Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wmurowanie kamienia węgielnego pod terminal lotniska w Radomiu [WIDEO]

Radom on-line / 2020-10-30 08:08:00

Na terenie Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod terminal pasażerski lotniska. Do dziś podpisano umowy o wartości 480 mln zł.

Liczba uczestników uroczystości, ze względów epidemicznych, była mocno ograniczona. Akt erekcyjny podpisali: minister Marcin Horała, eurodeputowany Adam Bielan, poseł Marek Suski, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego UW, Stanisław Wojtera, prezes PPL, ks. Gabriel Marciniak, Diecezjalny Duszpasterz Służb Mundurowych, podpułkownik Piotr Jabłoński i Jerzy Mirgos, Prezes firmy MirBud, wykonawcy terminalu.

Terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 - kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów. Radom przejmie część ruchu lotniczego z Okęcia, chodzi o loty czarterowe i niskokosztowe, gdyż na Lotnisku Chopina trzeba zwolnić miejsce dla pasażerów tranzytowych, których liczba szybko rośnie.

– Nie można myśleć tylko chwilą bieżącą – trzeba myśleć strategicznie, na dekady i pokolenia. Aby przyszłość była lepsza, należy budować, tworzyć nowe rzeczy. Takie jak lotniska w Radomiu czy Centralny Port Komunikacyjny – powiedział Stanisław Wojtera.

Po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Stanisław Wojtera podpisał umowę na budowę dróg kołowania i płyt postojowych wraz z infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska. Przetarg wygrała Korporacja Budowlana DORACO, Sp. z o.o. Ze strony wykonawcy umowę podpisali Karol Zduńczyk, prezes Zarządu i Radosław Jarosiewicz, wiceprezes Zarządu.

– Przed nami kolejna interesująca realizacja – rozbudowa Portu Lotniczego w Radomiu. W portfolio DORACO to już kolejne lotnisko, dlatego jestem spokojny o sprawną realizację tego projektu. Projektu tym bardziej ważnego, gdyż docelowo odciąży warszawskie Lotnisko Chopina, przekierowując do Radomia część ruchu lotniczego. Jako generalny wykonawca dołożymy wszelkich starań, aby za 16 miesięcy oddać zakres naszego zadania do użytkowania przez port – powiedział Karol Zduńczyk.

W przetargu złożono 5 ofert. Kwota najkorzystniejszej oferty po aukcji elektronicznej wyniosła 24,6 mln. Umowny czas realizacji to 16 miesięcy. Do dziś PPL podpisało 8 umów z wykonawcami prac na lotnisku w Radomiu na łączną kwotę ok. 480 mln zł.

Przedmiotem umów są:

* Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno - Użytkowym towarzyszących obiektów kubaturowych dla Lotniska Radom-Sadków.

* Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno – Użytkowym dróg kołowania oraz płyt postojowych.

* Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno - Użytkowym w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców.

* Wykonanie projektu budowlanego wraz z Programem Funkcjonalno – Użytkowym budowy terminala dla lotniska Radom-Sadków.

* Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu.

* Budowę terminalu lotniska w Radomiu

* Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na lotnisku Radom-Sadków.

* Wykonanie w formule projektuj i wybuduj obiektów kubaturowych B1 i B3 w Porcie Lotniczym Radom - Sadków”.

autor: dm

Wasze komentarze (58)

0
2020-11-08 05:23:00

"Akt erekcyjny podpisali: minister Marcin Horała, eurodeputowany Adam Bielan, poseł Marek Suski, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego UW, Stanisław Wojtera, prezes PPL, ks. Gabriel Marciniak, Diecezjalny Duszpasterz Służb Mundurowych, podpułkownik Piotr Jabłoński" - ci to dopiero jajcarze !!!!!

RADOM to PIS.
2020-11-02 15:03:00

Z całym szacunkiem dla PISu.Czy salowe,które SPRZĄTAJĄ NS PIERWSZEJ LINII FRONTU,też dostaną 100% podwyżki.One ryzykują najwięcej.I nie są ubrane przy sprzątaniu,jak UFO.

wyborca
2020-11-02 14:57:00

Czemu na portalu Radom 24 nie ma jeszcze informacji, że radomski PiS na ostatniej sesji był przeciw umieszczeniu stolicy nowego województwa w Radomiu?

Byle szybko.
2020-11-02 14:51:00

Witkowski pod sąd,za antypaństwowe manifestacje.

