Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława
RADOM aktualna pogoda

Jak rozpoznać legalnego bukmachera? 3 wskazówki

Materiał zewnętrzny 2019-11-25 18:28:00

Zmiany prawa dotyczącego serwisów bukmacherskich wywoływały swego czasu spore dyskusje. Nie bez przyczyny. Do 1 kwietnia 2017 roku większość firm działających w tym zakresie na polskim rynku nie była zalegalizowana w naszym kraju. Nowe przepisy nie naprawiły jednak sytuacji definitywne. Nielegalne strony działają nadal. Jak rozpoznać podmioty posiadające zezwolenie Ministerstwa Finansów? I dlaczego warto to zrobić?

1. Licencja Ministra Finansów

2. Zakres oferty

3. Opcje płatności

Obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Są to firmy wypłacalne, które spełniają szereg wymogów narzuconych przepisami. Tym samym graczowi także nie grożą sankcje, a w przypadku wypłaty środków, bank nie zatrzyma przelewu jako nieregulaminowego.

Licencja Ministra Finansów

Każdy legalny bukmacher w naszym kraju musi posiadać licencję Ministerstwa Finansów, a tę informację najwygodniej jest zweryfikować na specjalnej liście resortu. Dla zwiększenia transparentności działań zgodne z literą prawa firmy powinny na swojej stronie internetowej opublikować dane rejestrowe: w tym pełną nazwę oraz numer polskiego zezwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Rzeczypospolitej. Zwykle jest on podany w zakładce z danymi firmy lub w części regulaminowej.

Zakres oferty

Przepisy obowiązujące w Polsce pozwalają firmom bukmacherskim na oferowanie drogą internetową jedynie zakładów wzajemnych, czyli zakładów polegających na obstawianiu wyników meczów. To bardzo szeroka gama możliwości, obejmująca zarówno standardowe typowanie, jak również zakłady live czy odgadywanie dokładnych zdobyczy punktowych. Jeśli jednak w danym serwisie internetowym znajduje się również strefa kasyna, inne kategorie gier hazardowych, na przykład poker lub automaty, czy zdrapki i losy wygrywające, jest to wskazanie na nielegalność danego serwisu.

Opcje płatności

Z reguły legalny bukmacher udostępnia swoim klientom wiele opcji płatności, w tym cieszące się największą popularnością. Najczęściej są to płatności kartą oraz szybkie przelewy. Te ostatnie realizować powinni powszechnie znani w Polsce operatorzy. Jeśli jednak na stronie internetowej widać, iż serwis oferuje wyłącznie tradycyjny przelew lub wpłaty przez systemy w Polsce mało rozpoznawalne, możemy mieć podejrzenie, że dany bukmacher nie działa legalnie. Te wybory wynikają bowiem z ustawy. Nowelizacja nałożyła na najpopularniejsze serwisy transakcyjne obowiązek zerwania współpracy ze stronami niezalegalizowanymi.

--- 

Warto wiedzieć, że każdy, kto korzysta ze stron nielegalnych bukmacherów, naraża się nie tylko na bycie ofiarą oszustwa, ale również na odpowiedzialność karną.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych