Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Maleją wpływy do budżetu. Miasto ogranicza wydatki

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-05-16 11:15:00, aktualizacja: 2020-05-16 13:01:00

Spadają dochody z tytułu udziału w podatku dochodowym. Maleją też wpływy z podatku od nieruchomości. Od początku roku do miejskiej kasy wpłynęło o 15 mln złotych mniej niż planowano. Dlatego miasto zawiesza realizację części zaplanowanych na ten rok inwestycji - czytamy na oficjalnej stronie Radomia.

- To nie była łatwa decyzja, ale niestety pandemia koronawirusa odciska swoje piętno na finansach praktycznie wszystkich samorządów, w tym także naszego miasta. Zablokowanie niektórych inwestycji nie oznacza jednak odejścia od zamiaru ich realizacji, bo zdaję sobie sprawę, że są one ważne dla mieszkańców. Jestem gotowy przywrócić każdą z nich, gdy tylko sytuacja budżetowa się poprawi. W najgorszym wypadku zablokowane inwestycje będziemy realizować w przyszłym roku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta, zablokowane zostały wydatki w łącznej kwocie ponad 15 mln zł, z czego 9,7 mln to wydatki inwestycyjne. Cała kwota zostanie przesunięta do utworzonych dwóch rezerw celowych, bieżącej i inwestycyjnej, które zostaną przeznaczone na przeciwdziałanie społeczno - gospodarczym skutkom epidemii koronawirusa.

Wśród inwestycji, których realizacja została zawieszona są m.in. budowa obiektów MOK Amfiteatr, przebudowa ulic Okulickiego, budowa chodnika przy ulicy Godowskiej, opracowanie dokumentacji przebudowy układu drogowego w rejonie ulic 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego, utwardzenie ulicy Równej, budowa ulicy Marii Fołtyn czy przebudowa ul. Wąskiej.

Nie zostały natomiast zablokowane inwestycje, których realizacja jest bezpośrednio związana z bezpieczeństwem. To np. przebudowa skrzyżowania ulicy Maratońskiej i Dębowej czy budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Czarnieckiego i Folwarcznej.

Szczegóły: http://bip.radom.pl/ra/wladze-miasta/zarzadzenia-prezydenta/49413,Nr-14572020-w-sprawie-blokady-wydatkow-w-budzecie-Gminy-Miasta-Radomia-na-2020-r.html.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (32)

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-23 13:52:00

W nadchodzącym tygodniu ty jako samozwańczy ekspert ekonomista od wszystkiego będziesz bredził jak zawsze nawet tego nie rozumiejąc. Was nie stać na nic więc pozostaje wam tylko rzucanie kłód pod nogi ,negowanie każdej inwestycji państwowej ,bo przecież wy z tego korzystać nie będziecie. Teraz zrelaksuj się obejrzyj powtórkę top model na TVN lub Ukrytą prawdę

podatnik
2020-05-23 11:21:00

do maksa piszącego pod różnymi nickami z podkieleckiej wsi: Dzięki za kolejny popis pisowskiej kultury osobistej i błyskotliwej argumentacji, ale naprawdę już wszyscy wiedzą na ile was stać i co sobą prezentujecie. Nie musisz się więc tak bardzo nadwyrężać intelektualnie. W nadchodzącym tygodniu z pewnością znowu wystąpi wasz ekspert (kasa musi płynąć), więc będzie parę nowych tematów do omówienia. Na razie zrelaksuj się, obejrzyj raz jeszcze koncert Żenka w kur-vizji i nabierz sił:)

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-22 07:33:00

Samozaoranie to ty stosujesz w kiblu tylnej części ciała. Balcerowicz bis się znalazł będzie prywatyzował wszystko co się da zrobić dobrze jednostkom ,a reszta jak niewolnicy to się nazywa właśnie komuna i cwaniactwo

podatnik
2020-05-22 06:57:00

do maksa piszącego pod różnymi nickami z kieleckiej wsi: Co wpis, to samozaoranie:) Masz rację, nie da się z tobą dyskutować na żadnym poziomie. Ja jednak będę pisał co mi się podoba póki jeszcze nie udało wam się przywrócić jednej z kluczowych zdobyczy komuny: cenzury.

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-21 22:42:00

Rozmowa z trollem POwskim jest bezcelowa .Próbujesz każdego sprowadzić do swojego poziomu lotniskowy malkontencie ,a poziom ten zerowy i zaj.... doświadczeniem . Nie rozumiesz nawet tego co piszesz samozwańczy ekonomisto spod kieleckiej wsi. Idź podatniku rozbudowuj sektor prywatny najlepiej ten zagraniczny bądź jego częścią i pracuj jak niewolnik dla Niemca aha i oczywiście podatki zacznij płacić na zachodzie,a od Radomia i lotniska się odp.....l

podatnik
2020-05-21 21:43:00

do maksa piszącymi pod różnymi nickami: A więc wy w tych Kielcach nawet nie wiecie ilu jest w Radomiu wiceprezydentów i z jakich partii:) Następnym razem zapytaj kogoś dorosłego zanim się wygłupisz, pisowski trollu:) A co do składu kolegium prezydenckiego, to faktycznie można by je odchudzić, zwłaszcza że jeden z vicków praktycznie nie ma nic do roboty. Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie założyłeś, że miałbym coś przeciw temu. Pewnie na takiej, że wy tam w pisie wszyscy pasożytujecie na takim lub innym publicznym budżecie. Po to przecież przywracacie komunizm i rozbudowujecie sektor państwowy. A jak tam wasza sztandarowa obietnica wyborcza wybudowania nowego bloku węglowego w Ostrołęce? Pamiętam jak zrobiliście z tego podstawę programu radomskich kandydatów pis do sejmiku wojewódzkiego. I co? Wywaliło się dokładnie jak lotnisko Kosztowniaka:)

