Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Zwycięstwo Radomiaka w ostatnim meczu w 2019 roku

Damian Markowski 2019-12-01 14:34:00

W pojedynku 20. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom wygrał przed własną publicznością 2:0 z GKS-em Bełchatów. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika był to ostatni mecz w 2019 roku.

Już w 2. minucie Makowski znalazł się w dobrej sytuacji, ale kopnął zbyt wysoko, by pokonać Niźnika. Następnie "centrostrzał" Leandro omal nie zaskoczył golkipera GKS-u. W 6. minucie Michalski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, futbolówka podskoczyła przed bramkarzem gości i niespodziewanie wpadła do bramki Niźnika.

Chwilę później ten sam zawodnik nie był już tak skuteczny, tym razem uderzając bardzo niecelnie. Radomiak od początku mocno przycisnął bełchatowian. W 18. minucie, po kilkudziesięciu podaniach, Zieloni doszli pod pole karne gości, Mikita zdecydował się na strzał, ale minimalnie przestrzelił. W 32. minucie Leo w swoim stylu zszedł z prawej strony do środka pola, ale jego próba nie zaskoczyła Niźnika.

W 37. minucie pierwszy groźny strzał oddali goście, ale po rzucie rożnym Biel półwolejem uderzył nad bramką Halucha. Przed przerwą Michalski ponownie był bliski pokonania Niźnika, ale tym razem golkiper drużyny z Bełchatowa wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 49. minucie Zieloni podwyższyli prowadzenie. Faulowany w polu karnym gości był Górski, a "jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Patryk Mikita. W 57. minucie Abramowicz w sytuacji sam na sam uderzył nad bramką bełchatowian. W 61. minucie Makowski z wolnego trafił w mur.

W 76. minucie Górski nie wykorzystał dobrej okazji, trafiając tylko w boczną siatkę z sześciu metrów. Od 83. minuty GKS grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Thiakane, który bardzo ostro sfaulował Jakubika. W 88. minucie Abramowicz znów kopnął obok bramki Niźnika. W doliczonym czasie gry Flaszka z czterech metrów fatalnie się pomylił.

Dobry mecz i pewna, 10. w sezonie, wygrana Zielonych. Radomiak kończy więc ten świetny rok triumfem, brawo!