Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Karol Semik odchodzi. Mateusz Tyczyński nowym wiceprezydentem Radomia [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-05-27 13:13:00, aktualizacja: 2020-05-27 15:47:00

Od 1 czerwca będzie w Radomiu nowy skład kolegium prezydenckiego. Karol Semik odchodzi ze stanowiska zastępcy prezydenta. Nowym zastępcą Radosława Witkowskiego zostaje Mateusz Tyczyński, dotychczas dyrektor kancelarii prezydenta. Do swoich obowiązków będzie musiał dołożyć nadzór nad resortem kultury. Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, w spadku po wiceprezydencie Semiku, otrzyma natomiast nadzór nad oświatą.

- Dziękuję mojemu zastępcy za bardzo dobrą współpracę i przeprowadzenie radomskiej oświaty przez wszystkie zawirowania spowodowane rządową reformą - mówi prezydent Radosław Witkowski, dodając: - Zmienia się rzeczywistość i zmieniają się wyzwania. To m.in. z związku z epidemią i jej skutkami społecznymi czy ekonomicznymi. W ślad za tym muszą też iść zmiany organizacyjne i kadrowe.

Nowym wiceprezydentem Radomia będzie Mateusz Tyczyński, który nadal będzie nadzorował pracę podległych sobie komórek organizacyjnych, a dodatkowo obejmie nadzór nad Wydziałem Kultury, Wydziałem Inwestycji oraz nad Wydziałem Gospodarki Lokalowej i Komunalnej, Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji, Zakładem Usług Komunalnych i Miejskim Zarządem Lokalami.

- Moje nowe obowiązki to generalnie dwa obszary. Jeden z nich to kwestie związane z budową wizerunku miasta, czyli promocją sportem i kulturą. Drugi obszar to inwestycje. Tu chciałbym postawić na partnerskie relacje z fachowcami zatrudnionymi, np. w Wydziale Inwestycji czy w MZDiK, a jednocześnie na twardy nadzór i kontrolę, gdyż taka potrzeba na pewno istnieje - stwierdza Mateusz Tyczyński.

Nadzór nad radomską oświatą obejmie wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, która ma wieloletnie doświadczenie jako pedagog i wykładowca akademicki. - Czas epidemii pokazał, że przed niektórymi szkołami stoją jeszcze wyzwania związane z e-learningiem i kształceniem zdalnym. Chcę, by pracownie komputerowe w naszych szkołach były wystandaryzowane, aby uczniowie mogli budować kompetencje pożądane na rynku pracy. Bardzo zależy mi także na zacieśnieniu współpracy naszych szkół z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym - zapowiada wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- Dziękuję wielu ludziom, z którymi współpracowałem przez 5,5 roku. Dziękuję prezydentowi Witkowskiemu, że mi zaufał i powierzył funkcję zastępcy prezydenta. Była to duża odpowiedzialność. Wszystko w życiu przemija - podkreślił natomiast Karol Semik.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

Mateusz Tyczyński – z-ca prezydenta Radomia
- Wydział Kultury - Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki
- Wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej
- Wydział Inwestycji
- Biuro Sportu
- Biuro Informacji Prasowej i Publicznej

Ponadto wiceprezydent Mateusz Tyczyński będzie nadzorował pracę MZDiK, ZUK, MZL i Cmentarza Komunalnego

Katarzyna Kalinowska – z-ca prezydenta Radomia
- Wydział Architektury
- Wydział Geodezji
- Wydział Edukacji
- Biuro Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej
- Biuro Działalności Gospodarczej i Zezwoleń

Jerzy Zawodnik – z- ca prezydenta Radomia
- Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej
- Wydział Funduszy Unijnych
- Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
- Biuro Miejskiego Konserwatora Przyrody
- Wydział Obsługi Nieruchomości Publicznych
- Biuro Nabywania i Zbywania Nieruchomości Gminy
- Wydział Nieruchomości Gminnych
- Wydział Nieruchomości Skarbu Państwa
- Biuro Rewitalizacji

autor: dm

Wasze komentarze (50)

Agnie
2020-06-08 11:03:00

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie

Małgosia
2020-06-05 11:29:00

Wielki błąd Witkowskiego! Ta pani nic sobą nie prezentuje, umie bić pianę a on myśli, że ona taka twórcza! Żałosne!

olo
2020-06-04 14:10:00

jedyny inteligentny człowiek w tym zarządzie miasta rezygnuje ze swojej posady. O czym to może świadczyć?

