Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora
RADOM aktualna pogoda

Dyskusyjny Klub Filmowy w MCSW ''Elektrownia''

dm 2020-08-31 16:01:00

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza na projekcje filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Na seanse zapraszamy w poniedziałki, we wrześniu zobaczymy:

7 IX - ŻEGNAJ MÓJ SYNU, dramat obyczajowy, reż. Xiaoshuai Wang, Chiny 2019 (180’), premiera

Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego dziecka... W końcu pojawi się i trzecie dziecko - sprawiający kłopoty adoptowany syn.

14 IX – OJCIEC, dramat obyczajowy, reż. Kristina Grozeva / Petar Valchanov, Grecja, Bułgaria 2019 (87’), premiera

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn - mimo jego próśb - nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu

21 IX – ZŁOTOKAP, dramat, reż. Ragnar Bragason, Islandia, Polska 2019 (115’), premiera

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Reykjavíku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna – szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że państwo egzekwuje nowe przepisy. Mówią one, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak dopiero wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce...

28 IX – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, dokumentalny, reż. John Chester, USA 2019 (91’) Kto z nas nie marzył o kompletnej zmianie? Ucieczce z miasta na wieś, o szczęśliwym życiu w zgodzie z naturą? Bohaterowie dokumentu Nasze miejsce na Ziemi marzą o własnej biodynamicznej farmie. Pierwszy krok do spełnienia tego marzenia stawiają dość przypadkowo. Reżyser John Chester wraz z żoną Molly (szefową kuchni) w 2011 roku opuszczają swoje małe mieszkanie w Los Angeles, ponieważ szczekanie ich psa Todda drażni sąsiadów. To wygnanie staje się pretekstem do stworzenia w pełni naturalnego gospodarstwa, Apricot Lane. Przejmują 80 hektarów ziemi w Kalifornii i budują nowy dom. Z pomocą przyjaciół i pasjonatów Jack i Molly realizują ambitny plan: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt, bez szkodliwej chemii i zaawansowanej technologii. Przez osiem lat dostosowują się do natury i wciąż uczą się czegoś nowego – o świecie i o sobie samych. Jak walczą z plagą ślimaków, kojotami czy niesprzyjającą pogodą? Jak to się dzieje, że pies opiekuje się owczym stadem, a świnia zaprzyjaźnia z kogutem?

Ceny karnetów na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF – 33 zł.

Karnet ważny do 30 VI 2021 roku

Wejściówka na jeden film w ramach DKF – 13 zł.

W pozostałe dni tygodnia, w których są pokazy w ramach przeglądów, obowiązują ceny kinowe na dany dzień.

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych