Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

"Nie" dla prywatyzacji przedszkoli. Zbierają podpisy

Miasto, Samorząd, Polityka / 2012-02-02 14:00:00

Trwa akcja zbierania podpisów pracowników przeciwnych prywatyzacji przedszkoli. Listy z podpisami mają trafić do prezydenta w piątek.

 

Miasto, przypomnijmy, proponuje, by od września 2013 roku przedszkola przejęli chętni pracownicy. Wniosek może złożyć każda z zatrudnionych w danej placówce osób, ale musi do niego dołączyć zgodę na prywatyzację co najmniej połowy pracowników. Planom magistratu niechętni są zarówno rodzice maluchów, jak i pracujący w przedszkolach. I nie przekonują ich argumenty rządzących, że dla dzieci nic się nie zmieni; zarówno oferta przedszkola, jak i opłaty pozostaną na niezmienionym poziomie.

Podczas nadzwyczajnej sesji poświęconej oświacie przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik zaproponował, by ci z pracowników, którzy nie chcą prywatyzacji przedszkoli, zebrali podpisy pod takim oświadczeniem i przynieśli je do Biura Rady Miejskiej. Jeśli okaże się, że większość załóg jest przeciwna magistrackiemu pomysłowi, wtedy miasto się z niego wycofa.
 

Z inicjatywą zbierania podpisów wyszedł radomski ZNP. - Podpisy były zbierane wczoraj, są zbierane także dzisiaj. Myślę, że jutro uda się zebrać wszystkie i przekazać listy panu prezydentowi – powiedział nam Tomasz Korczak, prezes radomskiego oddziału ZNP.
 

autor: nika

Wasze komentarze (7)

dusznomi
2019-11-26 19:16:00

Dlaczego zaden dziennikarz nie zainteresowal sie ze ludzie PO to nieudacznicy? jandula rozwalil jedna firme ktora zbanktutowala. Teraz prezes Zaplacil Rosie za prace których podobno Rosa nie wykonala. Gdzie byl nadzorca? Wszedzie gdzie PO sie dotknie tam smierdzi przekretem.

do Kulali
2012-02-02 20:01:00

a po cholerę tu wchodzisz , jak cię to nie interesuje?

ja
2012-02-02 19:28:00

do Kulali Ludzi Ci walczą o swoje być albo nie być...walczą o pracę, o to aby mieli za co żyć i płacić rachunki, aby mieli za co wyżywić swoje rodziny i kształcić wychowywać dzieci. Są takimi samymi podatnikami i mieszkańcami miasta jak TY. Walczą też o dzieci najmłodsze aby milei prawo do edukacji , nauczyciel przedszkola jest pierwszym nauczycielem dziecka który ma ogromny wpływ niejednokrotnie na wychowanie dzieci wraz z ich rodzicami. Jesli tego nie rozumiesz to może jak TY będziesz tracić grunt pod nogami pracę i środki dop życia to zrozumiesz co czują Ci ludzie.

Kulala
2012-02-02 17:38:00

nuda, nuda, nuda. nie ma jakiś naprawdę ważnych problemów w tym mieście tylko interesy pracowników przedszkoli?

jacek.m
2012-02-02 16:04:00

ceny zapewne się nie zmienią! ale co bedzie za rok?????????????

...
2012-02-02 15:07:00

Mydlenie oczu i usypianie czujności zainteresowanych... a potem musztarda po obiedzie.

np
2012-02-02 14:42:00

A jaką moc prawną mają takie podpisy? Treść uchwały w tym brzmieniu, jeśli zostanie przegłosowana, pozwala na prywatyzację placówki jednej osobie. Chyba, że się coś "dopisze". A jak się nie dopisze? Co wtedy? Nowy projekt uchwały? Kiedy? Mam wrażenie, że panowie decydenci dobrze się bawią czyimś kosztem..