Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Amerykanka w Radomce. Porażka z Kaliszem

dm 2020-01-21 07:13:00

W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała na własnym parkiecie 0:3 z Energa MKS Kalisz. Dla zespołu trenera Adama Grabowskiego to już jedenasta porażka w tym sezonie.

Dla radomianek był to pierwszy pojedynek po ponad miesięcznej przerwie, spowodowanej przerwą w rozgrywkach. Nasza drużyna tylko w trzecim secie podjęła walkę z MKS-em (25:27). Pozostałe partie dość łatwo padły łupem kaliszanek, które triumfowały w hali MOSiR 3:0.

W Radomce zagrała już amerykańska przyjmująca - Veronica Jones-Perry (zdobyła najwięcej punktów dla gospodyń - 14), która dosłownie kilka godzin przed meczem podpisała kontrakt z radomskim klubem. 23-latka w ostatnim czasie reprezentowała barwy włoskiej Brescii, a teraz jej zadaniem będzie zastąpienie Mii Jerkov, która w poprzednim roku opuściła szeregi zespołu trenera Grabowskiego.

W następnej kolejce Radomka zagra u siebie z Grot Budowlani Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (25 stycznia) o godz. 17.

E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27)

Radomka: Lazcano 6, Szpak 2, Bałucka 5, Azizova 9, Szczepańska-Pogoda 12, Jones-Perry 14, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Kubacka, Bałuk, Zaborowska 2, Mucha.

MKS: Hurley 12, Ptak 13, Jasek 3, Helić 10, Budzoń 3, Vesović 14, Łysiak (libero) oraz Kulig (libero).

MVP: Adrianna Budzoń (MKS).