Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przedłużą bulwary nad Mleczną

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-10-31 12:12:00, aktualizacja: 2019-10-31 15:15:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przedłużenie bulwarów nad Mleczną. Nowy odcinek będzie miał 640 metrów i połączy istniejący fragment z ulicą Podhalańską oraz Garbarską. Zamówienie obejmuje budowę drogi o nawierzchni asfaltowej, budowę chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Obecnie bulwar nad Mleczną kończy się tzw. ?zawrotką?. Rowerzyści jadący od strony ulicy Okulickiego nie mają możliwości dojazdu ani do Maratońskiej ani do Garbarskiej. Teraz, kiedy już MZDiK otrzymał niezbędne zezwolenie Wód Polskich, możliwe jest rozpoczęcie budowy przedłużenia bulwaru.

- To kolejna inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów. Naszym celem jest stworzenie spójnej sieci dróg dla rowerów i to będzie ważny jej element. Myślę, że bulwary będą też jeszcze chętniej odwiedzane przez pieszych. Chcemy, by ta część miasta stawała się coraz atrakcyjniejszym terenem rekreacyjnym - mówi prezydent Radosław Witkowski.

MZDiK czeka na oferty w przetargu do 14 listopada. Zwycięzca będzie miał czas na wykonanie prac do końca listopada przyszłego roku.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (10)

Dogen
2019-11-05 09:39:00

Nawierzchnia na tzw bulwarze dla rolkarzy jest spaprana, chropowata, wyboista, popękana i wykonana z niewłaściwego materiału. Ktoś ?zaoszczędził?. W ogródkach gimnastycznych brakuje drążka wysokiego, podstawowego przyrządu do ćwiczeń, prawdopodobnie jest zbyt prosty w wykonaniu i za mało płaca za jego postawienie. Tylko w parku leśniczówka ktoś prawidłowo zestawił urzadzenia.

do miki
2019-11-04 10:55:00

Widać, że nie uczęszczasz na bulwary. Jestem tam trzy razy w tygodniu w godzinach wieczornych. (20-22). Latem ciężko przebiec pełno rolkarzy, ludzi na rowerach i biegających. Po drugie jak będzie połączenie ze ścieżką nad zlew to zobaczysz ile ludzi będzie tamtędy jeździć, super połączenie z XV leciem i centrum.

czytelnik
2019-11-03 17:26:00

Radom to była dziura jest i chyba nadal będzie

miki
2019-11-01 19:39:00

Po co ? Kto nimi się przechadza ? Nikt.Topienie kasy w beznadziejnych pomysłach podczas gdy śródmieście zamienia się w wielki slums.

Olo
2019-11-01 12:55:00

O MASAKRA

eee
2019-11-01 12:16:00

na tytoniowej od strony browaru zrobil 15 met chodnika zeby ludzie na wszystkich sw nie polamali sie a gdzie reszta ulica ma 750 met oszuscie

ila
2019-11-01 11:09:00

Ach jak my Radomianie cenimy prezydenta Witkowskiego za inwestycje w mieście i nie tylko.

Zzz
2019-10-31 17:48:00

Witkowski to dramat i wstyd dla naszego miasta!

Małe_Miki
2019-10-31 17:20:00

5 lat Witkowski wychodził na wprost oczekiwań. Pierwsza część została wybudowana przez Kosztowniaka.

1
2019-10-31 16:13:00

Ale dno. A gdzie mała architektura, zagospodarowana z pomysłem zieleń. Inne miasta powiatowe lepiej dbają o mieszkańców. GDZIE JEST K..WA GOSPODARZ? Na Żeromskiego i przyległych ulicach syf, kostka wypada, oświetlenie ledwo żarzy, ludzie przyjezdni piszą o tym na forach. WTF?