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-21 19:03:00

Nie jestem żadnym Maksem jest tutaj więcej ludzi,którzy uważają,że piszesz brednie. Po co w takim układzie prezydent i dwoje wiceprezydentów z PO ? Odwołać i w ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy ty jako "podatnik" , który krzyczy ,aby nie wydawać bezmyślnie publicznych pieniędzy powinieneś być za. Bezpartyjni tylko z nazwy ,a po cichu wejdą w koalicję z każdym ,aby tylko mieć korzyści i jakieś stołeczki

podatnik
2020-05-21 16:53:00

do maksa piszącego pod różnymi nickami: To wy tam w tych Kielcach nie wiecie, że większość w radzie miejskiej Radomia ma pis i dlatego to pis decyduje o tym, co Witkowski może zrobić, a czego nie? Ale masz rację, na kopach należałoby wynieść całą tą POPiSową sitwę, a zamiast tego wybrać bezpartyjnych samorządowców, którzy wiedzą co jest rolą samorządu.

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-20 17:24:00

Tylko ,że w mieście drugą kadencję sprawuje prezydent z PO lotniskowy malkontencie

podatnik
2020-05-20 11:56:00

do maksa piszącego pod różnymi nickami: Nikogo nie wielbię, bo kult wodza to wasza specjalność. Mówię za to, że pis trzeba na kopach wynieść jak najdalej od władzy w mieście. Tylko dla pisowskiego trolla jest to równoznaczne z wielbieniem PO.

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-20 11:49:00

Złodziejstwo to było za waszych czasów i partii którą kochasz ,wielbisz i dla ,której trollujesz . Nie kompromituj się już więcej z tymi swoimi mądrościami !!! ty jako człowiek opozycji pojąłeś na razie umiejętność pisania z rozumowaniem tego co piszesz bywa różnie

podatnik
2020-05-20 09:33:00

do maksa piszącego do różnymi nickami: Nie wiem co będzie robił POwski troll, ale ja nie neguję żadnej inwestycji, tylko piszę, że ta na Sadkowie nie powinna być finansowana przez miasto. Wiem, że czytanie ze zrozumieniem przekracza twoje możliwości intelektualne, ale im częściej będziesz wciskał tu pisowską propagandę partyjną, tym częściej ja będę mógł obnażać wasze złodziejstwo, głupotę i zakłamanie. Tak więc proszę bardzo: rób tak dalej:)

Jolka
2020-05-19 17:50:00

No nie najacy z Radomia popierają Hołownie, słabe to jeszcze się reklamują na głównej stronie radm24

Do podatnika POwskiego trolika
2020-05-19 17:38:00

POwski troll będzie zaś negował wszystkie inwestycje w tym kraju ponieważ za rządów tzw. Przestępczej Organizacji najważniejsze były machloje,wyzysk i podnoszenie podatków. Inwestycje hmmm nie wolno było robić niczego bez zgody Niemców i tak wszystko było pozorowane. Mamy przykład w Radomiu jak idą inwestycje nadzorowane przez jednego z przedstawicieli tej Organizacji

podatnik
2020-05-19 13:31:00

do do podatnik: logicznie rzecz biorąc, to chyba ty jesteś z Kielc, skoro nie przeszkadza ci dojenie radomskich podatników przez polityczne mafie, a do tego sam nie możesz przejść się na budowę i obejrzeć banery na ogrodzeniu. Ale co tu mówić o logice w przypadku pisowskich trolli... To tak jak rozprawiać o estetyce z wielbicielami Żenka - ikony pisowskiej kultury narodowej:)

Do podatnik
2020-05-19 11:46:00

Musisz mieć dobre wtyki skoro tak wszystko wiesz ,albo po prostu gdybasz jak to lotniskowy malkontent ma w zwyczaju. Najbrzydszy, najdroższy, zły brzydki bla bla bla ty chyba naprawdę musisz być z Kielc

podatnik
2020-05-19 10:54:00

do do podatnik: Ależ ja doskonale rozumiem korzyści płynące z budowy portu lotniczego w Radomiu, która trwa już parę dziesięcioleci, jeśliby podliczyć od samego początku. Dzięki tej budowie dziesiątki lokalnych polityków, ich znajomych i członków rodziny maiło intratne posadki na koszt radomskich podatników, bez żadnej odpowiedzialności i rozliczenia efektów. Ostatnio obejrzałem wizualizacje projektowanego portu lotniczego wywieszone na placu budowy i śmiało mogę stwierdzić, że będzie to chyba najbrzydszy w Polsce port lotniczy tej wielkości: dwa sześcienne blaszaki zestawione w poprzek. Ohyda. Nic dziwnego, że to raczej schody ruchome za miejskie pieniądze mają być wizytówką miasta wobec podróżnych, bo ta stodoła na pewno nią nie będzie. A w tym czasie PKP planuje np. wydanie 2 mld zł. na remont kolejnego dworca kolejowego w Warszawie.

???
2020-05-18 00:16:00

Budowa chodnika na ulicy Godowskiej nie jest związana z bezpieczeństwem ludzi, którzy muszą chodzić po ulicy, bo nie ma chodnika???

Hejt stop
2020-05-17 11:29:00

Troll redakcyjny działa w najlepsze

gerda
2020-05-17 08:19:00

Kiedy prezydent zacznie oszczednosci od siebie i od ludzi PO którzy mają po 20 tysiecy mniesięcznie?

 1 2 > 

Dodaj komentarz:

3 + 3 * 3 =

Ostatnie artykuły:

copyright © 2011 www.radom24.pl

obsługa techniczna: www.zaginionestudio.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

ll

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej