Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Co dalej z budową RCS? Będzie nadzwyczajna sesja

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-12-05 14:01:00, aktualizacja: 2019-12-05 16:27:00

Dodatkowe 16 milionów złotych chcą zabezpieczyć władze miasta w Wieloletniej Prognozie Finansowej na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Dziś prezydent Radosław Witkowski skierował do przewodniczącej Rady Miejskiej wniosek o zwołanie w tej sprawie nadzwyczajnej sesji.

Firma Betonox Construction, która uczestniczyła w przetargu na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ulicy Struga dostarczyła już wszystkie niezbędne dokumenty. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył ich weryfikację i jest gotowy rozstrzygnąć przetarg. Do tego potrzebna jest jednak decyzja radnych w sprawie zapewnienia finansowania inwestycji.

- Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć budowę obiektów Radomskiego Centrum Sportu. Dlatego natychmiast po wycofaniu się pierwszego oferenta przystąpiliśmy do rozpatrywania drugiej oferty. Teraz wszystko w rękach radnych. Liczę na pozytywną decyzję, która umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac. Rozmawiałem już na ten temat z przewodniczącą Rady Miejskiej Kingą Bogusz i zadeklarowałem otwartość na rozmowę ze wszystkimi radnymi jeszcze przed sesją - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że oferta firmy Betonox Construction opiewa na ponad 82 mln złotych. Zamówienie obejmuje - oprócz dokończenia budowy hali i stadionu - także budowę układu komunikacyjnego wokół RCS. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (26)

Kazik
2019-12-06 05:21:00

... zostawcie Titanica nie wyciągajcie go...

Stach Balach
2019-12-05 22:13:00

Nikt nie wie ile wydano do tej pory pieniędzy?

0
2019-12-05 20:44:00

Zapraszam wszystkich urzędasów na plac budowy po godzinach z własną łopatą i w czynie społecznym URZĘDOWYM dokończycie go

0
2019-12-05 20:35:00

Przed halą musi powstać wielki pomnik Radosława Witkowskiego, najlepiej z brązu.

bnm
2019-12-05 20:31:00

Rada nie powinna sie zgodzic. Co robil Witkowski do tej pory. Powinna byc dymisja. Czlowiek niekompetentny. Najpierw ignoruje radnych a teraz jak nawazyl piwa to szuka pomocy u radnychSam powinien je wypic. razem z Frysztakiem.

Krzysztof
2019-12-05 20:19:00

Najważniejsza rzecz to jak najszybciej wznowić dokończenie budowy stadionu i hali sportowej (piłkarze będą mieli swój stadion,siatkarze,siatkarki i koszykarze będą mieli gdzie rozgrywać spotkania mistrzowskie,kibice będą mogli w godnych warunkach dopingować swoich sportowców)

Krzysztof
2019-12-05 20:17:00

Najważniejsza rzecz to jak najszybciej wznowić dokończenie budowy stadionu i hali sportowej (piłkarze będą mieli swój stadion,siatkarze,siatkarki i koszykarze będą mieli gdzie rozgrywać spotkania mistrzowskie,kibice będą mogli w godnych warunkach dopingować swoich sportowców)

:(
2019-12-05 19:51:00

T R A G E D I A

Wr
2019-12-05 19:37:00

Niestety na prezydenta wybraliśmy osobę niekompetentną

hu-śtawka
2019-12-05 19:25:00

Komentarz zablokowany.

Jfk
2019-12-05 18:55:00

Niech CBA natychmiast zabezpieczy dokumenty z przetargu! Żeby nikt nie zrobił szacher macher!

123
2019-12-05 18:53:00

Skandal! wstyd na całą Polskę! Dość oszukiwania radomian i wyrzucania kolejnych milionów w błoto!

temida
2019-12-05 18:30:00

ABW i prokurator potrzebny natychmiast

Ola
2019-12-05 16:25:00

Wiadomo ze Betonox dogadał się z Erektom i wybudują za 80 bo 60 to za mało

Lenka
2019-12-05 15:56:00

A może by ktoś zajrzał pod stół?

Stach Balach
2019-12-05 15:54:00

A czy ktoś wie ile już wydano na stadion i halę sportową?

s4
2019-12-05 15:46:00

Mnie to zdeterminowanie BARDZO śmierdzi.

777
2019-12-05 15:38:00

WITKOWSKI DO NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI

777