RADOM to PIS.
2020-11-02 10:51:00

Wkłada się w odpowiednie miejsce szczypce.I ... ROZRYWA SIĘ kawałek po kawałku NA ŻYWCA ..... ŻYWE DZIECKO.P.S.Radzio i wspólnicy pod sąd,za świadome mordowanie Radomian zarazą.I namawianie do mordowania.

RADOM to PIS.
2020-11-02 10:50:00

Wkłada się w odpowiednie miejsce szczypce.I ... ROZRYWA SIĘ kawałek po kawałku NA ŻYWCA ..... ŻYWE DZIECKO.P.S.Radzio i wspólnicy pod sąd,za świadome mordowanie Radomian zarazą.I namawianie do mordowania.

RADOM to PIS.
2020-11-02 09:57:00

Komentarz zablokowany.

RADOM to PIS.
2020-11-02 09:57:00

Radosław i wspólnicy (SIEWCY ŚMIERCI) wysyłyłają na MANIFESTacje ŚMIERCI DZIECI,a sami siedzą na swoich komunistycznych czerwonych .upach,w swoich willach ze swoimi dziećmi oraz rodzinkami i .rają w pory.P.S.jARUZELSKI też tak robił.Wysyłał na siłę robotników,matki z dziećmi i w ciązy,na POchód pierwszomajowy w 1986,a wiedział że cała Polska,jest napromieniowana,przez wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie (ZSRR).Pociągnać do odpowiedzialności tą POlszewską czerwoną ZARAZĘ.MAMY DOŚĆ POdpalania Polski przez POlszewików.

Do podatnik
2020-11-02 09:14:00

Żebyś ty się nie ewakuował do Niemiec albo Francji tam jest tolerancja i wolne sądy hahahahaha

podatnik
2020-11-02 08:14:00

Jak widać coraz więcej ludzi zaczyna się orientować, że chodzi tylko o koryto dla aparatczyków i rodzin pis w pisowskich spółkach, a nie o jakiś rozwój miasta. Nigdy nie było na to szans i nie będzie, bo lotnisko dla czarterów i tanich linii to nie jest żaden motor rozwoju czy magnes inwestycji. Od lat czekają wolne tereny przy Lubelskiej, na wprost od wjazdu na to całe lotnisko i pies z kulawą nogą tam nie zajrzał nie mówiąc o jakichś inwestorach, którzy już od dawna powinni walić drzwiami i oknami. Ale na to jest właśnie taka odpowiedź pisowskiej propagandy: wina Witkowskiego, bo czegoś tam nie przygotował. Otóż właśnie widać, że wszystko jest i tylko tych mitycznych inwestorów nie ma. Módl się Maksiu, żebyście zdążyli zbudować to lotnisko zanim pis będzie musiał ewakuować swój nierząd w jakimś tradycyjnym kierunku, np. do Rumunii, jeśli nie do samej Afryki:)

Maks
2020-11-01 10:53:00

Pod artykułem 47 wpisów na temat 2. Nie chcecie rozmawiać o lotnisku bo to obciąża Witkowskiego. Lotnisko brutalnie zweryfikuje brak przygotowania miasta do przyjęcia inwestycji, słabe rządy Witkowskiego i stracony czas dla Radomia. Sposób realizacji inwestycji na lotnisku to koszmar nieudolnego prezydenta, który nie jest wstanie przeprowadzić nawet jednej inwestycji w terminie i bez kosmicznego asfaltu.

Do gall anonim
2020-11-01 10:14:00

ty sobie sprawdź statystyki jak to było za rządów twoich ulubieńców z Przestępczej Organizacji ,gdy już będziesz sprawdzał to cofnij się jeszcze wstecz do rządów twoich kolejnych ulubieńców z SLD. Sprawdź jakie było bezrobocie ,jak prywatyzowano i sprzedawano wszystko co popadnie jak zamykano stoczni,fabryki itd. Jak podwyższano VAT jak wprowadzano kolejne podatki min. na ubranka dziecięce na owoce morze ,cygara i szampan obniżyli . Ja prowadzę swoją działalność i jest mi dobrze niż kiedykolwiek wcześniej nie korzystam z żadnej pomocy państwa w przeciwieństwie do ciebie. Niby przeciwnik rządu,a pierwszy po socjal w kolejce po 500 + i 300 na wyprawkę dla dziecka ,bo mu się należy. Jak jesteś taki antyrządowiec to się powstrzymaj od brania czegokolwiek od Jarka.Znam ja takich hipokrytów

