Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dofinansowanie dla Radomia

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-07-10 17:05:00

Na prawie 280 tysięcy złotych opiewają dwie umowy, które władze Radomia zawarły z samorządem Województwa Mazowieckiego. W imieniu władz Mazowsza umowy podpisał dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Radom otrzyma m.in. 80 tysięcy złotych dofinansowania do budowy boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 17 przy ul. Czarnoleskiej.

- Pieniądze z zewnątrz staramy się pozyskiwać nie tylko na duże, ale też na nieco mniejsze zadania. Takim jest właśnie trwająca już budowa boiska na osiedlu Południe. To inwestycja ważna dla lokalnej społeczności i realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bardzo się cieszę, że samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł finansowo inicjatywę mieszkańców - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Radom otrzyma także 198 tys. złotych na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. - To coś, co musimy zrobić. Wymusza to na nas Krajowy Program Ochrony Powietrza. Inwentaryzacja jest niezbędna, abyśmy później mogli ubiegać się o dofinansowanie do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła energii - dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (14)

der
2020-07-11 08:12:00

Bractwo Rowerowe wydało podobno 250 tys. na zbędny przejazd z ul Czachowskiego do Batorego po chodniku na Ul. Żeromskiego. Panowie jesteście żenujący, tzw wicemarszałek od Struzika to jaja sobie robi.Chłopie zdrowy z ciebie byk weź się do jakiej pożytecznej pracy a nie dykty codziennie rozwozisz. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem za dobre rady nie musicie dziękować ale zastanówcie się co robicie.

budzik
2020-07-11 06:55:00

Nie wierzę! 280 tysia i robią z tego fetę? Przecież to tyle ile główny alkoholik i złodziej płaci swojej kochance.

NIE PIS
2020-07-10 22:17:00

Za musztardę i czeki bez pokrycia niczego się nie kupi

0
2020-07-10 20:36:00

Cogito ergo Trzask!

Andrzej Duda naszym prezydentem
2020-07-10 19:57:00

Pokażmy, że jesteśmy Polakami i pogońmy kosmopolitę

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:01:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:00:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:00:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:00:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:00:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

Błazen błaznów flaki z.... i olejem Dudę
2020-07-10 19:00:00

Andziej Duda , Andziej Duda da piniądze i będzie dla kota psia buda

0
2020-07-10 18:58:00

To są przynajmniej umowy i konkretne pieniądze. A nie mgliste za mgłą od Radomia do Smoleńska obietnice

Q
2020-07-10 18:33:00

Zagłosuję na Trzaskowskiego, bo chcę żeby kolejne wybory też były wolne. I to jest prawdziwa stawka tych wyborów.

Andrzej Duda mój prezydent
2020-07-10 17:29:00

Pokażmy, że jesteśmy Polakami i pogońmy kosmopolitę