Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

115 zakażeń koronawirusem w szpitalu na radomskim Józefowie!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-04-01 15:01:00, aktualizacja: 2020-04-01 16:31:00

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęły kolejne wyniki testów. Niestety wśród nich jest spora grup osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od początku trwania epidemii liczba chorych na COVID-19 wynosi 115 - poinformowała dziś Karolina Gajewska ze szpitala na radomskim Józefowie.

Dramatyczna sytuacja w szpitalu: liczba zarażeń w lecznicy przy ul. Aleksandrowicza wzrosła aż o 92 osoby!

Następnie rzeczniczka placówki dodaje (dalsza część przesłanego do naszej redakcji komunikatu):

"Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii, rehabilitacji. Tam nie są już przyjmowani nowi pacjenci. Pozostałe oddziały funkcjonują, ale mamy zdziesiątkowaną kadrę lekarską i pielęgniarską. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa około 500 osób.

O bieżącej sytuacji szpitala poinformowaliśmy już wojewodę mazowieckiego, prosząc w trybie pilnym o wsparcie kadrowe i rzeczowe. Wysłaliśmy również stosowne pisma do sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na razie czekamy na odzew.

Część pacjentów z dodatnimi wynikami testów jest już relokowana do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz  szpitala w Kozienicach. Szpital MSWiA w Warszawie już nie przyjmuje pacjentów. Mamy bardzo duży problem z przekazywaniem pacjentów do odpowiednich miejsc. W przypadku pozostałych pacjentów zarząd szpitala podjął decyzję o wypisywaniu ich ze szpitala, oczywiście jeśli ich stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitalnych. W planach jest również łączenie oddziałów.

Nadal bardzo potrzebujemy środków ochrony osobistej, w szczególności masek z filtrem FFP2 i FFP3, masek ochronnych, kombinezonów, fartuchów.

W przypadku osoby, która potrzebowałaby pomocy medycznej, np. przy ostrym bólu brzucha, to zgodnie z obecnymi procedurami, taka osoba trafia do naszego szpitala.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą - potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą naszemu personelowi w opiece nad pacjentami, choćby w karmieniu pacjentów czy dostarczaniu im paczek przygotowanych przez rodziny. Zabezpieczymy wolontariuszy w środki ochrony osobistej. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z rzecznikiem szpitala przez profil facebook'owy szpitala lub na maila: karolina.gajewska18@gmail.com. Liczymy na Państwa wsparcie.

Pragniemy również wyjaśnić opinii publicznej, że nie ukrywamy żadnych informacji o sytuacji naszej placówki. Zgodnie z przyjętymi zasadami polityki informacyjnej, od poniedziałku do piątku informujemy Państwa o bieżącej sytuacji szpitala za pośrednictwem mediów. Aktualne komunikaty przesyłamy do przedstawicieli mediów lokalnych w wyżej wymienionych dniach około godz. 14."

#ZostańwDomu

autor: dm

Wasze komentarze (33)

Irek
2020-04-05 21:55:00

Miasto ma takiego nieudolnego prezydenta na jakiego zasługuje

kolo
2020-04-03 13:06:00

mieszkańcy naszego miasta dawno już powinni wypowiedzieć obywatelskie posłuszeństwo zarówno władzom centralnym jak i lokalnym nieudacznikom i przestać płacić jakiekolwiek podatki. Nie ma w Polsce gorszego miejsca do życia niż nasz Radom. Jeżeli coś złego dzieje się w kraju to wiadomo, że w Radomiu zadzieje się w dwójnasób bo: niedoinwestowanie, brak dofinansowania ze strony władz a to centralnych, a to marszałkowskich. Te problemy są obce mieszkańcom Płocka i Siedlec. O Kielcach i tamtejszej ochronie zdrowia nie ma co mówić. Pan KońRad nie wiadomo w czyim imieniu kłóci się z kim popadnie we władzach centralnych a to o ruchome schody a to doopę Maryny. BOŻĘ miej w opiece to miasto, bo ta koalicja dzbanów wiedzie je prostą drogą do tragedii.

gumowe ucho
2020-04-03 10:11:00

115 to juz nieaktualne, spływają testy pozytywne np.pacjent z onkologii. Pytajcie w sanepidzie bo rzecznik kręci lody.

w obronie J23
2020-04-03 09:33:00

Dobrze że pisze. Szambo ***** Ktoś zamiecie pod dywan, komuś karzą posprzątać a potem Struzik i koledzy pierś do orderów wystawią.

Takie rzeczy
2020-04-02 16:38:00

J23 weź się do pracy skoro twierdzisz,że jesteś pracownikiem szpitala i do tego brakuje personelu lepiej zająć się ludźmi niż pisać komentarze

ciekawski
2020-04-02 16:18:00

A ile z tych 115 to personel?

J23
2020-04-02 16:05:00

Próżno reakcji się spodziewasz, nie dam ci prztyczka ani klapsa, nie powiem nawet pies cię ***** bo to mezalians był by dla psa.

J23 ciągle nadaje
2020-04-02 15:58:00

Kultura i jakoś usług medycznych znana na całą Polskę tam u was jak widać reguła się potwierdza. Jutro to sobie pożycz stringi od koleżanki z pracy może będzie mniej upijać kut...e na benzynę.

J23
2020-04-02 15:46:00

A nie zgadłeś h...na ropę. Jestem w pracy i czuje się dobrze tylko maska z majtek uszyta trochę w uszy upija.

???
2020-04-02 12:44:00

J23 ty też na zwolnieniu ?

J23
2020-04-02 12:24:00

Odkryłeś amebo umysłowa Amerykę? Ja dobrze wiem kto za ten burdel odpowiada. Piszę po prostu jak jest a ty kur...jak nie kumasz to sie nie wpierd.

@J23
2020-04-02 10:44:00

Pretensje do Struzika może cię dostatecznie wyposaży ku...o męska

J23
2020-04-02 09:35:00

O co ci ku....rwo męska lub żeńska chodzi bo nie ogarniam? Pracy nie zmienię bo lubię i jestem potrzebny ale proszę mnie dostatecznie wyposażyć tak aby było bezpiecznie dla mnie i pacjentów. Czy w przypadku wojny wojsko bedzie walczyć swoją prywatną bronią?

Rk
2020-04-02 08:22:00

Największym wirusem był i jest PSL.

@J23
2020-04-01 23:23:00

Jak się tak bardzo boisz to zmień zawód . Czas na komentarze i sianie paniki w internecie jest. Pretensje do zarządzających tą placówką cwaniaczku

J23
2020-04-01 22:44:00

Jak jesteś taki mądry to zapraszam na Jozefów, na wolontariat bez maseczki i fartuszka. Zobaczymy ile dasz radę cwaniaczku światowy.

Pacjent
2020-04-01 22:04:00

Lekarze i pielęgniarki oraz salowe jesteście wielcy że dziś mimo możliwości zakażenia pracujecie.twirsycie historię .w lepszych czasach zawsze powinniśmy to pamietac

Pytanie
2020-04-01 20:56:00

Szpitalem zarządza sejmik z Pana Stuzikiem i Rajkowskim na czele?

Do J23
2020-04-01 20:52:00

Cały świat walczy szabelkami z czołgami . Caly świat ma problem z środkami ochrony i miejscami w szpitalach.Lewacki umysł jednak tego nie ogarnie

Irek