Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Dariusz Wójcik: Co z parkingiem przy ul. Kelles-Krauza? Czy wyrzuciliśmy pieniądze w błoto?

Miasto, Samorząd, Polityka / 2020-01-22 15:33:00

- W listopadzie zakończył się remont parkingu przy ulicy Kelles-Krauza w Radomiu, jednak do tej pory jest nieczynny. Czy to dlatego, że budynek, według ekspertyzy, jest w złym stanie i potrzebny był kapitalny remont, a nie tylko przebudowa? Obawiam się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto - alarmuje przewodniczący klubu radnych PiS, Dariusz Wójcik.

Wielopoziomowy parking przy ulicy Kelles-Krauza w Radomiu, został przebudowany i dostosowany do funkcji "Parkuj i Jedź". - W listopadzie jednak remont się zakończył i do tej pory jest nieczynny. Jak zacząłem się interesować tą sprawą, to jeden z pracowników ZUK, poinformował mnie, że w lipcu 2019 roku, miejska spółka posiadała ekspertyzę, która mówi, że budynek jest w złym stanie, są ugięcia, więc albo należy przeprowadzić kapitalny remont albo po prostu wyburzyć go - powiedział w rozmowie z Radom24.pl, Dariusz Wójcik.

- Co się więc stało, że budynek został przebudowany, wydaliśmy pieniądze z budżetu miasta w kwocie 596 tys. zł, a dalej mieszkańcy nie mogą z niego korzystać? Czy to z powodu wspomnianej ekspertyzy? - pyta przewodniczący klubu radnych PiS, dodając: - Jeśli tak, to wyrzuciliśmy pieniądze w błoto.

Dariusz Wójcik stwierdził również: - Kolejna nieprawidłowość dot. tego parkingu, to na jakiej podstawie budynek został przekazany z ZUK do MZDiK? Statut jednostek budżetowych uchwala Rada Miejska w głosowaniu, a takiego głosowania nie było. Parking jest wpisany w statut ZUK, więc jakim prawem MZDiK przejął parking i nim niejako zarządza? (...). Mam więc pytanie do prezydenta: czy miał wiedzę dot. przeprowadzonej ekspertyzy, a jeśli tak, to co z tym zrobił? Może być tak, że ktoś ukrył tę decyzję...

Do sprawy będziemy wracać. MZDiK jak na razie nie komentuje słów przewodniczącego Wójcika.

autor: dm

Wasze komentarze (25)

jsh
2020-01-24 07:33:00

Panie Darku czym jest 500 tys. kasy wydanej na lotnisko po to żeby potem je rozebrać bo się nie nadawało?

jak PiS wydaje pieniądze z budżetu
2020-01-23 09:32:00

a miało być tanie państwo....... http://ciekaweliczby.pl/wydatki_kprm/

PiS to hejterzy
2020-01-23 09:29:00

http://ciekaweliczby.pl/fakenewsy-hejt/

kibic
2020-01-23 09:28:00

Basenowy mylisz się

0
2020-01-23 09:09:00

Czy to prawda, że Betonex zamierza wycofać się z inwestycji po bliższym zapoznaniu się z sytuacją na budowie RCS?

0
2020-01-23 09:06:00

Czy argumentem idioty jest powtórzenie wielokrotnie swojego wpisu? Czemu administrator nie usuwa takich wpisów?

Kowalanka
2020-01-23 09:00:00

kolejny bubel Frysztaka

Mira
2020-01-23 08:23:00

Komentarz zablokowany.

Do boju !
2020-01-23 08:22:00

Tą paskudną sytuację wyjaśnią panowie :Frysztak ,który tak często pyta o różne sprawy , Woźniak z Fałkiem , z bezpartyjnych , którzy przed wyborami wmawiali wyborcom , że będą patrzyć nowo-starej miejskiej władzy na ręce i jej poczynania kontrolować.

Matti
2020-01-23 07:55:00

Panie Wójcik. Pomyśl Pan ile wywaliliście pieniędzy w błoto jak Prezydentem był niejaki Kosztowniak. Samo lotnisko grubo ponad 100 milionów złotych. Dodam że ludzie z CBA mijali się w drzwiach do jego gabinetu.

A tu pierzynki ze śniegu nie ma
2020-01-23 07:10:00

Pan Przewodniczący wszystkie swoje działki obsiał własnym nasieniem. Całą jesień orał bo myślał że mu same + pięćsetki wyrosną wiosną. Teraz zapisał się w kolejce do Karczewskiego by mu coś tam z siewnika zoperował ten lekarz konował

Rolnik
2020-01-23 06:25:00

Lepiej w błoto niż inwestować w kałuże na pisowskiej górze . Czyli w kacze gówno. Możesz sobie po nawozić działki równo. I tak wyrośnie ci na gówno

Rolnik
2020-01-23 06:25:00

Lepiej w błoto niż inwestować w kałuże na pisowskiej górze . Czyli w kacze gówno. Możesz sobie po nawozić działki równo. I tak wyrośnie ci na gówno

Rolnik
2020-01-23 06:25:00

Lepiej w błoto niż inwestować w kałuże na pisowskiej górze . Czyli w kacze gówno. Możesz sobie po nawozić działki równo. I tak wyrośnie ci na gówno

Rolnik
2020-01-23 06:25:00

Lepiej w błoto niż inwestować w kałuże na pisowskiej górze . Czyli w kacze gówno. Możesz sobie po nawozić działki równo. I tak wyrośnie ci na gówno

Takie standardy telewizji
2020-01-22 22:26:00

Przeciez w faktach tvnu prawda kończy się na słowach dzień dobry hahahaha . Każdy naprawde każdy reportaż nawet ten nie związany z polityką ma za zadanie wbić szpile pisowi

Trelele
2020-01-22 21:42:00

TVN niewiarygodny... reportaż niewiarygodny..... a Siuśki zrobił plum :)

olof
2020-01-22 19:53:00

Frysztak czy Witkowski?

Tusk Vision Network
2020-01-22 19:35:00

Dokładnie podzwonic i popytać tylko czy janusze stać Was na jakąkolwiek dzialke ? . Mocno naciagany reportaż superwizjera o tzw. Ukladzie radomskim jest wiarygodny jak i cały TVN .

X
2020-01-22 19:30:00