Czwarte z rzędu zwycięstwo Czarnych

dm 2020-02-28 23:19:00

W meczu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom wygrali na wyjeździe 3:1 ze Ślepsk Malow Suwałki. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to czwarte z rzędu, a dziesiąte ogółem zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Kolejny świetny mecz zagrał atakujący Czarnych, Karol Butryn. Foto: PlusLiga

Niesamowity przebieg miała zwłaszcza druga partia, w której było wszystko: znakomite ataki (brylowali w tym Bołądź i Butryn), wspaniałe obrony, bloki, asy, ale i proste błędy siatkarzy obydwu zespołów. Ostatecznie "Wojskowi" triumfowali w tej odsłonie 44:42, a set trwał... 59 minut!

Jeśli chodzi o pozostałe partie, to pierwsza padła łupem radomian, a trzecia gospodarzy. Z kolei czwarty set to już pewna wygrana Czarnych, którzy zwyciężyli 25:21, a w całym pojedynku 3:1!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (6 marca) o godz. 17:30.

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)

Ślepsk: Szerszeń 18, Bołądź 24, Takvam 9, Rohnka 1, Sapiński 8, Tuaniga 1, Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Klinkenberg 8, Szwaradzki 4, Rudzewicz 1, Gonciarz 1.

Czarni: Pajenk 12, Kędzierski 2, Boruch 2, Sander 18, Włodarczyk 10, Butryn 34, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Grzechnik 1, Protopsaltis, Firszt.

MVP: Karol Butryn (Czarni).