Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Radni PiS wreszcie zdecydowali się odczytać akt oskarżenia przeciwko firmie Rosabud

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-05-28 12:01:00, aktualizacja: 2020-05-28 15:23:00

Prezydent Radomia skomentował konferencję radnych PiS, którzy zarzucali władzom miasta i MOSiR, brak nadzoru, niegospodarność czy podpisywanie kolejnych aneksów, które można było uniknąć, ws. dokończenia budowy Radomskiego Centrum Sportu. - Radni PiS wreszcie zdecydowali się odczytać akt oskarżenia przeciwko firmie Rosabud - mówił Radosław Witkowski.

- Bardzo dziwnie czułem się, słuchając radnego Łukasza Podlewskiego, bo miałem wrażenie, że wprost odczytuje akt oskarżenia przeciwko poprzedniemu wykonawcy, czyli firmie Rosabud, bo wszystkie te zarzuty, które zostały zawarte w tym aneksie, to są dokładnie wprost zarzuty wynikające z partactwa i niewłaściwego prowadzenia inwestycji przez poprzedniego wykonawcę, na czele z właścicielem. Radni PiS wreszcie zdecydowali się odczytać akt oskarżenia przeciwko firmie Rosabud - rozpoczął prezydent Radomia.

Następnie Radosław Witkowski skomentował zarzuty pod kątem MOSiR, że budowa przez kilka miesięcy była zamknięta i niszczała, ponieważ nikt nie potrafił jej należycie zabezpieczyć. - Raz jeszcze powtarzam: te oskarżenia powinny dotyczyć i dotykają firmę Rosabud i tego wszystkiego, co ta firma po sobie zostawiła. Poprzedni wykonawca zostawił za sobą taki bałagan, który w tej chwili musimy sprzątać - mówił.

- Dziś mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że cieszę się, że firma Rosabud przestała realizować tę inwestycję. Trudno, RCS będzie opóźnione o kilkanaście miesięcy, ale cieszę się, że Rosa już nie jest wykonawcą, bo chociażby problemy z trybuną północną i sposób w jaki została potraktowana ta inwestycja, pokazały, że Rosabud nie dorósł do realizacji tej inwestycji. Cieszę się, że dziś możemy współpracować z innym partnerem, który daje gwarancję na właściwe zrealizowanie tej iwestycji - dodał prezydent Witkowski.

Była też mowa o oddaniu obiektów do użytku: - Wartość i czas może ulec zmianie. Mam tego świadomość, bo zakres prac, tych odkrywanych, znacznie się poszerza. Ale to wszystko po to, żeby to było dobrze zbudowane i te obiekty były później funkcjonalne - powiedział prezydent.

Pełna wypowiedź prezydenta Witkowskiego w tej sprawie - tutaj (od około 30:40).

Radni PiS o budowie RCS: Źle przygotowana inwentaryzacja i obsługa placu budowy [WIDEO]

autor: dm

Wasze komentarze (61)

Kodeks Karny
2020-05-28 17:07:00

Radny Staszewski chciał robić za Saczywki pośrednika i po cichu z władzami miasta się dogadać pod stołem. I korupcja nie wyszła. Wyszło natomiast Szydło z wora. PiS to totalna sogo jego mora. Z tego morał jest taki. Cały radomski mafijny pis do paki

Kodeks Karny
2020-05-28 17:07:00

Komentarz zablokowany.

Kodeks Karny
2020-05-28 17:07:00

Radny Staszewski chciał robić za Saczywki pośrednika i po cichu z władzami miasta się dogadać pod stołem. I korupcja nie wyszła. Wyszło natomiast Szydło z wora. PiS to totalna sogo jego mora. Z tego morał jest taki. Cały radomski mafijny pis do paki

Kodeks Karny
2020-05-28 17:07:00

Radny Staszewski chciał robić za Saczywki pośrednika i po cichu z władzami miasta się dogadać pod stołem. I korupcja nie wyszła. Wyszło natomiast Szydło z wora. PiS to totalna sogo jego mora. Z tego morał jest taki. Cały radomski mafijny pis do paki

lucjan
2020-05-28 16:15:00

Komentarz zablokowany.

lucjan
2020-05-28 16:11:00

Komentarz zablokowany.

