Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

XVI Radomska Olimpiada Młodzieży podsumowana

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2020-10-15 08:17:00

Puchary dla szkół i nagrody finansowe dla nauczycieli wychowania fizycznego zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania XVI Radomskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2019/2020.

Klasyfikacja objęła wyniki konkurencji rozegranych od września 2019 roku do 12 marca 2020 r.,zgodnie z kalendarzem zawodów na rok szkolny 2019/2020. Ze względu na epidemię, nie rozegrano wszystkich zaplanowanych w programie ROM konkurencji. Z tego też powodu w klasyfikacji szkół podstawowych nie uwzględniono także wyników Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W klasyfikacji szkół podstawowych, zarówno w kategorii klas I – VI, jak i klas VII – VIII wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród szkół ponadpodstawowych, w kategorii dziewcząt zwyciężyło V Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta, a w kategorii chłopców - Zespół Szkół Technicznych.

Każdego roku w rywalizacji w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczą wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - łącznie około 10 tysięcy dzieci i młodzieży.

Klasyfikacja szkół:

Szkoły Podstawowe – kategoria dzieci (klasy 1-6)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 -735 pkt.
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 –617,5 pkt.
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 – 598 pkt.

Szkoły Podstawowe – kategoria młodzież (klasy 7-8)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 -650 pkt.
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 –580 pkt.
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 –385 pkt

Szkoły Ponadpodstawowe – kategoria dziewcząt

1. V Liceum Ogólnokształcące – 259 pkt.
2. Zespół Szkół Ekonomicznych – 209 pkt.
3. IV Liceum Ogólnokształcące – 171 pkt.

Szkoły Ponadpodstawowe – kategoria chłopców

1. Zespół Szkół Technicznych – 239,5 pkt.
2. Zespół Szkół Ekonomicznych – 192 pkt.
3. Zespół Szkół Elektronicznych – 152,5 pkt.

Wyróżnieni nauczyciele wychowania fizycznego:

– Joanna Dziechcińska – PSP 9
– Bożena Gonciarz – PSP 4
– Luiza Lenartowicz Kalbarczyk – PSP 6
– Jacek Kobylarczyk – PSP 24
– Agnieszka Kotowicz – Zespół Szkół Ekonomicznych
– Jerzy Kupis – PSP 4
– Krzysztof Malec – PSP 9
– Katarzyna Marciniak – IV Liceum Ogólnokształcące
– Radosław Olchowski – V Liceum Ogólnokształcące
– Małgorzata Olszewska – Zespół Szkół Ekonomicznych
– Marek Pastusiak – Zespół Szkół Elektronicznych
– Albert Siekiera – Zespół Szkół Technicznych

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej