Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ekspert PPL: Radom dostaje prezent. To ogromne wyzwanie [WIDEO]

Radom on-line / 2020-01-30 11:40:00, aktualizacja: 2020-01-30 16:16:00

- Radom dostaje prezent w postaci konkretnego miejsca w przestrzeni i zapotrzebowania na samym początku od 3 do nawet 10 mln pasażerów do obsługi. To jest ogromne wyzwanie, które daje potencjały i możliwości - mówił na briefingu prasowym ekspert PPL, dr Artur Bartoszewicz.

Na pytanie, jakie znaczenie będzie miało lotnisko dla Radomia i regionu, i jak to w odpowiedni sposób wykorzystać, dr Artur Bartoszewicz odpowiedział, że możliwości są ogromne, ale ważne jest też to, jak miasto odpowie na prezent, na szansę rozwoju, które niejako dostaje.

- Jak każda duża inwestycja, jest bardzo decydująca w możliwościach rozwoju miasta, gdyż włączenie Radomia w infrastrukturę drogową, kolejową, ale przede wszystkim lotniczą, to jest taki krwiobieg. To jest dosyć silne usytuowanie ośrodka miejskiego, w szczególności w sytuacji, kiedy to lotnisko jest traktowane jako uzupełniające dla tak dużego lotniska, jakim jest Chopin - rozpoczął ekspert PPL.

Doktor Bartoszewicz stwierdził również, że skala zapotrzebowania rynku lotniczego i pasażerów, jest tak duża, że przy niemożliwości dalszej rozbudowy lotniska Chopina, potrzebne jest lotnisko komplementarne, u którego trzeba szukać wsparcia, a według analiz i rożnego rodzaju obliczeń oraz opinii ekspertów, "wypadło na Radom".

- Ta szansa, która się pojawi, jest decydująca (...). Radom dostaje prezent w postaci konkretnego miejsca w przestrzeni i zapotrzebowania na samym początku od 3 do nawet 10 mln pasażerów do obsługi. To jest ogromne wyzwanie, które daje potencjały i możliwości, a to dlatego, że lotnisko to nie jest taki oddzielny system od funkcjonowania miasta, gdyż pasażerowie będą korzystali z systemu dróg, ale przede wszystkim - z całego potencjału miejskiego, zarówno w wymiarze potrzeb związanych z zagrożeniami, jak i w wymiarze turystycznej, logistycznej, biznesowej czy hotelowej. To jest bardzo ważna oferta, który musi uzupełniać lotnisko i z tym miasto, ale również lokalne firmy, przedsiębiorcy, muszą się zmierzyć, bo to od nich zależy, czy Radom tę szansę wykorzysta, czy wyciśnie z tej przysłowiowej cytryny, wszystko co się da, bo dostaje to podane, jak na tacy - podkreślił ekspert PPL.

Według wstępnych wyliczeń, gdyby lotnisko obsługiwało 3 mln pasażerów rocznie, dałoby to w mieście około 5 tys. miejsc pracy, w różnych sektorach gospodarki. - Wszystko zależy od tego, w jaki sposób miasto na to odpowie - przypomniał dr Bartoszewicz.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (36)

0
2020-02-07 17:27:00

do "Lena"- dobra dobra!!! Kolega nazywa się Leszek, a nie żadna Lena

Lena
2020-02-04 12:39:00

Cześć! Nazywam się Lena, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto mój profil - http://loveto.one/lena97

Olo
2020-02-03 21:05:00

Panie Witkowski Radom musi wykorzystać szansę jaką jest lotnisko. Rozumiem że jest pan politykiem, ale proszę choć czasami przeplatać politykę realnymi działaniami. Jeśli pana pracownikom brakuje kompetencji i pomysłów w tym zakresie proszę zlecić sporządzenie raportu, analiz, strategii. Jak pan to zrobi będzie i miejsce na ulubioną politykę, przy szukaniu dofinansowania na poziomie województwa i rządu.