0
2020-05-28 15:58:00

"Radni PiS wreszcie zdecydowali się odczytać akt oskarżenia przeciwko firmie Rosabud"- czyli znowu strzał w swoją stopę i swoje kolano!!!

koleżanka
2020-05-28 14:28:00

Lada chwila ten nieudaczny prezydent stanie się obiektem zainteresowania prokuratury

zbok Biedroń
2020-05-28 14:26:00

Komentarz zablokowany.

Witkowski do dymisji
2020-05-28 14:24:00

A czy jest jakaś inwestycja którą ten ignorant Witkowski potrafiłby poprowadzić?

Mieszkańcy
2020-05-28 14:18:00

Racja, dla mojego przedmówce, Radom potrzebuje fabryk aby ludzie mieli pracę, aby pensje szły do góry aby inwestycje się rozwijały, jeżeli nie ma fabryk nie ma nowych mieszkańców, nie ma ludzi, nie ma społeczności nie ma inwestycji. Zobaczcie na dolny śląsk ile tam sie buduje, ile tam ludzi sie przenosi bo jest po co. Niech Radomski PiS blokuje wszystkie zle decyzje, magazyny to możemy budować w przytyku, zwoleniu, Białobrzegach ale nie w miescie gdzie jest 200 000 ludzi

Radom
2020-05-28 14:14:00

Ludzie Kalinowska to niech zalatwi Inwestora zagranicznego który tu w naszym miescie wybuduje zaklad produkcyjny, magazyny to nam nie sa potrzebne, prace znajdzie 5 osób a miejsca zabiora 10h jaki to ma sens ???? tylko glupi daje takie miejsca w miescie. Fabryki, fabryki, fabryki, niech szuka inwestorów w chinach, koreii, niemczech, magazyn to niech wynajmie sobie swoj garaz

Radom
2020-05-28 14:12:00

Panie Radosławie, zdaje Pan sobie sprawę że po zakończonej funkcji jaką Pan pełni w mieście Radom, PiS oraz inni nie dadzą Panu spokoju z wnioskami na Pana do Prokuratury za te wszystkie uchybienia do jakich Pan dopuścił się sam ale i nasze Kochane miasto, nikt tak zle miastem nie zarzadzał jak Pan i Pana 2 muszkieterów i jedna niewiasta, żal. Bo inaczej tego nazwać nie można. bym zapomnia o Panie Jandule z MOSIRU jeszcze, też jest super Managerem

po wilk
2020-05-28 14:00:00

panie witkowski koncz pan wstydu oszczedz

www
2020-05-28 13:29:00

Nasza Porażka wydała z siebie głos. Lata stracone, żadnych dobrych rozwojowych inwestycji. Tylko stołki i kasa.

CBA
2020-05-28 13:29:00

Przecież to Pan podpisał umowę z ROSABUDEM i to Pan zaniedbał nadzór nad inwestycją! oj będzie się wkrótce działo....

Swój
2020-05-28 13:21:00

PiS-iory tak na złość to będą robić przy każdej okazji? Przecież to poziom dzieci z piaskownicy...

RaD
2020-05-28 12:54:00

Panie Witkowski, dość tej kompromitacji, nie pana tylko miasta. Jak pan może radomianom patrzeć w oczy? Człowiek posiadajacy odrobinę honoru już dawno powiedział by przepraszam i zrezygnował ze stanowiska.

0
2020-05-28 12:52:00

Z tego co wiem, to Kalinowska ściągnęła inwestora, ale wspierany przez PiS protest mieszkańców spowodował, że inwestor uciekł. Chodziło o jakieś ogromne magazyny, jakies centrum logistyczne gdzieś przy obwodnicy południowej.

Zenek
2020-05-28 12:36:00

Dobra wiadomość, radomska ośmiornica PiS'u się kończy.

 < 1 2 3 4 >