Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Koniec budowy łącznika dla rowerzystów

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-07-07 11:33:00

Zakończyła się budowa łącznika na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Czachowskiego. Jest to realizacja projektu Bractwa Rowerowego złożonego do Budżetu Obywatelskiego 2017, na który głosowało 1309 osób.

Skrót zapewni rowerowe połączenie ze ślepą dla aut ul. Batorego i tym samym zapewni wygodniejsze i bezpieczniejsze połączenie dworca kolejowego z osiedlem Nad Potokiem. Oczekujących na sygnał zielony rowerzystów, automatycznie wykrywają pętle indukcyjne, geometria typu trąbka ułatwia wyjazd z łącznika na jezdnię. Zamontowano pierwsze w Radomiu trzykomorowe sygnalizatory dedykowane rowerzystom. Przy okazji poprawiła się sytuacja kierowców, sygnalizacja została skoordynowana z tą na skrzyżowaniu Żeromskiego/Zborowskiego - mówi Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego.

autor: dm

Wasze komentarze (8)

Jura
2020-07-08 09:17:00

Rozumiem członków tzw Bractwa Rowerowego i ich Kanclerza, gdzieś muszą realizować swoje chore wymysły. To nie ich wina że powstają pomysły. Winny jest ten kto pozwala realizować takie patologie. Panie Kanclerz Park Leśniczówka miał służyć do odpoczynku i relaksu a nie do jazdy rowerków. W sumie to cieszę się że nie powstało (lub nie ujawniło się) Bractwo Konia Wierzchowego. Proszę redakcji o zamieszczenie zdjęcia chodnika na ul. Żeromskiego które pokaże innowacyjność tego rozwiązania. Proszę nie kaleczyć idei powstania Budżetu Obywatelskiego.

Obserwator
2020-07-07 23:08:00

Radziu to teraz tylko zdjęcie i do gazet... Inwestycja roku!!! Brawo!!!

Adam
2020-07-07 21:15:00

czy to jest jakaś śmiertelna pułapka ? Kierowca nie jest żadnym znakiem informowany, ze zaraz z chodnika wskoczy na tor ruchy jakiś rarytas na hulajnodze albo rowerze.....

pieszy
2020-07-07 16:22:00

Ja też właśnie widzę ten pęd i to jest tylko jeden z jego przykładów. Oczywiście znaczenie więcej zabetonowano przy okazji przedłużenia bulwarów i do tego wycięto masę drzew, ale to też jest jakaś ilustracja bezmyślności władzy.

kiedy się skończy ta wiocha
2020-07-07 16:20:00

To Skaryszew jest czy Radom?

stan
2020-07-07 14:48:00

do "pieszy": a ja już widzę ten pęd do sadzenia drzew. Nawet parę lat temu sfilmowałem ten "pęd" na głównej alejce Leśniczówki, w pobliżu mostku na Zbrowskiego. Szkoda tylko, że to był pęd do wycinania. Ale wtedy u steru w mieście był p. Kosztowniak i okazało się także że były "drobne nieprawidłowości" z pozyskanym drewnem w ZUK.

pieszy
2020-07-07 12:33:00

Może niech się Witkowski na tym łączniku sfotografuje na rowerze, to będzie wiadomo, że ktokolwiek skorzystał z tego nowatorskiego rozwiązania. Nie dość, że zabrało chodnik pieszym, to jeszcze uniemożliwiło zasadzenie drzew przy ulicy.

vvv
2020-07-07 11:33:00

Inwestycja roku Witkowskiego, bo ukończona.