Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kolejna porażka Radomki

dm, lsk.pls.pl 2019-11-13 20:21:00

W meczu rozegranej awansem 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe 0:3 z mistrzem Polski - ŁKS-em Łódź. Dla zespołu trenera Jacka Skroka to już siódma porażka w obecnych rozgrywkach.

Pierwsza partia tylko na początku była wyrównana, z niewielką przewagą łodzianek (7:6). Od tego momentu na boisku grała już tylko drużyna gospodyń. Dobre przyjęcie pozwoliły Evie Mori grać wszystkimi opcjami. Skuteczne w ataku były zarówno skrzydłowe Katarina Lazović i Monika Bociek, jak i środkowe - Joanna Pacak oraz Klaudia Alagierska. Set zakończył się wysokim zwycięstwem mistrzyń Polski - 25:14.

Drugi set był kopią pierwszego. Ponownie na boisku rządziły łodzianki, które szybko odskoczyły radomiankom (9:6), a z każdą kolejną akcją powiększały przewagę (14:7). Podopieczne Jacka Skroka nie były w stanie przyjąć mocnej zagrywki rywalek, a to przekładało się na słabą grę na siatce (20:13). Po łódzkiej stronie doskonale działał blok, a mistrzynią była Joanna Pacak, która po dwóch setach miała w tym elemencie 9 oczek. Pod koniec partii radomianki zdobyły kilka punktów, ale przewaga była tak ogromna, że nie były w stanie odrobić strat. Seta wygrały zawodniczki ŁKS-u - 25:19.

Początek trzeciej, i jak się okazało, ostatniej odsłony był wyrównany (10:10). Z kolejnymi akcjami mistrzynie Polski powiększały przewagę nad radomiankami (19:12). Przyjezdne tak jak w poprzednich setach, nie były w stanie odrobić strat, a niesione dopingiem podopieczne Marka Solarewicza szybko zakończyły partię, wygrywając 25:19.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z Enea PTPS Piła. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (18 listopada) o godz. 17:30.

ŁKS Łódź - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)

ŁKS: Mori 2, Pacak 12, Wójcik 4, Lazović 8, Bociek 17, Alagierska 10, Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Szczyrba 3.

Radomka: Lazcano 3, Szpak, Bałucka 7, Azizova 7, Bałuk 1, Mucha 2, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Kubacka, Biała 6, Zaborowska 1, Szczepańska-Pogoda 9.

MVP: Joanna Pacak (ŁKS).