Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radom świątecznie rozświetlony! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-12-08 19:17:00

Na Placu Corazziego miało miejsce uroczyste odpalanie świątecznej iluminacji Radomia. Przy ul. Żeromskiego zabłysnęła dekoracja, która jak co roku zachwyciła tłum mieszkańców naszego miasta.

W okresie świątecznym ulicę Żeromskiego zdobić będzie m.in. tunel świetlny oraz ustawione na placu przed Urzędem Miejskim świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis "I love Radom".

Świąteczna dekoracja to także Mikołaj w saniach przed dworcem PKP oraz kilka kilometrów świetlnych girland zawieszonych m.in. na ul. Żeromskiego, Malczewskiego, Focha i w Rynku. Są także ozdoby z węża świetlnego zamontowane na ul. Traugutta, Niedziałkowskiego i Kilińskiego oraz przewieszki nad ulicami. Miasto zdobią też udekorowane żywe i sztuczne choinki.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział m.in. zawodnicy radomskich klubów sportowych. Ponadto, przed oficjalnym odpaleniem iluminacji, z Placu Konstytucji 3 Maja na Plac Corazziego przeszła II Świąteczna Parada Światła. W Paradzie wystąpiły dwie orkiestry: Małe Grandioso oraz Orkiestra Grandioso Radom.

Foto: UM Radom

autor: dm

Wasze komentarze (13)

Dogen
2019-12-16 03:26:00

Zachwyt to raczej był u sprzedawcy świecącego badZiewia i tego od transakcji prowizje dostał.

ona
2019-12-13 22:08:00

Jacy ludzie takie miasto ,jakie miasto taka miernota.

olo
2019-12-10 08:16:00

więcej wykrzykników przy tytule artykułu. Radom rozświetlony!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od ładnych paru lat to samo świecące qowno okazało się być szczytowym osiągnięciem tzw. "władz miejskich" w tym roku. Naprawdę można się zachłysnąć takim sukcesem! Bóg się rodzi, Radzio rządzi. Oby jak najkrócej. To takie moje życzenie dla mieszkańców MOJEGO MIASTA na nowy rok.

Filip
2019-12-09 22:21:00

Trochę błyskotek i drutu miedzianego i Indianie cieszą się.

uk
2019-12-09 12:31:00

Wszystko na miarę większości mieszkańców I tyle !

Zero z 8:37
2019-12-09 11:29:00

Jasne jasne wszystko wina Pisu ,a w mieście od 5 lat POwiec rządzi

sołtys Radosław
2019-12-09 11:12:00

To Radom czy Wącchock?

anka
2019-12-09 11:11:00

To wydarzenie na miarę 200 tysięcznego miasta. Ręce i nogi się uginają.

Jan
2019-12-09 09:45:00

Czy przywódcy państw G7 też byli na tym wydarzeniu?

Po
2019-12-09 09:21:00

Inwestycja na miare tego miasta i prezydenta plus szpilkostrada

0
2019-12-09 08:37:00

Malkontencie 0 trzeba było nie głosować na pis. Hala i stadion dawno by stało gdyby nie oni

0
2019-12-09 07:48:00

Lepiej gdyby Radom błysnął w kraju na przykład nowoczesna halą sportową.

Byliśmy z dzieciakami
2019-12-08 22:38:00

Pięknie i super. Jak co roku bez nowości