Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Koronawirus. Kolejne zakażenia w szpitalu na Józefowie

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-04-03 14:45:00, aktualizacja: 2020-04-03 15:10:00

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu odnotował kolejnych 20 osób z dodatnimi wynikami na obecność koronawirusa. To osoby z personelu medycznego i pacjenci. Pobrano kolejne próbki do badań - informuje Karolina Gajewska z placówki na Józefowie.

Łącznie 135 osób z lecznicy przy ul. Aleksandrowicza jest chorych na COVID-19

"Szpital zatrudnia ok. 1400 osób. Na zwolnieniach lekarskich lub opiece nad małoletnim dzieckiem, lub na kwarantannie przebywa ponad 500 osób. Na wszystkich oddziałach są braki kadrowe.

Na ten moment szpital organizuje doraźny oddział, na którym będą hospitalizowani pacjenci z dodatnimi wynikami testów. Do jego stworzenia zmusiła nas sytuacja. Szpitale zakaźne nie przyjmują pacjentów. Jednak chcemy podkreślić, że szpital na radomskim Józefowie nie przyjmuje i nie będzie przyjmować pacjentów z dodatnimi wynikami testów na obecność koronawirusa. Ten tymczasowy oddział będzie służył do hospitalizowania pacjentów, którzy zostali przyjęci do naszego szpitala wcześniej.

Dzienne zapotrzebowanie na maseczki dla naszego szpitala możemy liczyć w setkach. Tylu, ilu jest pracowników medycznych w szpitalu, tyle potrzeba maseczek, w szczególności tych z filtrem FFP3 lub FFP2. Ciągle potrzebujemy fartuchów, kombinezonów, gogli, płynów do dezynfekcji czy rękawiczek. Nasz szpital stara się o jakiekolwiek dostawy środków ochrony osobistej z skądkolwiek.

Podejmujemy każde działania, których celem jest zabezpieczenie naszego personelu w środki ochrony osobistej. Nie jest nam łatwo, ponieważ nie jesteśmy szpitalem zakaźnym. A, jak wiadomo, borykamy się z problemem zakażeń wśród naszego personelu i pacjentów. Na tę chwilę nie ma żadnych decyzji związanych z zamknięciem naszej placówki. Nie jest to również rozważane. Niemniej jednak wnioskowaliśmy do sanepidu o zamknięcie oddziałów: wewnętrznego II, neurologii i rehabilitacji - czekamy na odpowiedź."

autor: dm

Wasze komentarze (21)

pilęgniarka
2020-04-05 12:16:00

Ludzie nie chcą leczenia Arłukowicza, Kopacz i Grodzkiego.

gumowe ucho
2020-04-05 11:54:00

Personel za swoje srebrniki kupił sobie przylłbice,gogle, maski bo pracować trzeba i przeżyć. Był czas się przygotować, napełnić magazyny ale PO co? Teraz płacz że środki są a kupić nie można. Teoretyczny zarząd, teoretyczny szpital , teoretyczne państwo kto to powiedział?

zapytam?
2020-04-04 17:55:00

Pytam mec.Giertycha i przewodniczącego Budke czy ograniczanie komentarzy przez portal Radom24.pl jest zgodny z KONSTYTUCJĄ?

0
2020-04-04 13:42:00

Redakcja powinna zamknąć komentarze. Debilizm ich autorów przekracza dopuszczalne granice.

zamknąć mordy
2020-04-04 06:12:00

Wyłączyć komentarze !!!!! To gdzie ujawni się jaki syf zrobili koledzy z PO i PSL. Ty chyba z zarządu jesteś albo ich przydupas.

Ann
2020-04-03 22:51:00

Zauważyłem wyjątkowo wysoki poziom dyskusji.Sami intelektualiści z PO i SLD

ed
2020-04-03 22:10:00

podziw dla wszystkich lekarzy.brawo

ktos
2020-04-03 22:07:00

Bardzo prosze portal radom24.pl o wyłaczenie mozliwosci komentowania, bo poziom komentujących jest prymitywny i żenujacy.A takie komentarze nic wnoszą do tresci artykułów.

co wolno wojewodzie....
2020-04-03 19:34:00

Wojewoda z PIS ratuje dupę jełopom z PO i PSL a Struzik dalej o wyborach.

salowy
2020-04-03 19:00:00

Witkowski nieżle sie lansuje na koronawirusie

e-truzik
2020-04-03 18:34:00

to nie ja jestem winien! Owszem, zawsze miałem Radom w doopie i niedofinansowanie wynika z mojej awersji dla tego miasta ale to wina szczególnie nieszczęśliwego układu gwiazd i czynników obiektywnych. A to, że nigdzie indziej na Mazowszu takie sytuacje nie zachodzą to czysty przypadek. Od czterdziestu czterech lat!

Ferek
2020-04-03 18:30:00

Komentarz zablokowany.

Ona
2020-04-03 18:29:00

Do Lopaciarz: ten "chińczyk neurolog" jak go nazwałeś, jako jeden z nielicznych już, stara się ze wszystkich sił żeby ratować ludzkie życie, poświęca własne zdrowie dla innych, a ty śmiesz tak o nim pisać????

Truzik
2020-04-03 18:18:00

Przecież to szpital mazowiecki Struzik ponosi pełną odpowiedzialność za taką sytuację radomskiego szpitala

ewa
2020-04-03 18:01:00

Jak zamkną podziały to niech nie płacą dyrekcji. !!!!

Lopaciarz
2020-04-03 17:49:00

Komentarz zablokowany.

SLD
2020-04-03 17:38:00

To co robił i robi zarząfd szpitala to skandal. Co wy tam wynosicie do domów czy handlujecie tymi maseczkami?

gumowe ucho
2020-04-03 17:08:00

Teraz próbują całą winę zwalać na wojewodę bo jest z PISu.

5b n
2020-04-03 17:02:00

Szpitale sprywatyzowali żeby mieć dobre stanowiska dla PO i PSL. niedawno bo rok temu zlikwidowali 260 łóżek. POgonić tych darmozjadów partyjnych z PO

ol
2020-04-03 16:48:00

TRAGEDIA !KTO TO WYJAŚNI !?ZARZĄD ? MARSZAŁEK!Tak się płaci za dyletantów na stanowiskach !

 1 2 >