Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dr Łukasz Zaborowski: Działania GDDKiA w regionie radomskim są dość podejrzane

Radom on-line / 2020-10-10 08:22:00

Jak już informowaliśmy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą, która miała realizować budowę jednego z odcinków trasy S7. Ponadto, ciągle nie widać postępów ws. budowy trasy S12. Jak te problemy dotyczące ważnych śladów komunikacyjnych, wpłyną na funkcjonowanie radomskiego lotniska? O to zapytaliśmy dr Łukasza Zaborowskiego, eksperta Instytutu Sobieskiego.

Dr Łukasz Zaborowski

- Działania GDDKiA w regionie radomskim są dość podejrzane. Moim zdaniem, jest to granie na to, żeby zaoszczędzić na inwestycjach w okolicach Radomia, zwłaszcza jeśli chodzi o S12 i dzięki temu mieć pieniądze na to, żeby wzbogacać układ drogowy wokół Warszawy - rozpoczął prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego.

Przypomnijmy, że okręg radomski podlega warszawskiemu oddziałowi GDDKiA. - Gdybyśmy byli miastem wojewódzkim i mieli swój oddział, to walczyłby on o sprawy radomskie i chciał tutaj inwestycji drogowych. Niestety, do tego momentu, tak się nie stało - mówi dr Zaborowski.

- Przypomnę historię sprzed kilku lat, gdy wreszcie chciano dokończyć budowę odcinka trasy S7 między Radomiem a Skarżyskiem. Wówczas przeniesiono właściwość tej inwestycji z oddziału warszawskiego do kieleckiego, czyli tak jakby do sąsiedniego województwa. Tłumaczono to, że oddział warszawski nie ma mocy przerobowych. A zapewne chodziło o chęci (...). Tak samo to co się dzieje, jeśli chodzi o S12, jest dziwne, gdyż oddział warszawski forsuje przebieg, z którego nie jest zadowolony nikt z regionu radomskiego. Być może, chodzi więc o to, żeby inwestycje u nas w regionie odsuwać w czasie, bo dzięki temu oddział warszawski GDDKiA może dalej zajmować się właśnie Warszawą - dodał ekspert Instytutu Sobieskiego.

Jak więc te problemy (+ opóźnienia w budowie linii kolejowej nr 8) wpłyną na funkcjonowanie radomskiego lotniska po oddaniu go do użytku? Ciągle bowiem mówi się o tym, że to złożony proces i aby osiągnąć sukces, potrzebna jest też infrastruktura wokół portu... - Zgadza się. Choć na początku, jeśli chodzi o ten pierwszy okres funkcjonowania lotniska, to lista pasażerów nie będzie aż tak duża, jak później, także na początku myślę, że nie będzie to stanowiło jakiegoś problemu, bo jednak jakiś dojazd jest, a nie zapomnijmy, że pasażerowie często też dojeżdżają do lotniska własnymi samochodami, także najważniejsze jest to, aby te drogi w ogóle powstały i abyśmy długo nie musieli na nie czekać - odpowiada dr Łukasz Zaborowski.

autor: dm

Wasze komentarze (32)

Bill
2020-10-21 21:03:00

Warszawa złodziejami stoi. Widać to odkąd PO było przy żłobie.

Mieszkaniec.
2020-10-16 15:05:00

Najbardziej podejrzane jest PO w Radomiu.

Lucjan.
2020-10-14 12:51:00

Do 23:36 Debil do POtęgi.

Boryna
2020-10-13 23:36:00

Chłopy! Na razie do carycy pakujemy gnojowicę. Obornika szkoda. I do reszty pisuaru tyż gnojowica.

0
2020-10-12 17:22:00

Do 12:39.Lecz się.

Eryk
2020-10-12 12:39:00

wszystko zło w Radomiu pochodzi ze skaryszewa!!! Obsiedli Radom i piją krew przyzwoitych ludzi.

0
2020-10-12 09:21:00

Do: "Czas na referendum" 2020-10-10 14:38:00 Ale przecież GDDKIA to organ rządowy. Więc to premier Morawiecki mianuje kierownictwo GDDKIA i formułuje kierunki i sposoby działania Agencji...

Województwo radomskie.
2020-10-12 08:32:00

POspólstwo to plebs bez honoru.Takie POUBeckie buraki,przywiozione w gumiakach na furmankach,przez KGB z kołchozów w Z.S.R.R.Wystarczy spojrzeć na Struzika (księcia mazowsza).

Politic
2020-10-12 01:35:00

Rozgrywają Cię Łukasz te psiorki już nie jak dziecko ale jak niemowlaka. Rozejrzyj się i chwilę, pomyśl racjonalnie. Ostrzegam Cię przed tymi burakami, żebyś nie mówił w przyszłości, że nikt Cię Przed nimi nie ostrzegał. Pozdrawiam i Alleluja i do przodu.

Lucjan.
2020-10-11 10:28:00

Niech rząd w końcu zrobi porządek,z tą POUBecką ośmiornicą Struzika.MAMY DOŚĆ tych kryminalistów.

RADOM to PIS.
2020-10-11 08:47:00

Całe to POtologiczne PO jest podejrzane.A ostatnio najbardziej w Radomiu.

RADOM to PIS.
2020-10-11 07:32:00

Komentarz zablokowany.

Radom to.... stan umysłu
2020-10-10 17:56:00

W odpowiedzi do ?0?. Dłuższy czas zastanawiałem się, czy w twój komentarz odnosi się do mojego wpisu. Bo nie widzę w moim komentarzu ani jednego słowa sugerującego moje lewicowe poglądy. Doszedłem do wniosku, że potraktowałeś mnie jako lewaka w opozycji dla swojego guru, ?prawicowego? ?intelektualisty? Kosztowniaka. No to można mnie nazwać ?lewicowym przygłupem?. Ale w moim domu złodziejstwo i .urestwo zawsze kojarzone było z ludźmi i organizacjami lewicowymi. PIS jest gorszy od PZPR, to urzeczywistnienie żydokomuny.

Lucjan.
2020-10-10 17:51:00

Ten POpaprany czub w co za dzień,to ja WŁADYSŁAWa MAŁYSAą vel LUCJANna.Który od lat,wyzywam radomian od qew i .weli.

RADOM to PIS.
2020-10-10 17:34:00

Dlaczego PIS toleruje,tą bandę czworga,w Radomiu? Przecież to się w głowie nie mieści,co ta POtologia,wyprawia w Radomiu i na całym Mazowszu.PO-dożynać watahę.

po to zło
2020-10-10 16:44:00

PO to zło! pogońmy Witkowskiego z naszego miasta!

Lucjan.
2020-10-10 14:54:00

Wypalać to PO,gorącym żelazem.

pracujący w stolicy
2020-10-10 14:40:00

nędzę dloa miasta mamy dzięki ignorantom z PO a rzady tej pseudointeligenckiej parti to dno. Dzisiaj wystarczy mi popatrzeć na ćwierćinteligentóww prezydentów w Warszawie i Radomiu

Czas na referendum.
2020-10-10 14:38:00

Najwyższy czas,żeby CBA weszło,do tego bagna PO,zwanego GDDKiK.Czas skończyc z tym szambem,w całej Polsce.W tym radomskim też.

0
2020-10-10 14:32:00

Lewackie brednie szerzysz poniższy przygłupie

 1 2 >