Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Zakończenie prac budowlanych na alei Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Radom on-line / 2020-11-11 12:49:00, aktualizacja: 2020-11-11 13:47:00

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Radomia. Wykonawca zgłosił nam zakończenie prac budowlanych przy przebudowie al. Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego. Teraz czas na odbiory techniczne - poinformował na Facebooku prezydent Radosław Witkowski.

Foto: UM Radom

Kierowcy oficjalnie będą mogli korzystać z przebudowanych dróg w pierwszej połowie grudnia. Zakres prac był bardzo duży. W ramach tego zadania wybudowano m.in. dwa nowe wiadukty nad torami kolejowymi, a także przebudowano rondo im. ks. Popiełuszki. Powstały też udogodnienia dla pieszych i rowerzystów.

- Aleja Wojska Polskiego wymagała gruntownej przebudowy już od połowy lat 90. Cieszę się, że tą ważną dla Radomia inwestycję, udało się zrealizować. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki naszemu uporowi i konsekwencji, udało się pozyskać około 93 mln zł dotacji z budżetu państwa. Przy tej okazji jeszcze raz chciałbym podziękować eurodeputowanemu Adamowi Bielanowi za okazane wsparcie i zaangażowanie - dodaje prezydent Witkowski.

autor: dm

Wasze komentarze (23)

Kierowca
2020-11-17 11:30:00

Chodzi oczywiście o rondo Kozienickie. Ciekawe ile będzie tam wypadków.

Kierowca
2020-11-17 11:28:00

Tylko w Radomiu jakiś "geniusz" mógł tak beznadziejnie zbudować i tak genialnie oznakować rondo. Panie Witkowski, mam nadzieję że takiego bubla nie odbierzecie, bo inaczej Radom znowu stanie się pośmiewiskiem na całą Polsk.

Allan
2020-11-16 18:28:00

Żenada, będą teraz miesiąc udawali ze będą odbiory. Trzeba udawać ze się pracuje.

Adam
2020-11-12 17:24:00

Kolejna budowa drogi jest prowadzona wg zasady: jeśli nie ma potrzeby zapewnienia dostępności samochodom to nie zapewniamy jej również pieszym i rowerzystom. I to mimo ustawienia jakiś czas temu stosownego znaku, jak w przypadku ul. Gołębiowskiej dochodzącej do ul. Żółkiewskiego. Blisko 50 cm uskok na końcu ślepej ulicy nijak ma się do tabliczki "Nie dotyczy rowerów". Może dlatego, że inspektor Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu odpowiedzialny za tą budowę raczył przed laty stwierdzić "ja w waszym wieku jeździłem rowerem po schodach"? Podobnie sprawa ma się z wiaduktem na ul. Wojska Polskiego z którego nie ma zjazdu i zejścia do posesji położonych wzdłuż Potoku Północnego. Jedyny łącznik jaki udało się nam wywalczyć to ten na końcu ślepej ul. Ogrodniczej https://s6.ifotos.pl/img/122175771_qqeenhs.jpg https://s6.ifotos.pl/img/122121243_qqeenha.jpg

Adam
2020-11-12 16:40:00

"Powstały też udogodnienia dla pieszych i rowerzystów" Zapraszam wykonawców, projektantów na pokaz tych udogodnień. Bez takich "udogodnień" jakby ich nie zrobiono to Ksiądz nie poświecił i nie byłoby jak w Bareji. Dziękuje za kontynuowanie tradycji "Misia"

Adam
2020-11-12 16:35:00

Do Gb. Proszę się przejechać rowerem prawą stroną od Castoramy w kierunku ronda. Bubel z prawoskrętem przy tym to pikuś. Serio.

0
2020-11-12 15:08:00

Brawo europoseł Bielan, brawo PiS. Super dzialania, nawet niedorajda prezydent nie przeszkodził w zakończeniu inwestycji.

???
2020-11-12 12:28:00

To odbiory będą trwać do połowy grudnia, że dopiero wtedy będzie można jeździć Aleją Wojska Polskiego??? Czy jeszcze coś będą poprawiać o czym nikt nie chce się pochwalic ???

???
2020-11-12 12:27:00

To odbiory będą trwać do połowy grudnia, że dopiero wtedy będzie można jeździć Aleją Wojska Polskiego??? Czy jeszcze coś będą poprawiać o czym nikt nie chce się pochwalic ???

Pytanie do CBA.
2020-11-12 10:42:00

Dlaczego Radosław i kolesie,jeszcze nie siedzą?

obserwator
2020-11-12 09:09:00

pis i ich wyborcy powinni się wstydzić za remont WP ponieważ chcieli dać na przebudowę tylko 70 mln - tak odgrażał się kelner Skurkiewicz.

pleban
2020-11-12 06:58:00

Brawo pis Bielan, Kosztowniak, Suski i inni.

Przeprosić i s P ier. O lać.
2020-11-12 01:30:00

POspólstwo.

WRA
2020-11-11 23:39:00

Oby tylko aleja WP nie była zrobiona tak jak Kozienicka za Kosztowniaka bo to jest dopiero bubel.

Kładka Radka na Ustroniu.
2020-11-11 23:30:00

Witkowski.Jedyny twój ,,sukces,, to rondo Radosława na Kolejowej za ... 40.000 tyś.

0
2020-11-11 20:36:00

Same sukcesy nieudacznika. Światła , droga..itd itp A pzrzecież zawdzięczamy to Frysztakowi.

Gb
2020-11-11 20:29:00

Prawoskrętny z Struga/ Kozienicka oczywiście nie będzie. Korki jak były tak będą.

0
2020-11-11 20:13:00

Pamiętam jak posłowie z PiS powtarzali: nie da się, nie da się. Gratuluję Panie prezydencie uporu i skuteczności. I proszę się spodziewać, że PiS będzie teraz ujadała, ale oni tacy są. Proszę się nie przejmować

jrdx
2020-11-11 19:14:00

Nie ważna której władzy dziękować ważne żeby odbiory były dobrze zrobione bo już teraz miejscami nowy asfalt to widoczna tarka.

xxx
2020-11-11 16:39:00

Czemu warunkowo nie mogliby tego otworzyć?

 1 2 >