,,czytelnik,, Sama hala z odsetkami około 260 milionów.I wy P ierd O lać na Kozią Górę.

czytelnik
2020-11-30 15:00:00

To może podaj link do źródła informacji, że RCS będzie kosztowało 450 mln. A jeśli go nie ma, po przeproś i wyp..., bo zaśmiecasz wątek.

RADOM to PIS.
2020-11-30 14:28:00

Niebotyczne zadłużenie,to będzie spłacał pod celą wicio i wrycio.Za ,,RCS,, za około 450 milionów.Które miało.kosztować 67 milionów.Nie licząc świadomych,nielegalnych czerwonych MANIFESTacji,którymi zarazili cały Radom i region.

RADOM to PIS.
2020-11-30 14:24:00

Komentarz zablokowany.

Radomianin
2020-11-30 12:59:00

"''Lotnisko w Radomiu jest wręcz niezbędne dla rozwoju lotniska Chopina''" - to to rozwiało wszelkie wątpliwości za co i dla kogo podatnik Radomia będzie spłacał niebotyczne zadłużenie .

hhh
2020-11-30 12:49:00

gdzie bedzie produkowany catering dla lotniska bo pytaja sie bezrobotni absolweci szkoly gastronomicznej ktora co roku wypuszcza setki bezrobotnych kucharzy ,piekarzy itp

 1 2 >