Maria
2020-06-04 10:14:00

Kalinowska tylko oświatą się jeszcze nie zajmowała.Zobaczymy, jak szybko doprowadzi ją na skraj.

po wilk
2020-05-29 21:47:00

nikt nie pyta witkowskiego o radpec o inwestycje,a czas ucieka trzeba wyłozyc ok 200mln , ciekawe skad , Suski chciał sprowadzić Enee przeszlo rok temu ale kto by oddał cieple posady towarzyszy i towarzyszek (wybitnych specjalistow)czas już chyba się zbliza ze radpec pojdzie w prywatne rece ale swoje

wyborca Witkowskiego
2020-05-29 10:41:00

Chciałem udzielić poparcia kandydatowi PO czy mogę to zrobić dzisiaj na Młynarskiej?

0
2020-05-29 10:27:00

Wybierzmy Czaskoskiego. Bedziemy mieli w całej Polsce jak w Radomiu

0
2020-05-29 10:25:00

Redaktorowi zwracam uwagę, że dawno nie było radnej Wilk. Ona zawsze ma coś głupszego do oplatania niż pani Kalinowska

007
2020-05-29 06:17:00

Jakie miasto takie elity

0
2020-05-28 14:51:00

Zostaw?ł oświatę najmądrzejszy, wszechwiedzący i wszechkompetentny Karol a przejmie ją najobrotniejszy pozyskiwacz inwestorów w historii Radomia, Katarzyna. Było dobrze, będzie super.

0
2020-05-28 12:58:00

Czyli tragedia radomskiej oświaty nadal trwa.

pol
2020-05-28 11:14:00

Pora na bilans ! Wkład w rozwój miasta i oświaty---coś trudno dostrzec..... Wkłady na konto ? O tu juz widać sukces !I tak trzymać.Jacy wyborcy , taka władza

Bucha
2020-05-28 11:08:00

norek kto to jest trzech ślepców?

Jerzy co się jeży.
2020-05-28 10:32:00

Jedyny który w tej ekipie był merytoryczny, odchodzi. Wieloletni dyr. Kochanowskiego z ogromnymi sukcesami szkoły, wieloletni Kurator Oświaty... tylko Radziowi nie pasował, dlaczego? Bo tyłka mu nie lizał, Miał swoje zdanie! Kalinowska , Boże broń Nas !!!

Wożna dyplomowana
2020-05-28 09:30:00

Podobno po nocy nastaje dzień a w radomskiej oświacie po nocy zapowiada się znowu noc.

Student
2020-05-28 09:21:00

Czyli edukacja znowu dostaje w du.. ę. Który to już raz..

Peło , peeseli eselde forever.
2020-05-28 08:52:00

Czy żyjemy już w tak głośno zapowiadanym w kampanii wyborczej RADOMIU EUROPEJSKIM MIEŚCIE ?KIEDY RUSZA GŁĘBOKA RESTRUKTURYZACJA I PRZEGLĄD KADR , A CO ZA TYM IDZIE OSZCZĘDNOŚCI W DOBIE KRYZYSU PANDEMII W MAGISTRACIE I SPÓŁKACH MIEJSKICH ? Miasto tonie , w tym w zadłużeniu .

Peło , peeseli eselde forever.
2020-05-28 08:47:00

Czy żyjemy już w tak głośno zapowiadanym w kampanii wyborczej RADOMIU EUROPEJSKIM MIEŚCIE ?KIEDY RUSZA GŁĘBOKA RESTRUKTURYZACJA I PRZEGLĄD KADR , A CO ZA TYM IDZIE OSZCZĘDNOŚCI W DOBIE KRYZYSU PANDEMII W MAGISTRACIE I SPÓŁKACH MIEJSKICH ? Miasto tonie , w tym w zadłużeniu .

norek
2020-05-28 08:24:00

tylko przez 5 lat nieudacznicy włożyli więcej kasy niż Kosztowniak w lotnisko. Lotnisko już niedługo, za zgodą rządu, będzie naszym oknem na świat a stadion? Ktoś nieźle się przy tej inwestycji obłowił i nie była to Rosa. to retoryka ustalona wśród trzech ślepców i POwielana na grillach spotkaniach wywiadach w swoich dobrze opłacanych z kasy mieszkańców mediach.

Gazar
2020-05-28 01:31:00

Szkoda słów. Trzeba złożyć "gratulacje i podziękowania" wszystkim tym, którzy przyczynili się do wyboru Witkowskiego na prezydenta. To wam należy zawdzięczać cofnięcie Radomia o kilkanaście lat. Miernoty zastępują miernoty na stołkach. Żal!

 1 2 3 >