Gall anonim
2020-10-31 22:41:00

0@ Sprawdź sobie statystyki rządowe a później wypisuj inwektywy. Daliście sobie wmówić że jak popieracie pis to jesteście za polską a tak naprawdę popieracie złodziejstwo i manipulację Jarek który przez całe życie nie skalał się pracą żyjąc czy to w komunie czy w demokracji jak pączek w maśle będzie mówił innym jak mają żyć. Frazesy to są dobre jak masz ochronę za dwa miliony rocznie, służbę, samochód służbowy, trzy wille jedną obok drugiej i miliony w zasięgu ręki a my prości ludzie to walczymy o lepsze jutro każdego dnia i mamy dość że pis wprowadził ponad 40 nowych opłat i podatków a co drugi dzień czytam jak nieuk pisowski tylko dlatego że do pis należy dostaje bo nie zarabia setki tysięcy z podatków które między innymi ja płacę. Nie odpisuj że poprzednicy robili tak samo bo nie robili ludzie na stanowiskach musieli mieć wykształcenie i doświadczenie bo taki był wymóg który pis zniósł w pierwszych dniach rządzenia.

0
2020-10-31 22:11:00

Do 21:18.Ale wy POlszewicy jesteście prości jak druty.Do tego mierni bajkopisarze.A dzieci po 12 lat,na manifesty wysyłacie.I zabijacie Polaków zarazą.Ale odpowiecie za wszystko.Razem z tą lesbą Lempart.

Gall anonim
2020-10-31 21:18:00

Do 11:57:00 jak na razie rekordy sprowadzania emigrantów z poza UE do PL to pis pobił a sprowadziliśmy ich według danych rządowych w zeszłym roku dwa razy więcej niż Niemcy. Liczba mieszkających muzułmanów za pis powiększyła się kilkukrotnie. Przeczytaj sobie oficjalne rządowe statystyki i nie wymyślaj bajek na forum. No i widzisz prawdę napisałem ja mam nie mieć jak wolak z lenistwa nie ma, bo boli wolaka czyjaś pracowitość i zaradność. A lewak to wy to określenie wymyśliliście żeby ciemny lud miał kogo nienawidzić. Jesteście PZPR bis i zbankrutujecie jak komuna tylko Jaruś będzie żył jak król w swoich trzech willach kupionych z majątku przejętego po komunie. A za to wszystko my pracujący zapłacimy bo przecież nie Ty, Ty dostajesz bo ci się należy prawda MOPS twoim drugim domem.

RADOM to PIS.
2020-10-31 16:17:00

Radzio i wspólnicy (SIEWCY ŚMIERCI) MANIFESTacje ŚMIERCI organizują w Radomiu.Wiedząc że ZARAZA PO-zabija RADOMIAN.A sami .rają w gacie,siedzą w swoich willach,i mają ubaw PO pachy.

Dżuma w Radomiu przez Radosława.
2020-10-31 15:29:00

Do 15:10.Po jajco.

Emski
2020-10-31 15:10:00

A ten klecha po cholerę tam się przyplątał ?

UTYLIZOWAĆ POpaprańców
2020-10-31 12:28:00

JĆ P ed O fili z Sopotu.

Do gall anonim
2020-10-31 11:57:00

ty nie jesteś Polak tylko Wolak jak mówisz komunizm ci w głowie i żyjesz nadzieja ,że jeszcze wróci . Lewacy wypracowali zysk hahaha tak na swoich kontach i kontach kolegów . Można nawet wille w Kazimierzu za 10 tys.kupic i udawać,że jest wszystko ok. Można zostać budowniczym dróg na Ukrainie,a później skończyć pod celą to są właśnie lewackie interesy i wypracowywanie zysków :-D lewactwo może zrobić nawet to co we Francji zaprosić "uchodźców" do siebie otoczyć ich lewacką miłością dać im socjal ,a oni w ramach wdzięczności zaczną obcinać głowy Francuzom. Lewactwo to jednak polityka przyszłości zyski, miłość, tolerancja,dobrobyt,legalna aborcja, pedofila,zoofilia, lpgtq żyć nie umierać hahahaha

 1 2 3 > 

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej