Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kolejne osoby ze szpitala na Józefowie zakażone koronawirusem!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-04-06 14:31:00, aktualizacja: 2020-04-06 15:07:00

Następnych 47 osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu jest zarażonych koronawirusem. Pozytywne wyniki testów potwierdzono w sumie u 182 osób: 102 pracowników i 80 pacjentów.

O tej statystyce poinformował wiceprezes zarządu Łukasz Skrzeczyński. Placówka czeka jeszcze na wyniki testów ok. 50 osób.

Wiceprezes szpitala na Józefowie: Pilnie potrzebujemy pomocy. Jesteśmy na pierwszej linii frontu

Nowe przypadki zakażeń pojawiły się wśród pacjentów i personelu z oddziału chirurgicznego i onkologicznego. Wzrosła także liczba osób z pozytywnym wynikiem na oddziałach: wewnętrznych, neurologicznym i rehabilitacji.

Aby odizolować zarażone osoby od tych z wynikiem ujemnym, w szpitalu na Józefowie stworzono odrębne odcinki, w których gromadzeni są pacjenci z koronawirusem. Oddziały są też łączone, by można było przeprowadzić kontaminację tych części, w których wcześniej przebywały osoby zakażone.

autor: dm, tvp.info

Wasze komentarze (10)

Dogen
2020-04-09 02:52:00

Ktoś wie ile osób chorowało na ten rodzaj grypy rok temu? Będą kary za sianie paniki?

Borysław
2020-04-07 16:01:00

Struzik na ławie oskarżonych?

czy?
2020-04-06 22:14:00

Czy już jakaś renomowana kancelaria adwokacka przygotowuje się do pozwów zbiorowych pracowników przeciw zarządowi szpitala?

Obserwator 2
2020-04-06 21:44:00

ODP: do Obserwator. Nie wprowadzono procedur obowiązujących podczas epidemii. O tym mówią cały czas pielęgniarki i inny personel ze szpitala na Józefowie. Przykładów narażania o nieodpowiedzialności jest wiele, np. przyjmuje personel dary, maseczki itp, ale ręce są odsłonięte i nie chronią się przed przenoszeniem wirusa. Inny: ludzie spoza szpitala przychodzą sobie i robią odpłatnie badania, gdzie w poczekalni do laboratoriów jest kilka, czy nawet kilkanaście osób naraz (a potem dziwne, że roznosi się wirusa). Nie wspomnę już, że siostry nie mają masek ochronnych i chodzą po różnych oddziałach, na obiady itd. Te wszystkie przykłady świadczą o tym jak profesjonalnie zarządzać szpitalem podczas epidemii. Ciekawe, czy ktoś za to odpowie???

Róbta co chceta.
2020-04-06 16:25:00

W takim tempie to jeszcze chwila i zabraknie personelu i leczyć będą prezes i naczelna bo już wypoczywali na kwarantannie.

Adam
2020-04-06 16:21:00

Jeden szpital pełny korono-wirusa a drugi jednoimienny z innymi bakteriami... A lekarze kryją się po dmomach.

basenowy
2020-04-06 16:19:00

To mi wygląda na przelewanie szamba do basenu, mycie szamba a potem z basenu do szamba i mycie basenu a jak szambo znowu ***** to znowu do basenu itd.

rugby
2020-04-06 16:17:00

Szpital prowadzony przez polityków PO i PSL. nie dość że niedoinwestowany przez Struzika i Rajkowskiego to jeszcze likwidowali ilość łózek.

do obserwator
2020-04-06 16:16:00

A pewny jesteś? A jakie to zasady bezpieczeństwa waść radzisz? Żeby je przestrzegać to trzeba mieć się w co ubrać i maskę hepa a nie majtek uszytą. Ty mądralo to lepiej pytaj kto pozwolił przywieźć z Grójca i Nowego Miasta pacjentów i czemu nie ma relokacji zarażonych na Tochtermana gdzie jest szpital cały zakaźny.I co robią służby wojewody bo burdel na Józku coraz wiekszy.

Obserwator
2020-04-06 15:17:00