To jest pis
2020-02-02 08:48:00

mniej niż zero O

To jest pis
2020-02-02 08:48:00

mniej niż zero O

To jest pis
2020-02-02 08:48:00

mniej niż zero O

ja
2020-02-01 21:38:00

I te 3 do 10 miliony ludzi mają odjeżdżać z Radomia z jednego peronu z infrastrukturą w postaci megafonów wyświetlaczy i ochrony od opadów atm. w postaci jakieś tam wiaty. DOBRE!~>

Tomi
2020-02-01 20:21:00

Łapówkarze zawijają POd stołem 15%. 20% płacą ze swojej pensji POlityczne POmioty na stanowiskach na rzecz alkoholika. Można żyć lepiej?

0
2020-02-01 19:24:00

Komorowski, Budka, Kidawa Błońska wszyscy mają inteligencję Ruszczyka.

abc
2020-02-01 08:46:00

pan Kosztowniak To BOB BUDOWNICZY za co się nie wziął to spierniczył. Największym osiągnięciem Kosztownego która po nim została to pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich, Kaufland z 20 Biedronek, 430 mln długu oraz sporo fanatyków tęskniących za rozumem. Stan Radomia po rządach PISokomuny to obraz lotniska z którego zanim odleciały samoloty zostało rozebrane.

asss
2020-01-31 12:07:00

Witkowski gdzie pieniadze ze sprzedazy Browaru Saskich 1000000 zl czemu za to nie zrobiles ul Tytoniowej ktora jest wstydem Radomia i najwiekszy pracodawca tam jest

Gogo
2020-01-31 00:04:00

Witkowski rozlicz się z 70MILIONOW. Gdzie się one POdziały?

A
2020-01-31 00:04:00

Witkowski rozlicz się z 70MILIONOW. Gdzie się one POdziały?

Erdog
2020-01-31 00:02:00

Kosztowniak miał racje. Witkowski rozlicz się z 70 MILIONÓW , które wziąłeś na lotnisko i je przepuściłem po to żeby je później zamknac

Pelikan łyka co mu TVN zapoda
2020-01-30 23:51:00

Jasne wszystko dzięki Platfusom zostawili kraj w nienagannej kondycji finansowej ,moze jeszcze pieniadze z OFE się znajdą :D osłabić i sprzedać lecz się nie udało więc trzeba było dofinasowac . Donek wycinal konkurencję dla OLT Express :D zapytaj rudego jak poszła mu budowa elektrowni ?

Radomianin
2020-01-30 23:50:00

Witkowski i PO nie odpuści jak nie zniszczy tego co Kosztowniak budował . Ale Platfussy spokojnie , lotnisko powstanie jak zobowiązał się Kosztowniak zPIS i będzie służyć miastu. Tak będzie mimo ze robicie wszystko żeby to zaorać.

Dodo
2020-01-30 23:46:00

Niech witkowski rozliczy się z 70 milionów co to wziął na rozbudowę lotniska. Gdzie są radni i 3LITERY. ? Czy kasa wydana zgodnie z uchwalał rady miasta?

Era
2020-01-30 23:44:00

Gdyby Witkowski nie zniszczył lotniska które zbudował Kosztowniak to już teraz byśmy korzystali z dobrodziejstwa lotniska. Szkoda miasta, Witkowski szkodnik

do POwolnego umysłowo
2020-01-30 21:28:00

Tak platforma chciała sprzedać LOT że aż postanowiła go dofinansować na 400mln zł dzięki czemu teraz ta spółka jeszcze istnieje, ale przekaz z nowogrodzkiej poszedł i teraz wszędzie można wypisujecie że chcieli sprzedać. Skoro coś o stoczni mówisz to może pochwalisz się jak tam obecnemu rządowi idzie budowanie promu w stoczni szczecińskiej

0
2020-01-30 21:24:00

Już taki prezent Kosztowniaczek sprawił... Oddajcie kasę miastu!!!!!!

 1 2 >