Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

40-lecie radomskiego Amfiteatru. Oj, będzie się działo!

Kultura, Rozrywka, Historia / 2020-09-01 09:22:00

Rok 2020 jest szczególny dla Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Instytucja obchodzi bowiem swoje 40-te urodziny. 40 lat angażowania mieszkańców w uczestnictwo w kulturze, podążania za trendami i wreszcie – wyznaczania nowych kierunków rozwoju „ośrodka kultury”. 40-letni Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, "zaraża" kulturą nowe pokolenia. Jubileusz to okazja do podsumowań, ale przede wszystkim... zmian i śmiałego patrzenia w przyszłość, podejmowania wyzwań, jakie stawia współczesny świat.

- Planowaliśmy świętowanie urodzin Amfiteatru przez cztery pory roku, niestety, COVID-19 pokrzyżował nam plany. Kultura się nie poddaje i my też nie, dlatego wiosną zaprezentowaliśmy radomianom nowe logo, odświeżoną identyfikację wizualną i dedykowany jubileuszowi mural na budynku przy ul. Parkowej 1 – mówi Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.

- Nowe logo nawiązuje do klasycznej budowy amfiteatru, ale zyskuje nowoczesny wygląd, bo też taką instytucją chcemy być. Najważniejszy jest dla nas odbiorca, dlatego dotychczasowe siedzenia wyrażone liniami zamienione zostały na jednostki, każda kropka to ja, Ty, my. Przecież razem tworzymy to wyjątkowe miejsce. Do tego eleganckie, dumne, pełne powagi litery i spokojne, zrównoważone kolory, wzbudzające zaufanie, ale i otwierające granice. Bo taki jest właśnie Amfiteatr – dodaje dyrektor.

- 4 dekady Amfiteatru to historia koncertów na dużej scenie, występów największych gwiazd z polskiego, ale nie tylko, artystycznego firmamentu. Wielkie premiery wydarzeń, znakomici goście, tysiące osób na widowni. To także historia znakomitych formacji tanecznych zdobywających laury w Polsce i za granicą; zespołów, które pod naszą egidą zaczynały swoją przygodę ze sceną; przyjaźni, a nawet miłości, które zawiązywały się podczas spotkań w kółkach zainteresowań, warsztatach, zabawach tanecznych czy wreszcie – podczas wspólnego przeżywania muzycznych wydarzeń - opowiada Katarzyna Wiśniewska z Działu Promocji i Komunikacji Amfiteatru.

Od kilku lat Amfiteatr jest w procesie zmiany – kładzie mocny akcent na edukację kulturową, mniejszy na działania impresaryjne. - Budujemy markę nowoczesnej instytucji kultury: instytucji, której misją jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury. Mamy wizję być odważnym ośrodkiem kultury, który włącza i daje energię do zmiany – podkreśla Waldemar Dolecki.

- Budujemy więzi, budzimy emocje. Chcemy to robić przez kolejnych - co najmniej! - 140 lat! Zapraszamy do świętowania razem z nami - podsumowuje dyrektor Amfiteatru.

Energia dla kultury

Obchody jubileuszu nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. - Amfiteatr konsekwentnie od kilku lat buduje wokół siebie grono fanów i sympatyków, którzy lobbują na rzecz instytucji, zgłaszają projekty do BO, które miałyby być przez Amfiteatr realizowane. To świetny przykład instytucji, która umiejętnie buduje relacje, tworzy więzi z odbiorcami. Pokazuje to choćby tegoroczna lista projektów zgłoszona do BO - mówi Sebastian Równy, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. - Amfiteatr wchodzi też umiejętnie w nową erę, w przyszłość edukacji kulturalnej, co odzwierciedla Pracownia Nowych Mediów. Amfiteatr idzie w świetnym kierunku, oby tak dalej! - podsumowuje Sebastian Równy.

Głównym partnerem obchodów jubileuszu Amfiteatru jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. Włączenie się Spółki Enea w świętowanie pokazuje, jak ważne jest dodawanie energii kulturze z perspektywy biznesu w myśl koncepcji CSR. - Życzymy Amfiteatrowi, by na trwałe wpisał się w pamięć radomian w tym roku jubileuszowym poprzez huczne obchody. Mamy nadzieję, że instytucja dalej będzie się rozwijać i tworzyć dobrą energię. Zapraszamy do wspólnego świętowania - podkreślił Piotr Kutkowski, Kierownik Biura Komunikacji Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.

Niebagatelną rolę w promowaniu kultury i dostępu do niej pełnią też media, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 i sanitarnych obostrzeń, limitów miejsc. - Nasza współpraca przy Fosie pełnej kultury pokazała, że warto zwiększać zasięgi, że poprzez rozmaite media wieść o kulturalnych wydarzeniach i relacje z nich mogą dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli już 11 września gościć Amfiteatr w bezpłatnym dodatku "7 Dni" ze specjalnym, jubileuszowym wydawnictwem i transmitować galę finałową 5 grudnia w Telewizji Dami i na Facebooku - mówi Krzysztof Domagała.

4 koncerty na 4 dekady Amfiteatru

4 dekady Amfiteatru, 4 wyjątkowe koncerty jubileuszowe w ciągu 4 miesięcy. Od września do grudnia Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprosi radomian na cztery odsłony świętowania swoich 40-tych urodzin. Cztery gatunki muzyki dla podkreślenia różnorodności repertuaru Amfiteatru i gustów muzycznych naszych odbiorców. Projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. Wstęp na wszystkie koncerty jubileuszu jest wolny, obowiązuje rejestracja on-line. Liczba miejsc ograniczona.

Pierwszy z dedykowanych urodzinom koncertów już 12 września o godz. 19 w przestrzeni fosy przy ul. Parkowej 1 (koncert plenerowy) - Karaś/Rogucki. To duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie dali się już poznać dzięki coverowi T.Love „1996”. Teraz pokazują światu próbkę autorskiego materiału w singlu „Bolesne strzały w serce”. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Na płycie znajduje się materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie są to zwykłe piosenki o miłości. To utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Wstęp wolny, ze względu na COVID-19 będą obowiązywały zapisy poprzez formularze on-line dostępne od 7 września, od godz. 10 na www.amfiteatr.radom.pl i www.facebook.com/amfiteatr.radom.

Głównym partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

11 października o godz. 18 w sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga wystąpi Artur Andrus. Artur Andrus to dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”.

14 listopada w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru koncert Agi Zaryan! Dla koneserów i przyjaciół – ekskluzywny koncert w takiejż oprawie. Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

5 grudnia zaprosimy do sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na galę finałową jubileuszu, podczas której wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Łukasza Zagrobelny i Piotr Polk w towarzystwie 12-osobowej orkiestry! Partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

Szczegóły wydarzeń i rejestracji na nie na www.facebook.com/amfiteatr.radom i na www.amfiteatr.radom.pl.

MOK "Amfiteatr"

autor: dm, MOK

Wasze komentarze (7)

Iwona
2020-09-03 16:23:00

Przez takiego prezydenta nie ma w Radomiu nic a ten amfiteatr to tylko prosi się do rozbiórki. Byliście w Kielcach w amfiteatrze ? jak nie to zapraszam pojechać i porównać z naszym. Stadionu też nie mamy, wszystko w Radomiu upada. Moim zdaniem PiS dobrze chce żeby zrobić referendum. A najlepiej by było żeby wreście ogłosili nowe województwo.

Natychmiast odwołać Witkowskiego
2020-09-01 12:22:00

Z okazji jubileuszu czas rozebrać ten nikomu nie potrzebny przybytek. PO nie rozumie co to jest kultura

jak sobie pościeliliście tasię wysypiajcie
2020-09-01 12:20:00

Czemu narzekacie. Chcieliście przecież Witkowskiego.

Stowarzyszenie złodziei.
2020-09-01 12:15:00

s P ierd O lać.P.S.Sorry taki mamy klimat.

ja
2020-09-01 12:10:00

kiedy wreszcie wyremontujecie amfiteatr. Naprawdę nie potraficie zdobyć żadnych środków zewnętrznych. Czy widzieliście jak wygladają amfiteatry w Kielcach czy Płocku. Czemu miasto nie walczy o przebudowę. Witkowski, powinieneś jeździć do odpowiedniego ministerstwa i nie wracać dopóki nie załatwisz finansowania. Dlaczego w tym mieście nic się nie udało. A potem się dziwić, że z większość ludzi z potencjałem przeprowadza się gdzie indziej...

degrengolada miasta
2020-09-01 11:39:00

Po co w Radomiu amfiteatr. Muszla w parku jest wystarczająca. Kultury w Radomiu za Witkowskiego i Frysztaka nie ma i nie będzie.

mem
2020-09-01 09:50:00

TRADYCJA Z NOWOCZESNOŚCIĄ, bo zajadów dostanę ze śmiechu. Dwie kadencje jaśnie wielmożnego katastrofalnego Prezydenta to za ma mało, aby zmodernizować Amfiteatr i cieszyć się z występów artystów tak jak Kielce z Kadzielni. PO to OBCIACH

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej