Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Czwarta z rzędu porażka Czarnych

dm, plusliga.pl 2020-11-29 09:33:00

W meczu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z Treflem Gdańsk. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to dziewiąta ogółem, a czwarta z rzędu porażka.

O tym, że radomianie faktycznie będą chcieli się odbudować po ostatnich, słabszych występach widać było po pierwszym secie starcia w Ergo Arenie. Początkowo przeważał Trefl, lecz goście nie poddawali się i nie tylko dogonili rywali, lecz wyszli na prowadzenie. W samej końcówce dali się doścignąć, to gdańszczanie mieli inicjatywę, jednak w walce na przewagi Cerrad Enea pokazali klasę i zgarnęli zwycięstwo 30:28. Wydawało się, że zespół trenera Roberta Prygla złapał wiatr w żagle i będzie grać jeszcze swobodniej.

Nic bardziej mylnego – już pierwsze akcje drugiego seta pokazały, że gdańszczanom przydarzył się tylko wypadek przy pracy. Zaczęli od prowadzenia 4:0 i w tej partii zupełnie zdemolowali rywala. Trener Prygiel zmieniał kolejnych graczy, lecz to nie przyniosło efektu, radomianie w fatalnym stylu przegrali do 12. W trzecim secie goście jeszcze bardziej szukali pomysłu na odbudowę, na boisku pojawił się drugi rozgrywający Bartosz Zrajkowski, wcześniej na placu swą szansę dostali Lucas Loh, libero Mateusz Masłowski czy młodziutki Jakub Sadkowski. Goście wypadli odrobinę lepiej, ale i tak ugrali zaledwie 18 punktów w trzecim secie.

Tylko momentami w czwartej secie wydawało się, że goście będą w stanie, podobnie jak w pierwszej partii, zerwać się do jakiegoś ataku i dogonić rozpędzonych gdańszczan. Szybko jednak okazało się, że to ich płonne nadzieje. Gospodarze grali bardzo solidnie na skrzydłach, świetnie rozgrywał Marcin Janusz. Trener Michał Winiarski mógł sobie nawet pozwolić na drobne korekty w składzie, bo ani przez moment dominacja jego ekipy nie podlegała dyskusji. Trefl zakotwiczył w czołówce, Radom w zupełnie przeciwnej części tabeli PlusLigi - kończy relację portal plusliga.pl.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe MKS Będzin. Spotkanie rozegrane zostanie w czwartek (3 grudnia) o godz. 17:30.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:30, 25:12, 25:18, 25:17)

Trefl: Lipiński 16, Janusz 5, Sasak 18, Mika 12, Mordyl 4, Crer 11, Olenderek (libero) oraz Kozub, Reichert 2, Janikowski, Urbanowicz 1, Majcherski (libero).

Czarni: Dryja 9, Ostrowski 4, Kędzierski 1, Konarski 17, Sander 10, Firszt 9, Nowowsiak (libero) oraz Loh, Gąsior 3, Masłowski (libero), Pasiński, Sadkowski, Zrajkowski.

MVP: Bartłomiej Lipiński (Trefl).