Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Koalicja PiS-PO to za dużo powiedziane (aktualizacja)

Miasto, Samorząd, Polityka / 2012-02-03 15:05:00

Przewodniczący RM Dariusz Wójcik zdradził, że ?wszystko było na dobrej drodze do zawarcia koalicji? z Platformą, kiedy klubowi radnych PO szefował Wiesław Wędzonka. Okazało się jednak, że chodzi o współpracę ?w najważniejszych dla miasta kwestiach?.

Wiesław Wędzonka, przypomnijmy, został we wtorek odwołany z funkcji przewodniczącego klubu PO. Powodem było to, że jest jednocześnie wiceprzewodniczącym rady, co sprawia, że głos Platformy w radzie nie jest zbyt wyrazisty i głośny. Następcą Wędzonki został Waldemar Kordziński.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Wójcik podziękował swojemu zastępcy za dobrą współpracę. - Wszystko było na dobrej drodze do zawarcia między nami koalicji ? przyznał. Potem uściślił, że chodziło o współpracę na rzecz Radomia. - Może koalicja to rzeczywiście za duże słowo. Ale w ostatnich tygodniach spotykaliśmy się z politykami Platformy, rozmawialiśmy o najważniejszych dla miasta sprawach. Z panem Wiesławem Wędzonką ta współpraca układała się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nowy przewodniczący klubu PO też zechce współpracować dla dobra miasta. Skoro jednak radni odwołali dotychczasowego szefa klubu, to może nie chcą współpracować na rzecz miasta ? mówił dziennikarzom Dariusz Wójcik.

Jakub Kowalski, przewodniczący klubu radnych PiS przyznał, że Platforma pomagała w ostatnim czasie ?otwierać niektóre drzwi? prezydentowi Kosztowniakowi, choćby w sprawie pieniędzy na budowę obwodnicy południowej. - Dzięki panu przewodniczącemu Wędzonce rozmawiało się nam coraz łatwiej; staraliśmy się zbliżyć w najważniejszych dla miasta kwestiach. I była szansa na zawarcie porozumienia programowego z Platformą ? tłumaczył Jakub Kowalski.

Słowa obu przewodniczących potwierdza Wiesław Wędzonka. - O koalicji nie mogło być mowy, bo jednak Platforma ma inne zdanie niż Prawo i Sprawiedliwość, choćby w kwestii przekształceń placówek oświatowych. Natomiast współpraca na rzecz Radomia, lobbowanie za pieniędzmi na ważne dla radomian inwestycje: obwodnica, trasa kolejowa do Warszawy, wiadukt ? jak najbardziej ? przyznaje Wiesław Wędzonka. - Wychodzę z założenia, że praca na rzecz Radomia jest naszym, radnych obowiązkiem. Te inwestycje są przecież dla wszystkich.

Dariusz Wójcik stwierdził, że zmiana szefa klubu radnych PO nie wpłynie na deklarację PiS-u dotyczącą zgody na przewodniczenie radnego Platformy komisji ds. miejskich spółek. - Była tylko jedna osoba w tym klubie, której nie akceptowaliśmy, ale ta osoba jest teraz radnym niezależnym (chodzi o Piotra Szprendałowicza - przyp. autor). Do pozostałych nie mamy zastrzeżeń - mówił Przewodniczący RM. - Nie ma przeszkód, by ktoś z Platformy kierował tą komisją. Poprzemy każdego, kogo przewodniczący klubu PO zgłosi.

autor: nika

Wasze komentarze (12)

wwwww
2012-02-05 12:36:00

największy błąd to to że urodziłem się w radomiu a nie warszawie Miasto bez przyszłości I muszę pracować pod warszawą dojeżdżając bo tu za mar ne 1100-1500 szkoda życia tracić grosze na chleb i wodę

www
2012-02-05 12:34:00

prędzej wygram w totka niż to lotnisko wybudują w radomiu nierealne kasę tylko zmarnotrawią i tyle b edzie w 2014 powód do zmiany władzy w radomiu z nieracjonalnego wykorzystania środków publicznych Sama wycinka drzew i czcze gadanie to można sobie tak cale życie

Gość i mieszkaniec Radomia.
2012-02-04 14:28:00

Witajcie ludzie. Czytam Wasze wypociny i powiem że niejaki nik "NIE" dobrze powiedział, że to PIS niszczy nasze miasto - RADOM. My jesteśmy drugim co do wielkości miastem po Warszawie w naszym województwie i nasze władze nic nie umieją z tym zrobić, ŻAL ich i tyle. Zadłużenie i inne sprawy, które będą się ciągnąć. Miało być lotnisko i nie ma go, w Radomiu nic się nie dzieje, na Żeromskiego nie ma żadnych dobrych imprez latem, są tylko jak idą wybory. Nie wiem jak Wy ale ja nie jestem zadowolony z obecnej władzy w Radomiu. Precz z PISEM...

ak
2012-02-04 10:34:00

Po pogrążą kraj a tera miałaby też i miasto?????

mieszczuch
2012-02-04 10:25:00

To bardzo źle, że nie doszło do podpisania takiej umowy. Radom będzie karmił się nienawiścią i pozostanie grajdołem.

mix
2012-02-04 10:21:00

Nie umiecie czytać ze zrozumieniem. Koalicja była blisko ale w Po zwyciężył nurt współpracy a nie koalaicji.To są dwie różne sprawy!!!!!

POpłuczyny
2012-02-04 09:08:00

PO to nieudacznicy!

www
2012-02-04 02:00:00

(...wszystko było na dobrej drodze do zawarcia między nami koalicji ? przyznał. Potem uściślił, że chodziło o współpracę na rzecz Radomia. )...............moje prywatne zdanie, były już przewodniczący(całe szczęście)"dogadywał "się z miastem,"sprzedawał i kupczył".Panowie z klubu dostrzegli to ,zwrócili grzecznie uwagę ,a ża uwaga nieposkutkowała to pociągneli za ucho.Obawiam się że mogą następnym razem pokazać panu buta.I po co to panu,dla kasy?dla kntraktu od miasta?,oj brzydko bardzo brzdko.Robi pan wszystko, aby stać się w przyszlości radnym niezależnym a w dalszej już nie radnym.

GOT
2012-02-03 21:19:00

bokserm czy nIE lub ktos inny to ta sama osoba. Szkoda, że do tej pory wszystkim wmawiana, że bez wsparcia PO nie ma szans na rozwój miasta, a teraz mówi się, że współpraca tylko szkodzi. A więc o co chodzi do jasnej cholery?

Platformer
2012-02-03 17:12:00

Nie dla koalicji z PiS.

NIE
2012-02-03 16:47:00

PO w Radomiu nie powinno wchodzić w ŻADNE koalicje z PiS.To nie PO chce likwidować szkoły w Radomiu i to nie PO a rządzący miastem od 2006r. PiS zadłużył Radom na 376 mln(stan na 2012r.)Ponadto pan Kosztowniak to bardzo partyjny pisowski prezydent i jest on tylko Prezydentem zwolenników PiS a nie wszystkich Radomian.

bokser
2012-02-03 15:39:00

Koalicja PIS-PO bylaby zła dla miasta.PO umoczyła by się we władze i przegrała.