Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dzień Edukacji Narodowej. Ponad 140 pedagogów z nagrodami

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-10-14 13:01:00

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku, z powodu pandemii, w Radomiu nie odbywają się tradycyjne uroczystości z tej okazji.

Zdjęcie z uroczystości z 2019 roku

Prezydent Radosław Witkowski skierował natomiast list do wszystkich pracowników radomskiej oświaty, w którym podkreślił, że mądrość i doświadczenie pedagogów to gwarancja wychowania pokolenia zdolnego do miłości, tolerancyjnego, otwartego na świat i drugiego człowieka. Prezydent podziękował jednocześnie za codzienną pracę, która w ostatnim czasie stała się bardziej wymagająca.

- Od dłuższego czasu wszyscy pracujemy w niecodziennych warunkach spowodowanych stanem pandemii. Nauczanie zdalne zaskoczyło wszystkich - dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów, a jednak udało się sprostać nowym wyzwaniom. Dziękuję pracownikom przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, którzy te miejsca współtworzą za codzienną pracę, trud, wrażliwość, poświęcenie i zaangażowanie” - napisał prezydent.

W Radomiu pracuje ponad 5 tysięcy nauczycieli i ponad 1,5 tysiąca pracowników obsługi. Doroczne nagrody prezydenta otrzymało ponad 140 pedagogów.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (10)

Iwona
2020-10-16 10:15:00

Niecodzienna to jest ta sytuacja a gdzie maski i dystans , policja ma zdjęcie więc może łatwo trafić do osób które nie przestrzegają przepisów prawa i narażają inne osoby.

0
2020-10-14 19:22:00

Trzeba być debilem żeby pomyśleć że to jest zdjęcie z tego roku. A gdyby było sprzed 10 lat, to co by się stało? Może jest sprzed 20 lat i nigdy o tym się nie dowiesz

0
2020-10-14 17:22:00

Sprzed 10 lat trzeba było dać zdjęcie. Co za debile

taka prawda
2020-10-14 17:10:00

gdzie te bydło ma maski !!! rząd bezprawnie karze wam nosić maski ja nie nosze bo znam swoje prawa jako obywatel jesteście Gojami

Matti
2020-10-14 16:19:00

Gdzie 2 metry dystansu?

0
2020-10-14 14:12:00

Znajdziesz te informacje dokładnie w tym samym miejscu, co w czasach gdy prezydentem był Kosztowniak

sern
2020-10-14 14:07:00

Gdzie na stronie miasta można znaleźć kto w jakiej wysokości i za co otrzymał nagrody? Czyżby znowu duPOlizy alkoholika konia i osła?

Ja
2020-10-14 13:54:00

Bo to zdjęcie z 2019 roku - czytanie ze zrozumieniem...

0
2020-10-14 13:53:00

Bo to ilustracyjne zdjęcie z zeszłego roku, czyli epoki przedcovidowej

0
2020-10-14 13:23:00

Dlaczego brak maseczek?